Zamietnutý nástup do škôlky

lucy1011
24. feb 2017

Dobrý deň, podala som si prihlášku na nástup môjho syna do MŠ u nás v dedine a od pani riaditeľky som dostala odpoved, že ak plánujem dať svojho syna v budúcnosti do inej ZŠ ako je u nás v dedine tak mi ho nevezmú, pretože si vychovávaju deti pre svoju ZŠ a pripomenula mi, že som svoju dcéru v minulosti po 4.r preložila s ich ZŠ do ZŠ v meste koly šikanovaniu. Nie je toto tiež "šikana" aký je Váš názor alebo skúsenosti. Pls.

PS: svojho syna chcem dať do školy v meste to by nemal byť problem ale MŠ to je problémové. Ďakujem.

pribinak
24. feb 2017

Toto nema nikde oporu v zákone, ze musis byt uprednostnené deti, ktore potom pôjdu do ZS vedla MS ci ako to riaditelka myslela.

Asi by som chcela, aby mi toto dala pisomne a potom by to uz bola ina debata !

lucy1011
autor
24. feb 2017

Škoda, že ma to nenapadlo keď som tam dnes nanu kukala ako "puk"😉

janickacrazy
24. feb 2017

@lucy1011 Tak písomne ti to určite nedá, to je jasné, ale pokiaľ tvoje dieťa nie je predškolák ona nemá žiadnu povinnosť ho zobrať do MŠ. U nás to bolo podobné, my sme sa presťahovali na dedinu, starší syn chodil do ZŠ do mesta a nechcel v 9.triede prestupovať na dedinu a mladšieho mi do MŠ nezobrali a bolo mi vytknuté, že prečo som staršieho nedala tu do ZŠ, tu sú v jednej budove spolu, čiže tá istá riaditeľka. Samozrejme povedala, že majú plný stav a preto ho nezoberie, aj ked prihlášku sme dávali medzi prvými. Nič s tým neurobíš.

namornicka
24. feb 2017

S kľudom Angličana by som jej oznámila, ze syna plánujem dať do školy na dedine. Na blbu otázku blbá odpoved. To ze plány sa menia budeš riešiť ked to bude aktuálne....

pribinak
24. feb 2017

@janickacrazy ja viem, ze jej toto nikdy pisomne neda, ale ukázala by jej, ze len tak sa nevzdá a o miesto pre syna zabojuje

lucy1011
autor
24. feb 2017

Ano je to tak a je to smutné ale by ma zaujímelo či sa to "smie"

saurian
24. feb 2017

skola je povinna vopred zverejnit podmienky prijimania deti do MS - teda zverejni dokedy prijima prihlasky, co musi byt nalezitostou prihlasky, ale aj na zaklade akych pravidiel prijima deti... cize uvedie napr. ze uprednostnene su deti s TP v obci, ze uprednostneni su predskolaci a deti s odlozenou skolskou dochadzkou (toto je taky "standard"), dalej mozu prijimat (ale musia to zverejnit) napr prednostne deti ktorym chodia do skolky surodenci, deti zamestnancov MS, ZS, OU; deti zamestnanych oboch rodicov.... a takto ako to zverejnia su potom povinni prijimat deti. zvycajne ak je viac prihlasok ako miest, tak z ostatne deti ktore nie su podla zverejnenych pravidiel uprednostnene, zoradia podla datumu narodenia a prijimaju od najstarsich.
takze "domnienka" riaditela MS, ze das svoje dieta do ZS mimo bydliska, nie je dovodom aby dieta neprijali.

katka253111
24. feb 2017

Vsak jej povedz, ze zostane a nikde nie je napisane, ze to musis dodrzat...

lucy1011
autor
24. feb 2017

Ďakujem🙂

siska53
24. feb 2017

@lucy1011 jezis,tie riaditelky si robia,co chcu! Kto ich zastavi? Podla mna nema na to pravo. Nech ti to da pisomne. A skus sa obratit na zriadovatela (prip.na este vyssie institucie,lebo zvasca su so zriadovatelom kamosi,takze nie vzdy najdes oporu).

juliet86
25. feb 2017

Je to sikana z jej strany. Je to nezakonne a vymaha od teba vrci na ktorenema zo zakona ziadny narok. Mat to posomne odem na inspelciu

poetka77
25. feb 2017

Pracujem v škôlke a kritériá prijímania musia byť schválené na pedagogickej rade a zakotvené v školskom vzdelávacom programe, ten musí byť na viditeľnom mieste byť k dispozícii rodičom. My ho máme vo vstupnej chodbe, tam si ho rodičia môžu pozrieť. Pani riaditeľky sa treba opýtať, či majú túto podmienku schválenú. Tvoja výhoda je v tom, že sa môžeš oháňať diskrimináciou a tá v zákone je. Držím palce.😉

lucy1011
autor
25. feb 2017

Ďakujem pekne 😉

threetail
25. feb 2017

Podľa toho ako sa ti to chce riešiť by som to buď riešila, alebo ju proste oklamala,že pôjde aj do ZS k nim (dôvod prečo nie tam kde dcéra by som si vymyslela)

Keď ho potom dáš do mesta čo urobí? dá ti pokarhanie riaditeľa skolky?

petatrubicka
25. feb 2017

Aj u nas na dedine skolka plna deti beru az ked dovrsi 3 roky ,ja som planovala dat skor o 4 mesiace a v maji bude mat 3 potom na mesiac uz sa mi neoplati davat ...a zs je prazdna toho roku 5 prvakov,v celej zs je 98 ziakov a v skolke 45...

eliska13
25. feb 2017

@petatrubicka su dediny kde beru az predskolakov

sovica
26. feb 2017

Je to diskriminácia a je to nezákonné. Písomne vám to určite nedá. Ale predpokladám, že ani vy nebudete podpisovať, že sa zaväzujete dať dieťa po ukončení MS do miestnej ZŠ. Súhlasila by som s jej návrhom. A čo vám asi tak spraví, keď názor po 3 rokoch zmeníte? NIČ. Nedajte sa. Držím palce 🙂.