Hyperaktívny 3 ročný syn

zuzana5511
13. mar 2012

ahojte maminy mam jeden vazny problem moj 3rocny syncek miluje skolku rad tam chodi lenze nedokaze sa prisposobit kolektivu absolutne nespolupracuje nechce cvicit upol sa na dve deticky ktore doslova terorizuje svojou pozornostou nastastie nikomu neublizuje ale ze je nezvladnutelny ukricany vyplazuje stale jazyk na kazdeho krici a nikto mu nedokaze dohovorit nikoho nepocuva a je to stale dookola ja mam s nim problem doma ucitelky v skolke narodil sa nam druhy syncek ale tieto problémy boli uz aj v minulosti doporucili nam neurologa lenze mne sa to zda prilis skoro takze som sa objednala k psychologicke aby mi dala nejake rady co a ako ale tak pisem aj sem mozno by nieco zabralo viem ze je to nadlho len dufam ze som ziadnu chybu nespravila lubim ho najviac na svete je to moje slniecko a chcem mu veeelmi pomoct takze zistujem ci su mamicky v podobnej situacii musim dodat ze je na mna dost fixovaný a v jeho 3rockoch bol dost casto bez maminky mala som zdravotny problem potom aj komlikovane tehotenstvo takze som bola casto v nemocnici moze mat na neho toto taky velky vplyv alebo fakt bude hyperaktivny??????

januarova
13. mar 2012

@zuzana5511, tak ja nemam podobnu skusenost, ale viem, ze hyperaktivita je diagnoza, ktoru stanovuje lekar. vacsinou sa prejavuje neudrzanim pozornosti, neustalym odbiehanim od cinnosti a pod. ked si bola v nemocke, kto sa o neho staral? ci nemal pri sebe viac ludi s rozlicnym pristupom k vychove, to vie narobit dost sarapaty, napr, rodic je prisnejsi, stari rodicia benevolentni a dietko zmatene. ale asi aspon navstevou psychologa nic nestratis. bol vzdy taky, alebo je taky iba v skolke?

zuzana5511
autor
14. mar 2012

ahoj vzdy bol zivsie dietatko ale terza je to trochu horsie ja stale verim ze nam doktorka povie ze to nebude hyperaktivita ze je to proste len tym ze chce byt stredobodom pozornosti to ze nespolupracuje v skolke s tym som torchu ratala nikdy totiz nechcel na prikaz recitovat basnicku zaspievat pesnicku dnes sme si kreslili a vobec nekreslil carbanice ako vravela ucitelka snazil sa...aj ja si myslim ze nic navstevou psychologicky nic nepokazim aspon mi povie ako na neho mozno je len citlivejsi...no a ked som bola v nemocnici bola s nim starka a ocino s tym si myslim ze problem nebude aj ked teda starka joooj ta povoli vsetko....lenze uz je dost dlhy cas co som bola mimo domu /7mesiacov/ odvtedy je len so mnou a musim sa priznat tiez som si ho trochu rozmaznala a teraz ked dosiel bracek tak sa to asi na nom odrazilo ja uz fakt neviem takze si pockam na vyjadrenie doktorky teraz ideme aj na operaciu teda Adamko velmi to s nim nepreberam ale tak vie ze tam ide dufam ze to nie je kamen urazu ze takto prejavuje nejaky stres no nevieeem ale tak dneska je doma a aj ked je teda mala duracelka zatial to zvladame ....

jaruskka
31. mar 2012

Ahoj. zájdi s ním na tú neurológiu. ja mám ten istý problém s dcérkou (bude mať vo 2 týždne 3 roky) mne sa večne učiteľka sťažovala na správanie a odporúčala nám psychológa. tiež som sa tomu najprv trochu bránila, zdalo sa mi to skoro, ale vystupňovalo sa to, učiteľka nemala na dcéru trpezlivosť a trestala ju, malá sa mi začala aj pocikávať. dcéru som vzala zo škôlky. išli sme potom na neurológiu a zistili nám hyperaktivitu. teraz som rada, že sme išli, lebo už viem čo je vo veci( aj keď ja malú celkom zvládam, len so spaním je problém). chodíme teraz ku špeciálnej pedagogičke a psychologičke a viem teraz ako sa malej venovať a ako to lepšie zvládať. myslím, že aj aj malej to určite pomáha a aj sa viac snaží. chce to veľa trpezlivosti a venovania sa, ale určite zájdi k odborníkovi.

jaruskka
31. mar 2012

a držím palce na operácii, nech vám to dobre dopadne.

zuzana5511
autor
2. apr 2012

nooo jasne najprv poriesim tu psychologicku a ak sa jej to nebude zdat pojdeme na neurologiu kazdopadne musiem zistit co sa deje som s nim teraz 4tt doma a je to v pohodke trochu je nezbednik ale da sa zvladnut buduci tyzden ideme do skolky tak som zvedava operacia prebehla uplne skvele a s Adamkom nebol vobec ziaden problem teda okrem tych klasicky co asi pri kazdom dietatku ale zvladol to supeeer bez stresu nervov placu a tak takze si asi dobre drzala palce dakujeme

deamonds
4. apr 2012

ahoj zuzka moj syn je tiež hyperaktivny a musim povedat že ak sa v skolke sprava takto tak je to len o tom že učitelky v skolke ho nedokažu zaujat. lebo hyperaktivita sice je diagnoza ale nie katastrofa. ide len o to aby dieta malo prisny a pravidelny režim a učitelka ho vedela zaujat.mne psychologičky vôbec nepomohli zvladli sme to sami.

lula26
4. apr 2012

@deamonds , ono sa to ľahko zvalí na učiteľky v škôlke. Ale to dieťa má problém aj doma. To znamená, že ani matka ho nedokáže zaujať?

angellinka
4. apr 2012

ako pocuvam,a citam tak vsetky zivsie deti si HYPERAKTIVNE.Mam tiez ziveho syna,ale treba ho len zaujat a zamestnat.Ak by ho niekto nazval hyperaktivnym,nahnevam sa.Hyperaktivita je diagnoza,,a nemyslim si ze nejaka Mudr.by mi vedela pomoct s vlastnym synom.Nehccem ziadnych lekarov urazat.ALe jedna matka pozna najlepsie svoje dieta,a nie lekarka u ktorej ste v ordinancii cca 15 min 😉

deamonds
4. apr 2012

doma si s nim musi poradit mamka a v skôlke učitelka. ja svojho syna poznam ako svoju dlan a viem čo na neho platí a to by mala zistit aj ta učitelka ako na neho. to nie v zlom som napisala hovorim z vlastnej skusenosti. mne nepomohla žiadna psychologička jednoducho som mu vyplnila čas kružkami ako futbal plavecký doma skladame dospelacke puzzle hrame logicke hry a v škôlke si nasli tiež system ako ho zamestnat . musi tam byt komunikacia medzi učitelom a matkou a chcenie spolupracovat

jaruskka
19. apr 2012

hyperaktivita u detí nie je len o tom, že sú živé. náš najväčší problém v tomto je sústredenie (okrem toho má dcéra aj poruchu reči). ešte pred mesiacom nevydržala pri jednej činnosti viac ako 1-2 minúty. teraz už dokáže kocky skladať aj 20 minút. nie každá učiteľka je zlá, ide skôr o prístup. my sme mali problém len s jednou učiteľkou (ostatné sa snažili s malou pracovať). jednoducho mi povedala, že ona má v triede 20 detí, že sa nemôže venovať len jednému.

nikkas
9. feb 2022

@jaruskka ahoj prosim a co vam zabralo na to sustredie?davala si aj nejake vitaminy alebo nirco konkretne?ako sa to potom prejavilo dalej prosim napises?dik