Zvláštne správanie 16 ročného syna

Zodpovedané
26. feb 2019

Dobrý deň,

môj 16 ročný syn sa začal čudne správať. Náhodne pri upratovaní opakovane objavujem v jeho izbe moje silónky, nohavičky. Moje čižmy na opätku mal schovaté v skrini. Keď sa ho na to pýtam, nechce mi nič povedat a vyšetrenie u psychológa odmieta.

Ako mám postupovať a ako sa mám správať?

Ďakujem

Dobrý deň,

rozumiem, že vás situácia, v ktorej ste sa ocitli zaskočila.
Hoci je to zrejme náročné, skúste zostať otvorená možnostiam. Odporučila by som na začiatok navštíviť psychológa aj vám, aby ste sa porozprávali, môže vám pomôcť prijať.

Synovi skúste povedať, že ste si všimli vaše veci uňho v izbe. Že sa mu zrejme páčia alebo ho fascinujú. Môžete mu priznať, že neviete ako sa cíti, ale že by ste mu radi porozumeli. Nech vám povie, či môžete preňho niečo urobiť.
Že ak sa chce porozprávať ste tu preňho. Poprípade ak sa chce porozprávať s niekým iným, môžete mu pomôcť získať nejaké informácie, kontakty kam by sa mohol obrátiť. Avšak nemusí to prijať.

Môžete skúsiť stanoviť aj hranicu ohľadne požičiavania vecí.

Na začiatok je však dôležité, aby vo vás syn mal dôveru a cítil, že sa vám môže zdôveriť.

Prajem vám pekné dni!

Martina Wäldl
email: mata.waldl@gmail.com