3 ročný syn vôbec nepočúva, odporuje a je hyperaktívny

katka159
9. mar 2011

Prosím Vás chcela som sa spýtať na názor, náš malý bude mať v máji 3 roky a absolútne nepočúva ,stále odporuje, nechce sa obliekať, neuveriteľne kričí a najhoršie je keď mu niečo nieje po vôli alebo mu niečo zakážem a nedovolím tak začne revať , všetko okolo neho lieta a všetkých pľuje. Je to normálne na jeho vek alebo by som mala vyhľadať odborníka pretože už nepomáha ani vysvetľovanie, ani napomínanie a už ani facky.
Rozhodla som sa to dať aj ako diskusiu pretože by som rada aj zistila názore iných báb a dúfam že mi tému neuzamknú

muriel293
4. jan 2012

@mycats no my tiež nechodíme k jednej známej odkedy jej malá skoro rovnako stará môjmu synovi skoro vypichla oči naschvál! a celý čas čo sme tam boli tak vrešťala že všetko je jej a všetko čo si zobral chytala a zrazu mala v jednej ruke sto vecí aj v druhej a ešte stihla pritom sedieť aj na motorke tak som si povedala že takéto návštevy nemusím absolvovať ako je pravda že aj môj malý to zvykne robiť ale nie po celý čas a niečo aj požičia ale videla som na ňom že mu je to vyslovene nepríjemné tak sme odišli a viac sme tam neboli...ono jej zásadná chyba je v tom že ona tú malú nevyhreší ani necapne že ona to nedokáže a potom si prizná že je rozmaznaná a že deti ju nemajú radi...no sa nečudujem! občasný preplesk v miere neuškodí! inak toho debila ma teraz napadlo kde mohol chytiť v lete sme chodievali na ihrisko kde zvykol šantiť so staršími chalanmi škôlkarmi a veru on to síce bral ako zábavu bol šťastný a vybehal sa ale oni mu pritom nenápadne robili zle a doma začal používať aj slovo hlupák tak som vydedukovala že mu tak hovorili a určite nie som ďaleko od pravdy,deti dokážu byť kruté...žiaľ rátam s tým že v každej škôlkarskej triede sa nájde nejaký fracek s ktorým by trebalo zatočiť!!! 🙄

muriel293
4. jan 2012

a najmä niektoré mamičky ma vedia "dojať" svojimi výchovami,ešte len príde z roboty a už sa ho zbaví tým že ho dotiahne do krčmy s hojdačkou tam si sedí pri pive a cigarete zatiaľ čo jej fracek robí zle ostatným a nemá šajny o dobrom správaní a ona ho ani len nenapomenie a to nehovorím že príde za ňou dvestokrát s tým aby mu dala na niečo peniaze a ona mu dá no hrôza čo by sme potom chceli však? 😅

mamavera
4. jan 2012

@mycats si tu kecáme iba my dve 😎 keď som mala malé deti, bolo mi ukradnuté, čo si o mojom byte myslí návšteva. Nemala som rok neumyté okná, plný drez špinavého riadu, ani kilo prachu na každej polici. Ale bunker zo sedačky bol u nás v obývačke pravidelne, maľovalo sa farbami v obývačke na stole, nevidím na tom nič zlé a okrem toho ani v tom byte nebol inde na to priestor. Nevidela som dôvod rozobrať krásne letisko z lega v obývačke len preto, že prišla ohlásená návšteva, veď mala kadiaľ prejsť k sedačke 😀 Na druhej strane moje deti sa pred návštevou nepredvádzali, lebo im bolo jasné, že pravidlá platia s návštevou alebo bez nej. O tom to vlastne je, snažila som sa rešpektovať ich potreby a zároveň som chcela aby oni rešpektovali moje.Samozrejme, moje deti sa také nenarodili, neprišlo to ani zo dňa na deň, veľa som študovala, tiež som si niekedy nebola istá, či idem správnou cestou. Vôbec nerieš stav tvojho bytu, máš také malé dieťa, že rozliaty čaj, pokreslená stena sú normálne javy. Raz ti bude za tým ešte smutno, keď budeš mať deti veľké, potom sa bordel sústredí do ich izieb a tam zotrvá 😀 Ale pokiaľ v priestoroch, kde sa pohybujem ja udržujú poriadok, tak mi to je jedno.

mycats
4. jan 2012

@muriel293 😀 😀 no niet nad starsie deticky!! tiez chodime na ihrisko, len moj maly nastastie este nerozprava 😀 😀 ale mne plne staci, ze si nosi maniere ineho typu.
niektore matky su naozaj uzasne!!! ja uz pomaly nebudem mat kam chodit. v parku je druhe ihrisko, tak som isty cas chodila tam, ale otvorili tam taky bufetik to nazvem.
no a mamicky piveckuju a ja robim bachara a maminku 10tim detom!!! 😝 😝
co som sa fakt z konom zrazila. ono sice sem tam nejaka aj nieco zakricala, ale vobec to nemalo efekt!!!
a najviac ma dojala jedna, ktora svojmu syncekovi povedala, ze ved si to vezmi, on je maly - akoze moj syn- on sa neubrani!!! ty kokso, skoro ma vystrelo!!! a potom, ze ake su deti. tak ja maleho ucim, ze podel sa, pozicaj, aj ked niekedy nechce ani za nic 🙂 a ona ho uci, ze vezmi si lebo je mladsi 😝

ona nedokaze bacnut, tak nemusi. ale tak aspon tonom hlasu a slovne dieta upozornim, ze to co robi je nemiestne!!! pripadne najdem nejaku metodu, aby dieta pochopilo aj bez bitky, ze toto je vela!!
ved ani ja maleho nebijem. na neho to nezabera, tak co sa budem otlllkat 🙂
ja ho bacnem len ked mi prasknu nervy, vacsinou to riesim inak. prednaskou, ked nechape a opakovane robi bordel a hadze veci, vrieska a hadze sa o zem, tak ho pekne odprevadim do jeho izby a necham ho tam sameho kym sa neupokoji a potom sa s nim opat porozpravam, ze to co urobil mu nebudem tolerovat!!
a ze to proste robit nemoze a maminka je slovo boziii 🙂 pre neho

muriel293
4. jan 2012

@mamavera 😀 😀 😀 jeeej to si pekne napísala! my máme tiež všade hračky,dráhy najviac v obývačke a pritom má svoju izbu len je stále dolu s nami 😀 😀 😀 ale tak my mu to vcelku tolerujeme jediné čo nemám moc rada je to že mi rád jazdí autami po linke a keď varím tak mi tam zavadzia keď mi ich tam navláči naraz vyše desať 😀

muriel293
4. jan 2012

@mycats hmm tak ten výrok že on je malý to by ma tiež nasralo aj by som jej asi niečo povedala! ale vidíš potom takto krásne z nich urobia sebcov čo nikoho a nič nebudú ani len tolerovať brr brrr a vieš koľko takých úžasných mám je?! 😖

mycats
4. jan 2012

@mamavera no len nie vsetci to chapu a manzel by mal komentar, keby nebolo 100% upratane. ked je to niekto, kto ma male deti, tak to neriesim, lebo viem, ze su zvyknuti 😀 😀 a poznaju to.
ale zase tie starsie damy s odrastenymi detmi by asi nemali chodit na navstevy k malym detom. ☹
my mame taky vacsi dom, tak maly ma podla mna priestoru dost, ale samozrejme, ze vsetko je v obyvacke 😀 😀 ved je to obyvacka a kde inde sa travi najviac casu dna.
moj maly sa rad predvadza, nosi ukazovat hracky a pouziva navstevu na hranie 😀 4
ale tak nech si to uziji, ved aj tak to uz nepoznaju a on ich hned taha do svojho kutika testuju spolu hracky 😀
jj, mne je jasne o com hovoris. kraaasne to casy kym su deticky male a clovek musi riesit len hry a nie pubertu, povinnosti a skolu.
no neviem co by si povedala na to co ja mam teraz za chrbtom a to som pred spanim cely dom upratalaaaa 😀
maly staval vezu, tak su vsade skladacky, paplon a vankuse a vsetky hracky su kade tade. len sa mi uz nechce upratovat, on to zajtra aj tak este schosnuje 😀 tak rano poupratujeme spolu. len on pozbiera hracky a potom ich znovu vysype 🙂 ze ved ked sa poupratovali, tak nech sa aj rozhadzu 🙂

mycats
4. jan 2012

@muriel293 ja sa nehadam, uz som pochopila, ze to nema zmysel. ja som tomu hore uvedenemu oteckovi raz povedala, ze ak nepleskne svojej malej on, tak ja jej dam aj dve 😀 😀
casto chodi k bytovkam, kde byva moja mama. lenze my tam tiez chodime k babke.
tak snad budem chodit k svojej babke a nikto mi tam nebude otlkat dieta.
ale svata pravda je v tom, ze vela chyb robia takyto nezodpovedni rodicia, co sa neotocia na dieta ani keby co bolo. hlavne ze je klud a beha po ihrisku, neotravuje a to je najdolezitejsie.

muriel293
8. jan 2012

baby ale my teraz s mužom riešime iný problém so synom...sme už z jeho správania zúfalí...obiňujem sa že za to môžme hlavne my sami...totiž tri mesiace bývame vo svojom malý odvtedy spinká vo svojej izbičke avšak niekedy máva problémy so spaním všimla som si to práve niekoľko dní pred splnom to už má odmalinka...tak sme mu dovolili ísť spať do našej izby a odvtedy je to hrôza...každý večer keď a povie že sa ide spať nasleduje plač že nechce ísť spať ,potom si prečítame rozprávku celkom v pohode a keď už chcem odísť z izby začne vystrájať,vrieskať prosiť aby sme boli pri ňom ibaže keď tam sme tak on aj tak nespí ale vymýšľa...pár krát nás ešte svojím revom obmäkčil a dovolili sme mu prejsť ku nám a teraz sa nám to pekne vracia vždy vrieska a chce ísť spať medzi nás keď poviem že nie lebo už má svoju postieľku a izbičku nasleduje cirkus ktorý nemá konca kraja je to v yčerpávajúce nerobí mi dobre odháňať ho od nás ale sami viete že sa nedá vyspať keď sa tlačíte traja na jednej posteli a váš potomok sa celú noc na vás tlačí a zabere najviac miesta hoci je najmenší! potom jediný vyspatý je on už som čítala aj radu že ok nechať ho tam ale rozťahovať sa majú rodičia a znepríjemňovať mu komfort zužovaním priestoru atď no to mi príde tak divné...nemáte nejakú radu ako ste s týmto chodením medzi vás skoncovali? 😅

bodka13
8. jan 2012

@muriel293 no asi ťa nepoteším ...nijako 😒 dohováranie a vysvetľovanie pomohlo na krátky čas...naši obidvaja zaspali bez vystrájania vo svojich posteliach v detskej izbe ,ale ako padla polnoc nastal "nočný pochod" 😀 párkrát za noc sme ich preniesli naspäť do ich postelí ale aj tak sa vždy vrátili 😠 😀 takže sme sa nachodili a nevyspali....no a teraz chodí už len ten mladší 😠 😀 asi tak 2-3x za mesiac ....verím,že to skoro skončí-aj u staršieho to odznelo tak nejako samovoľne ...musím priznať,že u nás doma to vadilo viac mm-vyhrážal sa zamknutím spálne 😀 ...no a keď sme sa tam tlačili 4,tak som sa presťahovala v noci do detskej a čudovala by si sa ale to dieťa to cítilo, lebo do hodiny bol niektorí z chalanov pri mne v detskej 😀 😀 😀

...ešte som sa zabudla opýtať koľko má synček rokov?

muriel293
8. jan 2012

@bodka13 vo februáry bude mať tri roky...on vlastne už od narodenia mal problém so spaním vo svojej postieľke vždy sa mu najlepšie spalo medzi nami...dlho sme si nevedeli poradiť ako ho dostať do postieľky...potom sme neskôr dostali nápad že prerobíme komplet izbu a presunieme postielku tak že bude úplne pri našej a otvoríme ju...aby mohol vyjsť odtiaľ a odvtedy konečne v nej spal predtým sme to mali tak že sme ju nemohli mať pri posteli nebolo tam miesto a bola vlastne oproti...potom sme sa presťahovali a bol nadšený že má izbičku a bude v nej spať ale vravím akosi si zase zvykol spať u nás...niekedy sa v noci prebudil a vtedy k nám prešiel to mi nevadilo bolo mi hlúpe ho vyháňať ale teraz to chce už večer!!! 😅

mycats
11. jan 2012

@muriel293 tak presne toto naucil moj manzel mojho maleho!! kym bol maly, tak spal s nami, ale potom som to ukoncila a spinkal sam, celu noc a bez problemov. lenze ked bol manzel doma, tak ho naucil, ze pod, ideme si spolu laskat. lenze maly nespi, vymysla, skace po nas a sam place na cely dom!!
ja som to vyriesila, ze som ho nechala vyhulakat a tym som mu ukazala, ze so mnou spat nebude. ine mi asi nezostavalo. maly nemoze byt do polnoci hore a ja nic neurobim!!! kedze som do noci s nim hore 😝 😝
u nas jedna noc zabrala 😀 , ale musim podotknut, ze ked je tatko doma, tak sa kolotoc vzdy zacne od znova aspon na ten vikend. tazko mi radit, ale za skusku to stoji, ze napriek kriku ho proste nezobrat a nepopustit.

mycats
11. jan 2012

😀 moji rodicia to vraj mna oducili vypraskom 😀 😀 to nedavam za priklad, ale ked som sa ich pytala o radu, tak mi povedali toto.

muriel293
11. jan 2012

@mycats vieš čo nám obom rupli nervy najrpv dostal po zadku odomńa,potom aj od manžela ale on tak nechutne nasilu vrieskal tak sme si povedali že sa tiež na to vykašleme a budeme sa robiť že to nepočujeme,síce to trvalo ale nakonec sám seba unavil a zaspal! 😝 bola to ale hrozná noc muž mal celý čas hlavu pod vankúšom a ja som trpla nech ešte viac nevybuchnem...teraz ako začal chodiť do škôlky tak je už večer taký unavený že je už o deviatej tuhý vo vlastnej posteli. Včera zase skúšal na mňa že chce spať v našej postielke ale som mu na rovinu povedala že v žiadnom prípade...už to viac nepovolím...

mycats
11. jan 2012

@muriel293 nastastie moj maly sa rychlo unavy, ale niekedy tiez doslovne vrieska, aby ma prehovoril 😀 😀
neda sa niekedy nic robit, len to vydrzat. moj maly ale ked takto zaspi, tak celu noc sa budi kazdu hodinu z placom a hlada ma, tak sa tak ci tak nevyspim. ale na druhej strane je to pre neho aspon skusenost do buducnosti a uz druhy krat to vzda po 15min 😀 a potom aj po 5 😀
on robi bordel hlavne ked je doma tatino, lebo u mna vie, ze ja nedovolim, tak ani neskusa.
ale manzel dovolil, tak na neho skusa aj 2hod. plac 🙂 ale podla mna sam si za to moze ked raz dovoli a raz nie 😝 😝 😝 maly skusa potom do nekonecna

muriel293
11. jan 2012

@mycats jaj moja u nás je bordel vždy keď je tatino nablízku...kým sme boli doma sami malý nebol práve najsamlepší ale bol dobrý hral sa počúval akonáhle sa večer otvorili dvere a prišiel tatinko tak konec...malý ako šialenec ako odtrhnutý z reťaže,besný,neposlušný,vymýšlal ,predvádzal sa neposlúchal...hrôza...teraz je vraj v škôlke dobrý zato doma to ešte vynahrádza najviac ma rozčuluje že príde domov,hodí sa do gauča a tam sa vála unudený ako keby sa tu nemal s čím hrať a nemal čo robiť,dneska som aj trasu zo škôlky zmenila za dlhšiu s cieľom trošku ho zabaviť a unaviť...

mycats
11. jan 2012

@muriel293 😀 😀 co z toho vyplyva??? ze vlastne za vsetko moze tato! moj robi toto iste, tak ked uz nevladzem, tak sa schovam, ved nech si ho tatinko uzije 😀 😀
ja som takto sla unavit maleho na nakup bez kocika. ..a ako to dopadlo???
niesla som na rukach maleho a aj nakup, tam aj spat 😝 😝 😝

muriel293
11. jan 2012

@mycats no našťastie náš malý veľa prejde sám,dosť veľa už minulú zimu som sa čudovala ako dlho šiel a ťahal ešte aj sánky ale ti poviem potom mal asi svalovicu lebo čo lebo celú noc kvíkal od bolesti chúďa moje aktívne 😀 😀 😀

mycats
11. jan 2012

@muriel293 jezisky, zlaticko male 😝 😝 tak moj maly prejde tak 2m a uz dupka na ruky. pan boh zaplat za kocik!!!

muriel293
11. jan 2012

@mycats tak sú aj deti ktoré nelúbia chodiť pešky, mojej švagriny malá nikdy nebola pohybovo zdatná a väčšinou ju už po krátkom čase vliekla na rukách dneska má šesť rokov a doteraz nejako extra nevydrží chodiť dlhšie,sa jej nechce lebo čo...by si mala vidieť môj krpec ako mašíruje na odrážacom bicykli! normálne nechápem musím aj ja ísť bicyklom lebo by mi zdrhol

mycats
11. jan 2012

@muriel293 tak moj maly este nevie, ale dufam, ze ho to chyti. on je aktivny aj za troch, ale v inom. pesi nepojde. behat po nejakom nakupnom centre alebo v detskom kutiku!!! ani jest, ani pit netreba 😀 😀
ale prejst tuto par metrov do jednoty cez cestu, tak to nie, to musi maminka tahat synacika na rukach 🙂
vychcanec jeden 😀 😀 😀

muriel293
12. jan 2012

@mycats ja teraz stále čakám nejaké katastrofické hlásenie zo škôlky...vraj ale ešte nevystrkuje rožky tak som zvedavá kedy to vypukne 😝

lubina
12. jan 2012

@katka159 My mame mladsiu presne 3-rocnu, narodky mala v dec. V tomto veku je vzdor normalny.Nasa ma tiez zurivostne stavy.Pri starsej to prebehlo, toto obdobie nejako kludnejsie.Mladśia sa mi dokaze hodit aj o zem, ked jej nieco zakazem, alebo zacne kopat, jacat ako pavian. ale to je normalne.Vtedy dieta netreba bit ani kricat.Dieta si zacina uvedomovat svoju identitu a vlastne ja a skusa kolko moze. Len treba dat pozor, aby si neublizilo a az ked "zirivosti a hnev" prejde, tak sa treba v klude o tom s dietatom porozpravat. Ja viem, ze sa to lahko napise a tazsie urobi, ale toto je to spravne ako sa to ma. To radia aj psychologovia.Mrkni na nete. Chce to len pevne nervy rodica a nadat na rady inych.Aj moja mama stale, ze preco jej necapnem aspon na zadok, ked ju to chyti.Ale ja odolavam, ved to dieta nechape, co robi, su to aj hormonalne zmeny a zacina chapat vlastne ja, tak skusa. Toto obdobie vzdoru trva zhruba od 3 do 4 rokov dietata, samozrejme par mesiacov hore dolu a potom to prestane.Chce to ozaj len pevne nervy. Obcas musiam aj ja predychavat, ale da sa to.Tak prajem aj tebe a synovi vela zdaru a malu odporu 🙂

mycats
12. jan 2012

@muriel293 😀 😀 😀

mirinecka
13. jan 2012

my sme doma na tom podobne ako vy, syn ma 3r. aj 3m. a je to s ním k nevydržania. Hlúchy ako peň, úplna ignorácia a to už nepomáha absolútne nič. Ani vyhrážky nezaberajú proste si robí čo chce. Príde zo školky a je ako divý. Behá skáče robí neporiadok. a za všetko čo zakážeme alebo od neho chceme reve. A najnovšie každý večer plače že nechce spať. Doteraz chodil najneskôr 20.30 do postele bez problémov max. 2x za nami došiel kím zaspal ale teraz príde aj 20x a potom keď už vyslovene vidí že si nepomôže stračne plače že nechce spať. Do mikuláša mal dudel potom ho dal čertovi ale pýtať ho nepýtal, lenže teraz sú tie problémy so spaním tak dúfam že ho to prejde. A to mám doma ešte ročného syna, ktorý je na mne závislí že ho nikto nemôže ani strážiť tak dúfam že nebudeme prežívať to isté. Niekedy si pripadám pri nich zrelá na psychiatriu 😀 . Držím všetkým maminám palce aby sme to nejak vydržali. 😵

muriel293
13. jan 2012

ja mám pocit že sa mu to tak strieda lepšie obdobia s horšími a aj so spánkom je to tak raz má obdobie že zaspí kľudne vo svojej postielke bez reptania a potom príde zmena,plieska sa o zem ,štrajkuje,prosí,skúša ,plače...radšej mám to prvé obdobie! 😀 😀 😀

zzuzzikkk
20. apr 2012

joj baby ja som tiez zufala, moja mala je tak umienena, ona ked si nieco zaumieni, ze chce, tak reve a reve a reve a reve aj dve hodiny, momentalne mame za sebou super huracky vystup vecer pred spanim, to je niekedy na nevydrzanie, nechapem. Ze "odputanie pozornosti" 😅 tak to u nas neplatilo vobec nikdy uz ako male babatko ked si nieco dala do hlavy tak to chcela mat za kazdu cenu. Aj som bola naivna, ze ked uz bude vediet rozpravat to bude lepsie, no teraz ma 2,5 a vobec sa s nou neda vtedy dohodnut. Proste si mele aj 1000 krat dookola to iste samozrejme s takym krikom ze na nas uz asi poslu socialku 😀 lebo si budu mysliet, ze ju snad z koze derieme.

maranat
28. jún 2012

necitam vsetko, ale uvodny prispevok presne ako opis mojej dcery. uplna ignoracia, ale ked ona daco chce, tak bude robit taky cirkus. nedajboze ze jej daco zakazem, samozrejme je "hlucha" a ked jej to vezmem, tak bude revuuuuuuuuuuuu ale taky falosny rev, ze ani slzy nema. ked si ju nevsimam, tak rovno chyti taky nervovy hisak az no.

len teraz otazka. ja ju vzdy poslem do izby, ze ked sa ukludni nech pride. a ona pride z revom, ze mami pomojkaj ma. Lutovat, ci nelutovat? totiz ona sa rozreve, slahne sa na zem a za dve minuty, mama lutuj ma.

mamavera
29. jún 2012

@maranat v žiadnom prípade neľutovať!!!! Za čo? je pravda, že dieťa má problém zvládnuť svoje emócie, ale takto sa staviaš na jeho stranu a vlastne súhlasíš s tým,že takýmto spôsobom - rev, trieskanie sa o zem, sa niečo vyrieši. Mojkaj ju vtedy, keď tieto prejavy nemá. Falošný rev je vydieranie, nevšímaj si to, odíď do druhej miestnosti, čítaj si časopis, pozeraj z okna. Dôležité je nereagovať!!! Ani ty, ani nikto z rodiny. A kľudne jej povedz, že ju ľúbiš, ale mojkáš len ..meno..ktorá neleží na zemi a nereve.

malinkaaninka
29. jún 2012

@mamavera presne tak.ja som tiež utišovala,mojkala a potom záchvat trval hodinu.potom mi povedala psychologička,že nerobím dobre.medzitým syn povyrástol,jeho prejavy sú už iné.ale záchvaty zlosti nikdy nepresiahli 5-10 minút.jednoducho zavriem dvere.vyziape sa,prípadne hodí niečo o zem a dosť.prídem,poviem dnes spíš bez rozprávky a máme vymalované.ale v žiadom prípade tíšiť,alebo snažiť sa prekričať,odpútať pozornosť.nič.nech sa vyrovná so svojím problémom sám.až po ukludnení riešiť..že toto sa nerobí.