Incident s riaditeľkou ohľadom prijatia do škôlky

bellablonde
6. sep 2011

Stala sa aj vám podobná absurdita? Ako ste to riešili?

Včera sme prišli do škôlky a keďže sme nenašli Peťka zaradeného do triedy v zoznamoch vyvesených na bráne škôlky, zašli sme za riaditeľkou, aby nám upresnila, ktorej učiteľke bude patriť.
Riaditeľka nám oznámila, že Peťka neberie, lebo citujem: "vy ste na materskej, preto vám ho nezoberiem".

Podotýkam, že v rukách máme oznámenie - úradný dokument podpísaný samotnou riaditeľkou, o prijatí do MŠ na tento školský rok.
Na našu otázku o právoplatnosti rozhodnutia a teda jej povinnosti ho zobrať, nám výsmešne odsekla, že proste spravila chybu, oznamuje nám to teraz, hoci má ešte voľné miesto, ale teda som na materskej.
V priebehu rozhovoru padlo zopár skutočných periel. Za všetky napr.:
"Ja mám 160 detí a môžem sa pomýliť" (iste, nikto nie sme neomylní, ale keď si uvedomím, že som spravila chybu, nebudem s tým čakať do prvého školského dňa)
"Mám 50ročnú prax" (tu sa chúďa asi pomýlila, lebo to by musela byť už dávno na dôchodku a počet rokov praxe ju neoprávňuje robiť takéto chyby)
"Vy mladí si myslíte, že máte len práva" (toto bolo úplne mimo diskusiu, zrejme cítila, že treba povedať nejakú frázu)
"Ja vám ho vezmem, ale čo na to povedia iné mamičky" (tu priznala, že má ešte voľné miesto - ktoré zrejme čaká na dieťaťko, ktorého rodičia nejednajú pri prijímaní čestne)
"Budete tu jediná, ktorá ste na materskej" (myslím, že je mnoho mamičiek, ktorým sa podarilo umiestniť dieťa do škôlky napriek tomu, že sú na materskej)

ďalej nás obvinila z podvodu a ďalej mlela, že ona sa pomýlila a situáciu nejde nijako ďalej riešiť.

V prihláške, ktorú som podávala je jasne napísané, že som na materskej so Saškou a nie som zamestnaná. Prihlášku sme podávali spoločne s maličkou Saškou na rukách, čiže všetky údaje boli uvedené pravdivo (to je info pre mamičky, ktoré by si čítajúc tento príspevok snáď pomysleli, že sme zamlčali tento dôležitý fakt).

Podať prihlášku je právo každej mamičky. My sme išli do toho s tým, že snáď motyka vystrelí a aj v Petržalke budú vedieť Peťka prijať.
(Nebrala som to ako samozrejmosť - opäť ak by sa nejaké pracujúce mamičky chceli rozhorčiť, že som si dovolila dať prihlášku a zabrať im deťom miesto"

Ešte detail. Po rozhodnutie o prijatí išiel manžel až v máji, pretože do konca apríla nám riaditeľka nedala vedieť, či Peťka berie alebo nie. Až keď som jej písala, či by nám mohla zaslať rozhodnutie, mi odpísala "veď je prijatý" a manželovi pri preberaní dokumentu s úsmevom povedala, že stačí prísť 5.9. s vyplneným dotazníkom.

Nehovorím o tom, že v dotazníku o dieťati je kopa pravopisných chýb, uvedený kontaktný e-mail je chybný (už používajú inú adresu),,,, ako môže takáto osoba viesť kompetentne škôlku??

Stalo sa vám niečo podobné? A výsledok?
Dohodli sme sa, že jej v stredu zavoláme, sľúbila, že nám bude vedieť povedať niečo bližšie o možnosti zobrať Peťka.

Teraz vec, ktorá ma trápi.
Peťka sme celý august pripravovali na chodenie do veľkej škôlky. Doteraz totiž chodil do škôločky, kde sú detičky mladšie ako on.
Dnes som ho bola zaviezť do škôločky, celú cestu nariekal, že je veľký a nechce ísť do malej škôlky. Doteraz tú škôločku miloval...
Keby ho riaditeľka zobrala, ako ho môžem s kľudným srdcom zveriť takej osobe??

elise
24. sep 2011

@bellablonde obráť sa na školsku inšpekciu ak máš papier o prijatí musí ťa prijať.

andrejka1974
24. sep 2011

ja vam poviem moj pribeh mne dcerka zacala normalne chodit do skolky od 5.9 2011 bola tam kazdy den teraz sa zistilo ze som doma hoci uz v ziadosti som dala ze nie som zamestnana a tak mi povedali najdite si nieco ine inac vam som nutena vam ju vylucit zo skolky vraj sa tu stazuju mamicky ze ich deti nezobrali a vy ste doma a navyse vasa mala ma silne dioptrie a je po katetrizacii srdiecka zostala som ako obarena pol roka vedia ako je to s nou nastastie sme nasli inu skolku v pondelok tam ideme sa spytat co a ako aj toto sa moze stat

lenka_da
24. sep 2011

@andrejka1974 ja zasnem, co vsetko je u nas mozne!!! 😢

lalus
24. sep 2011

@andrejka1974 a kde maju este miesto? 😕 zo zvedavosti, keby som to potrebovala riesit pocas sk. roka 😉

andrejka1974
24. sep 2011

@lalus ono to miesto nie je oni nas daju inde a budu mat miesto

lalus
24. sep 2011

@andrejka1974 myslela som, ze aku skôlku ste to nasli, kam idete....inac je to fakt hnusoba, toto spravit dietatu v procese adaptacie. a este ked vedeli ze si doma - nechapem, co im sadlo na nos. 😠 😠 😠

a so skôlkou inac ako (tou kde ste chodili)...boli ste spokojni s pristupom a ucitelkami? Ze ci tam maleho buduci rok prihlasovat. Tento rok som ho nie, som s nim este doma, ale buduci rok bola skôlka na Damborskeho jedna z moznosti 😉 môzes aj do IP 😉

andrejka1974
24. sep 2011

my ideme na dolinskeho a so skolkkou sme boli velmi spokojny aj mala si zvykla bola tam cely den

dusika11
24. sep 2011

to je des......je mi luto deticiek..ved aj ked su mamicky na Md tak socializacia..musi byt..dieta uz potrebuje aj rovesnikov....ja si myslim ze je dobre ze uz nebudete chodit do tej skolky..este by malicky mal s toho nocne mory...ja by som tam dieta nedala tiez..a s riaditelkou by som si to vybavila tiez mimo dietata.............aj taky zaznamnicek zapnuty by som mala...a popripade skryta kamerocka by bola..nejaka jojka a tak...........je mi luto ze dieta s cvickami tesiace sa bolo svedkom necoho takeho az mi slzy vyhrkli do oci.......poznam dokonac pripady psychickeho tyrania dietata v skolke...nerieseneho...kryteho riaditelkou...len najhorsia spodina si vybavuje ucty cez deti...od takych ludi velmi rychlo prec..........

kikina84
21. feb 2013

mozem sa spytat ako ste dopadli?ja som nezamestnana a neviem ci to mam uvadzat do kolonky o zamestnani..bojm sa ze mi ju nevezmu a pracu si potrebujem hladat aktivne :( dakujem

mars83
5. sep 2013

Prosim vas neviete mi poradit? V marci som pisomne obdrzala rozhodnutie o prijati syna do skolky s nastupom od 2.9.2013 Kedze som v tomto case zila v Anglicku, postu prevzala mama s tym ze mi oznamila ze syn je prijaty. Na rozhodnuti bolo napisane, ze prvy julovy tyzden sa mam dostavit a doniest rodny list, potvrdenie od lekara a pracovne zmluvy oboch rodicov. No kedze moj syn navstevoval skolku v juli 2013 v UK a vratili sme sa na Slovensko az koncom jula, potom mala riaditelka dovolenku, stretla som sa osobne s nou az posledny augustovy tyzden. No dostala som sok!!!! Povedala mi ze nema miesto pre syna (4,5 rocny) a ze som nedoniesla pracovnu zmluvu svoju, manzelovu nechcela ani vidiet. Tak jej hovorim, druheho syna ste mi nezobrali do skolky (bude mat 3roky) preto som este na materskej a nemozem sa zamestnat kym mam deti doma. No proste len odfrkla ze toto rozhodnutie nie je podstatne, ze dolezita je az zmluva ktora sa podpise pri nastupe do skolky. Je toto pravne v poriadku? Prosim poradte mi. Dakujem

zuzkat1
5. sep 2013

Je bezne ze deti co maju doma mamu neberu do skolky.skolka je povinna az posledny rok. Ja s tym suhlasim. Mam aj znamych co prisli o pracu lebo nemali kam dat dieta.skolky su plne.
Chybu urobila riaditelka ze ho prijala.uz to potom nemala menit.

zuzkat1
5. sep 2013

@mars83 pravnik nie som ale pokial viem tak rozhodnutie je pravoplatny dokument,ktory nemoze len tak menit. Ja by som za tym sla. Inspekcia alebo tak.viem ze v praxi to funguje tak ze ak je mamicka doma a dieta uz prijate tak zvykne skolka dat ziadost matke ci neprerusi dochadzku dietata.s tym ze dieta ostatne ziakom len nacas nebude chodit do skolky.ale toto je ine.podla mna toto nemoze.