Kedy dať dieťa do škôlky?

budovcova
7. júl 2012

Naša malá pôjde tento rok do škôlky, ide mať v SEPTEMBRI 3 roky. Materská mi bude plynúť do tohto mesiaca. Mám ju dať do škôlky v septembri, alebo až v októbri, keď mi materská skončí! Je u nás MŠ povinná?

andrejecka
7. júl 2012

MŠ povinná nieje, môžeš byť rada, že ti malú prijali, veľa detí sa do MŠ nedostalo a prvý mesiac čo ti dieťa bude navštevovať šôlku máš nárok aj na materskú, je to adaptačný mesiac

jendralka
7. júl 2012

povinny je iba predskolsky rok - vtedy sa ani neplati poplatok skolke

simonk_a101
7. júl 2012

nie je povinny ani predskolsky rok

luciahromadkova
7. júl 2012

Povinna skolska dochadzka je az od 6. rokov podla skolskeho zakona, teda MŠ nie je povinna. Cas ked ste este doma na rodicovskej dovolenke, by som využila na postupnu adaptaciu vasho dietatka v MŠ, ak sa dietatko adaptuje mozete sa spokojne a kludne vratit do prace 🙂

mamkaivka
8. júl 2012

nastupuješ do roboty? ak nie nechaj si ju doma, ak áno daj ju odvtedy kedy nastúpiš do práce,

liliana363
8. júl 2012

ja osobne by som ju dala od sept., lebo ak ti daju adaptacny proces tak ju nemas sancu stihat brat zo skolky po par hodinach,ked budes v praci. a to nehovorim o tom ze moze zacat byt chora. Ja som dala svoju dceru od okt. a az v jan. mala 3 roky. a od okt. tam bola 2 tyzdne a 2 tyzdne doma chora. takyto kolotoc sme mali niekolko mesiacov. a kvoli tomu ze tam tak malo chodila, mi ju tam nechali spat az v decembri.

nelicefo
8. júl 2012

ja by som dala v septembri...do oktobra ma cas sa adaptovat...

clarita
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
anjelicek26
8. júl 2012

To si musis prebrat sama zo sebou, ci sa ti zda, ze uz potrebuje kolektiv, ze sa doma nudi, ze by jej to vyhovovalo, navyse nemusi ist na cely den, mozete na doobedie, da sa to naplanovat, aby to vyhovovalo vsetkym. Moj nazor je, ze aj ked si doma, dieta patri do skolky, ak je miesto. To rozvijanie socialneho spravania s rovnako starymi detmi je potrebne pre kazde dieta. Nas maly ide do skolky v auguste, bude mat 2 roky 2 mesiace.. ide na cely den, s rannou a poobednou. Od septembra idem full time do prace :( Med lizat to nbude :(

jahody11
8. júl 2012

moja chodi od sept. min roka, vtedy mala 2 roky a nelutujem, ten pokrok co tam urobila je neskutocny !! a aj teraz ked je doma cez prazdniny kazde rano place, ze chce ist do skolky 😀 tak sa vyhovarame, ze ju teraz opravuju co pokazili za cely rok 🙂

halienka
8. júl 2012

Moja malá je novembrová, ale tiež ju už dávam normálne od septembra do škôlky. Ten kolektív určite už veľmi potrebuje, a ja to práve beriem že je to výhoda, lebo ja budem minimálne do novembra ešte doma a budem sa môcť prispôsobiť tomu jej adaptačnému režimu zo začiatku (prípadne chorobám, ktoré zo začiatku bývajú časté). Je to super výhoda, lebo ak by som musela zároveň s jej nástupom nastúpiť aj ja do práce, tak by som musela denno denne využívať babky, pretože naša škôlka má tento adaptačný čas ako podmienku, dokonca až 3 mesiace, čo znamená, že až po tých 3 mesiacoch tam zrejme bude bývavať na celý deň.

norwayka
8. júl 2012

Aj ja som za skolku. Vidim to na mojom malom, teraz zacne v auguste a bude mat 2r8m a pravdu poviem , ze uz od 2r bol na to pripraveny, len u nas je prijem do skolky len raz do roka, tak sme museli cakat. Ja som zacala robit uz v jeho 10m, ale mam stastie, ze mam svokru, ktora to za mna potiahla. Myslim, ze je dobre mat dieta tak do tych 2r doma alebo v rodine, pokial sa to teda da a potom je to uz dost individualne, ale vacsinou uz deti su pripravene ist do skolky. Ale napriklad ja som mala 1 rok, ked som zacala v jaslickach a milovala som to tam. Nechcela som ani chodit domov, aj do skolky, si pamatam, ze som vzdy chcela, aby rodicia prisli prilis neskoro, aby si ma ucitelka zobrala domov, hehehe.

marulka83
8. júl 2012

Moju malicku planujem dat do Montessori skolky,ked bude mat dva roky. Iba na 3 hodiny doobeda dvakrat tyzdenne. Dietatko jednoznacne potrebuje kolektiv a maminka aj cas trosku pre seba.

rosienka
8. júl 2012

Rozhodne ju daj uz do skôlky, ma najvyssi cas. A najmä tu adaptaciu netreba podcenit, niekedy to zaberie aj par mesiacov, takze urcite by som ju nedavala az s tvojim nastupom do prace, to je najhorsi variant, ktory sa vymkne z ruk. Volakedy sa to nedalo a ake to bolo hrozne pre deticky, co odrazu na cely den odtrhnute od mamy niekde trpeli. ☹ Ja som moju dala od 17 mesiacov, ale pravidelne 3x do tyzdna na obed a poobedie tam chodila az od 19 mesiacov. Velmi vidno recovy pokrok, kedze je bilingulna, ale aj sa dobre vyhra s rovestnikmi. To je pre deti nenahraditelna skusenost.

severankasr
9. júl 2012

ahoj ja mam presne to iste, mala dovrsi 3 roky v septembri, nastupuje do skolky a ja nastupujem do prace den po tom, ako mala dovrsi tri roky, aspon tak mi povedali na personalnom, ze takto to mam urobit.

luciferkax
9. júl 2012

Ahoj. Ja by som ti poradila, aby si ju dala do škôlky v septembri. Ak u dáš o mesiac enskôr, môže sa stať, že príde do zapadnutého kolektívu a ťažšie si nájde kamošov. Navyše, budeš v prípade potreby doma :D :D :D môj síce šiel do škôlky v polovici šk. roka, ale nastupovalo vtedy viacero detí. škôlka nám veľmi pomohla :D :D náš je prispôsobivý, ale zas, videla som aj upolakanéééé detičky, ktoré v škôlke museli byť, lebo maminy pracovali

petrake
9. júl 2012

nas maly je v skolke od 2rockov, teraz ma teda prazdniny, ked sa spatne pozriem na to, ze az teraz v septembri by zacal chodit do skolky kedze az dnes ma 3rocky, usmejem sa a som velmi rada, ze sa nam podarilo ho umiestnit min.rok. dali sme ho od druheho dna kedze sme boli na dovci este ale nelutujem, zvykolk si velmi rychlo a vela sa naucil. bol z dvoch najmladsich deticiek v triede a ucitelka ho neskutovne chvalila. urcite odporucam dat dietatko od zaciatku, aby zapadlo do kolektivu hned na zaciatku jeho formovania 🙂