Ročné dieťa nechce nič opakovať

16. apr 2024

Je normálne, že rocne dieta nechce po nás nič opakovať?
Napríklad keď sa jej pýtam aká veľká narastie, kde má očko atď. ?
Tapuskat vie, kedysi to začala robiť hneď ako som jej začala spievať teraz to spraví len sem tam. Nevie dať ani pá pá
Vie povedať tata a kde je.

pribinak
16. apr 2024

To je dieta, nie cvičená opica.

Netreba stále dieťa stále otravovat urob toto a urob hento. Dieťa sa najviac učí tak že strieda činnosti, pozoruje dospelých a iné deti, čítaním kníh a hrou

Fakt odporúčam kúpiť si nejakú knihu o vývine dieťaťa a rodičovstve

minesasubu
16. apr 2024

Dieta vie samo kedy je pripravené niečo spraviť. Ja múkam a békam cca už rok a náš syn to začal robiť až teraz (ma 20mes)
proste komunikuj, ukazuj, vysvetluj a ono to príde samé od seba
deti sú ako špongie nasávajú a pozorujú a jedného dňa....bum a urobí to samo od seba

kitycat
16. apr 2024

My mame skoro rok a pol a az teraz vie kde ma oko, aj to len zo moje oko vie najst 😄

ivangeline
16. apr 2024

Ani môj ročný nebude robiť čo ja chcem. ;D Ale on si sám od seba robí mnohé veci. Stačí nechať a pozorovať a zistíš, ako na tom je. Môj i keď dosť nezrozumiteľne rozpráva! Deti nie sú. Tato vonku. Hava. Auto. Balkón. A skúša sám pre seba rôzne slabiky. Keď ho niečo nadchne, robí to dookola. Momentálne strka kľúč do zámky. A prelieva vodu v poharikoch. A otvára/zatvára všetko čo vie. Kebyže sa veľmi posnažím dá aj kocku na kocku ale radšej bura ako každé dieťa a ešte radšej ich hádže a sucha po podlahe a medzi sebou kvôli zvuku… s miluje ísť tam, kde nemoze s úsmevom na tvári. ;D

autor
16. apr 2024

Tak nerozumiem prečo potom doktori tak stresujú rodičov, vyplnila som vyvinovy dotaznik kde mala len 4 body a to je už pre nich červená

autor
16. apr 2024

A ďakujem žienky za podporu 🙂

dejka77
16. apr 2024

Toto som v roku absolutne neriesila. Deti sa vsetko co trebalo, naucili postupne.

zorkahorka
16. apr 2024

Jasne! Starsi syn ma mal total na haku, nechcel povedat, ako robi macka, pes... ma pomaly 7 a je ok. Ono to pride, neboj

marianarem
16. apr 2024

Niektore deti neopakuju po druhych, aj moj je taky, ma uz 4r. Tusim jedine, co od nas prebera, su rozne slova a frazy. Pamatam si, ked bol este mensi, ako kamoskina dcera - rovesnicka pozerala v telke nejake tanceky a skusala to opakovat. To by mojho v zivote nenapadlo, iba by si to pozrel. V skolke je mu tiez jedno, co robia ostatne deti, nikdy nic neopakuje. Nacvicovanie basniciek a besiedok tiez nie je jeho salka kavy. Proste nie je opakovaci, ja to nejako neriesim, dokonca je mi to vlastne aj sympaticke.