Aká je šanca že mi zoberú 4-ročné dieťa do škôlky v mieste prechodného bydliska?

16. jan 2024

Aká je šanca že mi zoberú 4 r. dieťa do škôlky v mieste prechodného bydliska, v meste kde pracujem?

Bývame 160km od trvalého bydliska. Trvalú adresu ešte neplánujem dlho zmeniť lebo nemáme na novú nehnuteľnosť zatiaľ. Zoberú nám dieťa do škôlky? Napríklad vo veku 5 rokov už musia aj v prechodnom bydlisku?

chrobak7
16. jan 2024

Doma nie, ale v práci mám vešteckú guľu, skúsim sa do nej zajtra pozrieť....

Nie je jednoduchšie a istejšie opýtať sa v škôlke v obci, kde bývaš? V Stupave ti dieťa nezoberú, lebo sú plné, ale v Kukučínove ti ho zoberú.

Keby si aspoň napísala názov obce, v ktorej bývaš.....🙄

autor
16. jan 2024

@chrobak7 skúsim veru. Ale hľadám v každom prípade skúsenosti a nie tvoju vešteckú guľu ;).

havranka31
16. jan 2024

Informuj sa u riaditelky konkretnej skolky. Napriklad znamej zobrali 3 rocneho do skolky a mali len prechodny pobyt vybaveny.
Pripadne sa skus dohodnut s prenajimatelom, ci by vam neprihlasil trvaly pobyt.

chrobak7
17. jan 2024

Nikoho si o skúsenosť nežiadala, napísala si jasne: "Zoberú nám dieťa do škôlky?" Ako to my máme vedieť?

Keby si chcela iných skúsenosti, tak sa opýtaš, akú máte skúsenosť. Alebo či vám zobrali 4 ročné dieťa do škôlky.

Založíš nezmyselnú tému a ešte sa urážaš.

belllinka
17. jan 2024

A co ti pomoze, ked ti Zuzka a Janka napisu, ze zobrali a Zdenka a Blanka napisu, ze nezobrali? Opytaj sa v konkretnej skolke, aky maju naval.

simca06022011
17. jan 2024

Zobrali mi aj hneď v 3r. Treba ísť do škôlky a dat si prihlášku. Okrem ineho.som vypisovala papier kde sa podalo ci v okolí škôlky pracujem/ bývam.
A to sme nemali vybavený žiadny pobyt tam.kde sme bývali...

gab1sol
17. jan 2024

Nám zobrali prvú bez trvalého pobytu v BA, ale s tým, že v čase nástupu, teda v septembri už mala trvalý pobyt v BA (sťahovali sme sa a v čase podania prihlášky sme ešte nemali zmenený pobyt). No, toto ti nepomôže, lebo je to individuálne a záleží od konkrétnej škôlky. Kým v jednej to prejde, v druhej nemusí. Ja som volala do škôlky, odkonzultovala som si to s nimi a vysvetlila im situáciu. Takže nie tu, ale v tej konkrétnej škôlke sa pýtaj.

meganka13
17. jan 2024

Nám zobrali pohode, len sme prikladali potvrdenie z mestského úradu, že sme tam oficiálne prihlásení na prechodný pobyt

radomilab
9. feb 2024

Tento rok má už zo zákona právo na prijatie dieťaťa do MŠ dieťa, ktoré dovŕši do 31.8.2024 štyri roky aj keď nie je v mieste trvalého bydliska. Novela zákona.

autor
10. feb 2024

@radomilab ježkovi ďakujem 🐥.

lienka.7
10. feb 2024

@radomilab toto sa mylis, platí to len pre 5 rocne dieta.
Nie pre 4 a ani pre 3 rocne to platit nebude.

lienka.7
10. feb 2024

@autorka nevezmu ti ho ani teraz hocikde. Práve na to sú tie TP, aby sa vedeli plánovať kapacity pre deti.
To by potom v BA muselo byt 1000 škôlok, aby sa tam dostali všetci čo sú v BA a nemajú tu TP.
Tu máš zo zákona vysvetlene... cize stále musíš ísť cez spadovu skolku a tvoju obec.

autor
10. feb 2024

@lienka.7 ale
@radomilab napisala že od 8.2024 je nejaká novela zákona.

lienka.7
10. feb 2024

@autorka je rozdiel medzi 5 ročným, ktoré ma povinnu školskú dochádzku a toho musia prijať hocikde.
Ale 4 a 3 rocne nie. Tie idú dalej podľa TP. Cize mas pravo na školku podľa tvojho TP v Košiciach, ale nie v Bratislave. Chapes?

autor
10. feb 2024

@lienka.7 a so školou to je potom ako prosím ťa? Tiež podľa TP?