Budapešť - stanica Nyugati pályaudvar

25. jún 2023

Ahojte, aktuálne som v Budapešti a mám strach, že na stanici nyugati pályaudvar nenájdeme svoj vlak smerujúci domov...dá sa tam vyznať? Boli ste už ? Ja viem, obyčajná trápna úzkosť a vieme sa aj opýtať niekoho, len som to chcela zo seba dostať. Ďakujem.

janetinka27
25. jún 2023

Ahoj, my sme tam boli s manzelom a jeho sestrou pred 5 rokmi. Oni su madari, ja nie. Sa mi zda, ze sme boli na tejto istej stanici. Mas uz kupeny listok naspat domov?
U nas bol problem, ze sme nemali kupeny listok a strasne dlho sme cakali v rade na listky. Cas sa kratil a ked sme dosli na rad, tak nam listky nemihli predat. Ja som nerozumela po madarsky. Tak sme sa postavili do dalsieho radu a az vtedy som si vsimla sipky, ze medzinarodne listky sa predavaju v inej hale. Este k tomu to tam prave prerabali, tak sme potom do tej "medzinarodnej"haly isli vselijako naokolo. Tam sme cakali uz nie v rade, ale mali sme poradove cislo z automatu. Islo to extremne pomaly a vlak uz mal odchadzat, listky sme kupili a ratali sme s tym, ze pojdeme na dalsi vlak, ale chvalabohu meskal a tak sme este stihli ten nas. Vlak najdes na 100 %, ked nebudes vediet, opytas sa, ale tie nastupistia aj haly su riadne oznacene a trafis urcite. Vsade su obrazovky a ta stanica zas nie je tak velka. Chodte v predstihu a vsetko bude ok🙂

markusrasford
25. jún 2023

Pôjdeš na začiatok vlakovej ako sa vchádza do stanice. Tam je veľká tabuľa kde sú vypísané vlaky odchod a príchod. Vyhľadaj si svoj vlak podľa času odchodu a tam bude koľaj na ktorej stojí. Nemusíš sa obávať v dostatočnom predstihu pristavili vlaky a vlaky čo jazdia na Slovensko sú České dráhy tak v pohode si najdes

lusyf
25. jún 2023

Da sa tam vyznat. Ja som tam bola vcera a je tam velka tabula na stanici, kde su rozpisane vlaky. Pripadne internet..

jj298
Odpoveď bola odstránená
Zobraz