Dieťa nechodilo do škôlky. Mám ísť na zápis do školy?

katra52
3. feb 2013

ahojte maminy.viem,že dieťa by najprv malo chodiť do predskoly ,lenže ja som bola s mojím chorým otcom doma a chcela som si malého užiť tak som ho do škôlky nedala.teraz neviem či ísť na zápis do prvého ročníka alebo do škôlky?

yukki
3. feb 2013

@katra52 pravdepodobne Vás pošlú na zápis do školy, tam si vyžiadaš tlačivo-o odklade, to vyplníš....a zavoláš si do Centra ped.-psych.-poradenstva a prevencie, kde Ti dajú dátum, kedy malého "preveria"-teda jeho pripravenosť na zaškolenie. Ak ho Ty CHCEŠ nechať doma, oni tam napíšu niečo v zmysle dieťa je hravé a bla bla....nezvyknú naozaj robiť problém. A pre zaujímavosť-u nás dcérke kukala aj na chrup! a v papieroch potom stojí: výmena chrupu započatá....a potom jej skúšala, či si dosiahne rukou cez hlavu na opačné ucho! ...a v papieroch je že "filipínsku mieru nespĺňa"-moaj teda vtedy nedočiahla 😀 😀 😀 😀 😀 ale teda moja malá na školu ozaj pripravená nebola, má narušené vizuomotorické schopnosti, poruchu pozornosti atď...takže aj teraz , po odklade to bude pre nás trápenisko. A ešte preverujú aj zdravotný stav-dokonca na pôrod sa pýtala či nebol ťažký, hospitalizácie bez rodičov a podobne.... u nás teda. tak bolo.

tamara77
3. feb 2013

a nieje ani pravda to, ze zapisy na skolach uz prebiehali, u nas napriklad su na buduci tyzden, takze to mozno este stihnes aj v termine 😉 , drzime palce, aby to dopadlo podla tvojich predstav a co najlepsie pre tvojho synceka 😵

katra52
autor
3. feb 2013

@yukki to takéto "zbytočnosti" sledujú? ja si zápis do školy ppamätám,ale takéto veci sme neriešili.Asi iná doba 😀 nejde o to,že ho chcem nechať doma ja,len si myslím že odklad potrebuje.je šikovný,ale radšej sa hrá ako učí.no uvidíme na tých testoch

ela2710
3. feb 2013

@biancarv predskolska priprava nebola nikdy povinna, aj my sme mali na zakladnej spoluziaka, ktorý nikdy nechodil do školky 😉

katra52
autor
3. feb 2013

@tamara77 veď akurát pozerám stránku tej školy len akosi tak zápis neviem nájsť

ela2710
3. feb 2013

@katra52 a ak ti mozem poradit nedavaj odklad, ja som sla do skoly neskor, zato, ze mi zle vychadzaju roky a vzdy mi to vadilo, ze som to uz mohla mat za sebou, ze som v triede starsia, atd. Ja by som dala len ak by boli velmi vazne dovody, ale to by musela posudit psychologicka

kiko2008
3. feb 2013

@katra52 Toto je hrozne, človek žiada o radu, a každa druha tu píše aka si , lebo si nedala dieta do školky, kašli na nich, malý nič nezmeškal, škola ho počka, neutečie, niekto začne skor niekto neskor, a tie mudre maminky nech sa staraju o svoje detičky 😉 ked nevdia pomoct len kritizovat 😉 vela štastia 🙂

renab
3. feb 2013

@kaktusik007 veď kopu detí maturuje v dvadsiatke. môžu ísť do školy v šiestich, ukončiť deviatu triedu a pokračovať na päťročnej strednej škole.
môj starší syn maturoval, keď ešte nemal osemnásť a mladší bude maturovať najskôr v dvadsiatke. problém v tom nevidím.
čo sa týka škôlky, tiež som toho názoru, že ak sa dieťaťu doma primerane venujú, MŠ v podstate vôbec nepotrebuje.

katra52
autor
3. feb 2013

@kiko2008 ďakujem🙂

yukki
3. feb 2013

@katra52 no veď oni to už zhodnotia, v CPPPP a sa dohodnete, ako by to bolo pre chlapca najlepšie. Ty, nám sa to vidia zbytočnosti, ale ono to pre psychológa asi má význam, všetky tie veci...okrem toho tam robili čosi s číselnou radou, opakovala vety, niečo aj kreslila tuším, voľáke písmená na začiatku slova a také veci chceli.....a ešte tuším napodobenie pohybov a tak.... oni ho preklepnú, a kao vravím, dohodnete sa.

katra52
autor
3. feb 2013

@yukki jasné,som zvedavá myslím že to všetko zvládne ,počítať vie,čísla pozná aj niektoré pismenka,pamäť ma dobrú dokonca vymýšľa aj básničky,len je blaznivy a veľmi rád sa hrá 🙂 tak uvidíme či tam z neho niečo dostanú ,lebo ked sa ho niekto koho nepozná opýta dajme tomu na vek tak neodpovie,lebo sa s cudzími rozprávať nemôže to je jeho odpoveď 😀

zlatovlaska123
3. feb 2013

@dafy predškolská príprava NIE JE povinná...je len vhodná...je na každom rodičovi, ako sa rozhodne 😉

actimela
3. feb 2013

@katra52 drzim ti palce 🙂 ved zijeme len raz a na kazdom z nas je ako sa rozhodne prezit svoj zivot. Deti rastu a zivot ide prilis rychlo,treba si vychutnat cas s detmi.Este sa nachodia dost do skoly a my do prace 😉 potom daj vediet ako si dopadla ok?

katra52
autor
3. feb 2013

@actimela veď o to ide kto vie či druhé dieťatko budem mať,a od malého narodenia ide všetko tak rýchlo :( veľa som si s malým užila,ale aj tak mi to pripadá tak málo :( tých 6rokov je málo:( ano dám vedieť zajtra ked prídeme od riaditeľky ako budeme pokračovať 🙂 a ďakujem

martinka0031
3. feb 2013

predskolska trieda by mala byt povinna,ja som bola s najstarsim synom doma,ale predskolsku triedu absolvoval,tak ako mal,a do skolky chodieva psycholog ktory ti odporuci ci je dieta zele do skoly alebo ho je lepšie ponechat este rok v skolke.a ked nechodil do skolky vobec,do skoly ana zapis musis,sama si najdi neakeho psychology ktori sa s nim porozprava........ a ti odporuci ci skolka ci skola.

katra52
autor
4. feb 2013

@actimela
@yukki ahojte 🙂 tak boli sme v tej škole všetko zobrali v pohode bez problémov,ešte musíme ísť za pani ucitelkami na preskusanie buď dnes alebo zajtra a tam potom uvidíme či pôjdeme aj na ten posudok 🙂

namornicka
4. feb 2013

Ja by som ti radila nedávať odklad iba tak, veď tí prváčikovia sú všetci na začiatku takí "škôlkári", aj k nim tak pristupujú, neboj, na konci prvej triedy už z neho bude školák. Ja mám tiež predškoláka, je malý ale šikovný, nech pekne ide do školy so svojimi rovesníkmi.

actimela
4. feb 2013

@katra52 tak to sa tesim 🙂 aj ja som bola dnes za riaditelkou-uz 2 tyzdne som nespavala a mala depresie z nasej skolky. Pred 2 tyzdnami sme boli na zapis do skolky uz 3rok,maly ma ist na predskolsky.A ucitelka mi povedala,ze ked nemam zamestnanie---nemusia ho zobrat.Tak som tam nabehla a je prijaty jupi skacem meter dvadsat. A to aj vdaka tebe katra52 😉

katra52
autor
4. feb 2013

@actimela nieje pravda,že ked niesi zamestnaná tak ti malého nezoberu oni pokiaľ už ma byť predskolak tak ho vziať musia to viem od riaditeľky dnes sme sa boli pýtať aj v škôlkach a obe riaditeľky povedali že vôbec nieje potrebné aby som bola zamestnaná.len u nás je problém,že vsetky škôlky sú preplnené do prasknutia od septembra sa im nič neuvolnilo iba v novembri aj to hneď zobrali prednostne po známosti.takže tak.ale je súper,že ti malého zobrali 🙂

yukki
4. feb 2013

@katra52 no vidíš. preskúšajú-uvidíte.

fiffinkaa
4. feb 2013

@katra52 moj syn ma v školke viacero spolužiakov, kt. budú mať 6 r. vo febr, marc, apr. a dávajú im rodičia odklad..ked som sa pýtala rodičov na dovod? ..že nech sa ešte pohrajú ked môžu, nevidím na tom nič zlé..mojmu synovi zle roky vychádzajú a v septembri ked nastúpi do prvej bude mať 6 r 9m..takže tiež bude asi v 20tke maturovať 😀 😀 😀 Daj vedieť ako si dopadla..

fiffinkaa
4. feb 2013

@katra52 aha už som našla, tak to je fajn 🙂

actimela
4. feb 2013

@katra52 no u nas to je prave problem-velka dedina-nedostatok miesta.A riesia to takym sposobom,ze matky,ktrore su doma-nepracuju,alebo su na materskej-deti nezoberu alebo resp.na 4hod.A vyzaduju potvrdenie od zamestnavatela-ked chces dieta dat na 8hod do skolky. Svina podmienky 😒

katra52
autor
4. feb 2013

@actimela ale hlavne,že ho už zobrali🙂 my sme dnes v škôlkach neuspeli :( zajtra o 14:00 ideme do školy na to preskusanie normálne som z toho nervózna 🙂

actimela
4. feb 2013

@katra52 tak drzim palce.Kolkokrat sa stresujeme uplne zbytocne a vzdy to dopadne inaksie.Ja vidim vzdy katastrofalne scenare a nakoniec je to vzdy celkom fajn.Neboj sa,drzim palce a prajem vela uspechov,aby to dopadlo podla tvojich predstav.

katra52
autor
4. feb 2013

@actimela ja som s tými scenarmi úplne rovnaká 🙂 ďakujem 🙂

burina4
5. feb 2013

neviem prečo si do predškolskej nedalaked je povinná aspon na 4 hodiny ale to je jedno na zápis musíš ísť do školy v mieste bydliska.ináč ti hrozí sankcia vyše 3OOe

katra52
autor
5. feb 2013

@yukki
@actimela skúšku sme zvládli na 100% žiadne testy sa nekonajú od septembra mám prvacika 🙂 vraj zo všetkých detí ktoré boli na zápise je bol najlepší🙂 juchu lietam v oblakoch🙂 ďakujem vám veľmi ste mi pomohli 🙂

alica3
5. feb 2013

tak pochvala patri tebe,pretože to ty si ho pripravila a všetko naučila,vidíš vedel viac ako tí ktorích učili pani učitelky,tím zas nechcem povedať že učia menej,ale majú tam detí veľa a nemôžu sa venovať každému zvlášť,ja som moju malú dala do škôlky keď mala pre č 4 roky aj to chodila len sporadicky,no do predškolskej už chodila lepšie a som rada. tam zas v nej našli talent ktorí som si ja nieže nevšimla,ale nikdy by som nepovedala že to moje dieťa je v tom tak dobré,všetko má svoje pre a proti,a tích ktorí odsudzujú si nevšímaj nestoja ti zato🙂)) tak ti prajem mnoho šťastia a radosti v prvom ročníku🙂

yukki
5. feb 2013

@katra52 no vidíš, no vidíš! Fajne! 🙂 🙂