Investujete do krúžkov pre predškolákov?

ladyvi
22. sep 2020

Ahojte,

Chodia vasi predskolaci (3-6rokov) na nejake kruzky? Ak ano, tak ake? Povazovali ste to za dobre investovane peniaze a cas?;)
Ked bola este babo, chodili sme na take tie detske cvicenia, to som uplne zhodnotila ako stratu casu a penazi a ani sme to nevychodili. Bola som premotivovana, mala som pocit, ze vsetky babatka chodia, musime aj mu rozvijat krpca.
Neskor chodila na plavanie aj tanecnu. Tanecna bola vyhodene peniaze. Ale aspon som zistila, ze tymto smerom moje dieta nepojde, nema v sebe stipku rytmu 🤭
Niekedy sa zamyslam, ci vobec ma zmysel davat takych krpcov na kruzky. Samozrejme take, prisposobene ich veku, ale aj tak.
Len taka tema onicom, pijem kavu a pozeram akurat dcere nejake zaujmove kruzky 🤭

lucka_ke
22. sep 2020

syn začal krúžky v druhej triede ZŠ, dovtedy nemalo zmysel

gazpalm
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ela_79
22. sep 2020

@ladyvi v škôlke kreslia, ak kreslí rada tak nech kreslí viac , pokiaľ nie je kruzok priamo v škôlke tak by som to odložila na školu. Plávanie urcite. Jazyk - tie angličtiny v škôlkach sú zväčša ako klub dôchodcov , ak si to sama nevyžaduje tak nerieš, púšťaj jej rozprávky v aj, dostane sa jej to do krvi skôr. Ak by to m byť krúžok mimo škôlky tak by som zvolila niečo akčnejšie kde si užijete čas spolu.

eriksonka1234
22. sep 2020

@ladyvi od MS som chodila na klavír a do dnešného dňa ho využívam aj v zamestnaní. Syn chodil na futbal a klavír. Na celoslovenskej súťaží skončil prvý. Takže ak trafite krúžok, v ktorom je talentovaný, určite to význam má. Alebo keď dieťa samo chce chodiť, treba mu to umožniť.

simca06022011
22. sep 2020

@ladyvi podla mna si velmi prisna.. u takeho dietata maleho ako mozes vediet ze nema stipku rytmu ;) My sme na babatkovske aktivity nechodili ale cca 3,5-4r zacala mala chodit na gymnastiku. Keby to zhodnotila tvojimi ocami, tak by necvicila vobec, lebo veru nemala v sebe ani stipku gymnastky :D Chodila tam, pretoze jednak ju to bavilo, na druhej strane do tych 6 rokvo su tieto kruzky skor takym vseobecnym pohybovym smerovm vedene. A velmi to detom prospieva. Co fakt vidim ako premotivovana aktivita mamiciek su kruzky kadejake sportove, hudobne, nebodaj jazykove a neviem ake s batolatami :D Vacsinou tam ale vobec nejde o deti :D ja som za nejaky vseobecny pohybovy, sportovy kruzok, kde si deti pocvicia, pobehaju, naucia sa zakldne veci, vybiju baterky. A deti rychlo rastu, na drzanie tela mala u nas gymnastika velmi dobry vplyv.

ladyvi
autor
22. sep 2020

@simca06022011 u nas v okoli gymnastika nie je,to by som zvazovala tento kruzok, pretoze mi pripada ako vhodna aktivita na pohybovy aparat, ploche nohy.

Co sa tyka toho rytmu, vidim akoze sa na hudbu dokaze chytat moje mensie dieta, a vidim ze 4 rocnej robi problem aj jednoduche zopakovanie krokov (myslim tym ozaj uplne smiesne ukony) pohybov ruk, dupkat do rytmu. Ona je proste hudobne, rytmicky mimo. Piesen netrafi do tonu aj keby ju 10x po sebe pocula. Takze som to tak nejak zhodnotila uz teraz v tomto veku, ale mozno som prilis kriticka, neviem, sudim len z toho, co vidim. Je to predsa moje sikovne dieta, nemam potrebu ju kritizovat za to. Ale ked raz cosi nejde...🤭

stela01
22. sep 2020

@ladyvi môj chodí v 3 r na gymnastiku , od cca 5 r Futbal , 6 dni v týždni momentálne má 8 r .
Za mna určite áno , deti sa naučia veľa - rešpekt , pracovanie v kolektíve atd

simca06022011
22. sep 2020

@ladyvi tak su rozne vseobecne pripravy..u nas aj tenis, aj futbal.. pre taketo male deti to je vzdy len o tom cvicit.. na gymnastike tiez nic ine nerobili, len rozcvicka, behali, urobili im prekazkove drahy.. pustili ich na kladinu raz za trening, na trampolinu... aj v provom rocniku ked moja chodila tak uz cvicili na vystupenia zostavy a pol roka moja isla doprava, ked bolo treba dolava.. a az potom sa zorientovala :DDD Tiez som bola taka, ze preboha naco. ... dochadzali sme 2x do tyzdna BB -- DETVA ;)

renab
22. sep 2020

@ladyvi u 4 rocneho dietata sa neda povedat, ci ma rytmus, alebo nie. Ja som trenovala gymnastiku a v zasade mozem povedat, ze pre vacsinu deti sportovy kruzok pred dovrsenim 5. roku je strata casu a penazi rodicov. Dieta musi aj rozumovo dozriet, aby dolazalo pochopit, co od neho trener chce. Ak to tak nie je, chodi sa vlastne len hybat, ale pokrok nie je takmer ziadny. To iste je tanecna. Zalezi, co od toho ocakavas.

hettinka
22. sep 2020

@lula313 nas, keď má tréning, to sa vie aj rýchlo naučiť, aj sám zbaliť, aj všetko porobiť, len aby mohol ist. Dcére šport tiež dal veľa aj po ľudskej stránke, organizovaní času a Napr okolo 12 rokov si vedela sama zbaliť kufor, hospodáriť s peniazmi, používať bankovú kartu, lebo musela, keď chodila po súťažiach.

Čo sa týka detských krúžkov u 3-6 ročných deti, netreba mat hneď veľké oči, že sa tam neviemco naučia a záujmy sa môžu veľmi rýchlo meniť. Je zo skôr otestovaní, čo dieta baví a či má nejaký talent, dá to základ pre neskoršie záujmové aktivity.
Aj pri cudzom jazyku sa nauči možno pár slov, ktoré aj zabudne, ale možno zisti, že existuje iný jazyk. To by sa naučilo aj pri YouTube, len možno v kolektíve deti to má aj ten význam socializácie a rešpektovania inej autority - lektora. Investovať však do toho veľa peňazí, alebo vláčiť trojročného každý deň na iný krúžok je priveľa. Pre dieťa aj rodiča. Jeden krúžok takému malému dieťaťu úplne stačí. A mal by mat skôr zábavnú formu.

cookie29
22. sep 2020

@renab pokrok žiadny? Dovolím si nesúhlasiť. Aj malé deti sa učia rozvíjať motoriku, rešpektovať pravidla atd. Samozrejme nemôžeme od nich čakať nejaké športové výkony. Môj syn chodil od 2 rokov na gymnastiku. Cez kladinu, cez kotrmelce, cez hrazdu na kruhy... samozrejme prispôsobené deťom a do ničoho ich nenútili. Úžasne sa mu zlepšila motorika a koordinácia pohybov. A to rozhodne nebol pozadu.

andrejka1974
22. sep 2020

Mladsi syn od 5 rokov hokej az do 15 starsia dvera od 4 do 6 tanecna od 6 karate uz 6 rok

jana_eyre_2
22. sep 2020

Od mala všetkých vediem k pohybu od mala a hýbem sa s nimi, je to taka moja priorita.. ale maju aj krúžky samozrejme, u nás len športový, hoci tento rok chceli aj vytvarnu, ale ja som kvôli korone uz nechcela pridávať ďalší kolektív - takže zatiaľ majú výtvarnú somnou..

prvy krúžok mal syn v 5tich a dcéra v 4roch balet.. syn presedlal od 6tich rokov na enklave mobility a venuje sa tomu dodnes, má 8,5.. dcéra od 6tich chodí uz na gymnastiku a veľmi ju baví, bude mat 7.. som moc rada, že tam chodievajú s nadšením a ani ich nenápadne zmeniť to.. (ja som bola v ich veku dosť prelietava v kruzkoch, od baletu cez karate až po spev a nikde som nevydrzala 😅)

S najmladším som chodievala na cvičenia s deťmi, je tiež športovo celkom nadaný, ale napr.teraz som ho dala na cvičenie (také všeobecné "pohybovka") a po prvej hodine odmieta a nechce o tom ani počuť.. má 4roky, tak skúsime neskor..

6mia6
22. sep 2020

Všetky moje deti presli plávaním. Príde mi to ako dokonalý šport pre deti. Nezaťažuje kĺby od malička. Nie je to jednostranný šport a je užitočný do života.
Syn inak futbal od malicka, druhý korčuľuje od 7 a dcéra ešte uvidíme teda okrem plávania. Všetkých som ich vyvážala. Veľa ľudí sa čuduje ale tiež sa mi nechcelo celé dni sa len tak ponevierat po dedine alebo sedieť na dvore. Najstarší už chodí sám. Mladsieho len vysadzam na štadióne. Dokáže sa o seba postarať sám zvládol aj sustredenia, aj v zahraničí.ma 8. Šport dáva deťom veľa do života. Nemusia byť šampióni ale tie zážitky a priateľstva im nikto nevezme.

renab
22. sep 2020

@cookie29 to, co tam s nim robili, ako s dvojrocnym, by si zvladla aj ty doma. Je to len o peniazoch. Stojim si za svojim nazorom. Take male dieta potrebuje matku a nie trenerku na gymnastike. Respektovat pravidla sa da tiez naucit doma.

ladyvi
autor
22. sep 2020

@jana_eyre_2 normalne som musela pozriet to mobility. Ani to nepoznam, ale vyzera to zaujimavo.
Skoda, ze v okoli taketo cosi nemame.
Mne aj ta vytvarna je sympaticka. Take skludnenie, koncentracia a jemna motorika. To uz od 4 rokov beriem ako nieco, co by ju mohlo bavit. Vydrzi s farbickami kreslit hodinu, niekedy aj dlhsie. Dnes hodinu a pol kreslila. Tak mi to pride ako cas, ktory ju aj niekam posunie, taka tanecna, kde bola stratena, mi pride ako strata penazi aj casu. V nasom pripade. Ale aj celkovo popravde. Tie deti na take profi zaciatky (ako tam robili) este boli ozaj nevyzrete, nielen pohybovo, ale hlavne mentalne. (3 rocne). Prislo mi to ako vyslovene biznis na detoch, bez toho aby sa do toho vlozilo "srdce".

cookie29
23. sep 2020

@renab no tak možno si mala zlý krúžok. Ja som tam s dieťaťom bola, take malé deti na krúžku nezostávajú samé. Takze mal aj mamu aj trénerku. A nie, doma by som to nedala... jednak nemám vybavenie a ani znalosti. Ako naučiť kotrmelec dopredu či dozadu tak aby si neublížilo... samozrejme sa mu venujem doma, robím s ním iné veci. Ale veď každý robí ako chce.

katrinka8
23. sep 2020

@cookie29 - no naše deti sa naučili kotrmelce robiť samé od seba ešte pred 3. narodeninami. Nič sme ich špeciálne neučili, proste sa hýbali, kadečo skúšali a zrazu to vedeli. Chodili na ihrisku zásadne na preliezky pre "veľké deti" (samy od seba, ani nie dvojroční, v určitých momentoch mám pocit, bohužiaľ, že nemajú pud sebazáchovy 🙈), na opičie dráhy, trampolínu... Ten pohyb rôznorodý sa dal v pohode zabezpečiť aj bez špeciálnych krúžkov v takom malom veku.

cookie29
23. sep 2020

@katrinka8 ja sa nehádam. Môj je maly kaskadér a tie kotrmelce skúšal aj sám. Ale možno som sama kludnejsia keď ho naučia ako to robiť aby si krk nezlomil. Možno práve preto že nemajú pud sebazáchovy.

dahra
23. sep 2020

@ladyvi - najstarší syn nechodil nikde, od 1. ročníka potom v škole Lego, od 9 rokov vedecko-technický krúžok, bavia ho stavebice a modely a skladačky. Prostredná už ako ročná neustále tancovala, chodila od 4. rokov na tanečnú, platili sme 50 na polrok, neustále presuny aj s najmladsou v kočíku. Neľutujem, lebo doteraz tancuje, už chodí sama do ZUŠ. Najmladšia čoskoro 5 rokov a nebadám na nej záujem o niečo konkrétne. Zatiaľ som ju nikam nedala.

renab
24. sep 2020

@cookie29 ja som trenerka a dvojrocne dieta naozaj kotrmelec nespravi. Moze sa len prevalovat a to je vsetko.
Na cvicenie s dvoj ci trojrocnym dietatom nic nepotrebujes. Staci priroda, kmene stromov, potoky, sisky.... staci improvizovat.

danieli
24. sep 2020

Plavanie, jednoznacne to neboli vyhodene peniazky, zdravotne benefity su pre nas dychanie kondicka otuzovanie kedze neplavaju v "termaaaalnej" vode, ale v plaveckom...co tie decka vo vode dokazu uz ako 4-5-6 rovni je neskutocne, motivuje to aj mna ako matku...