Nahota detí v škôlke

ledyna
7. okt 2013

Dobrý deň, rada by som začala novú tému, týkajúcu sa nahoty detí v škôlke. Môj vnuk chodí do jednej nemenovanej škôlky už do predškolského ročníka. V škôlke majú taký zvyk, že deti sa po obede vyzlečú do naha, veci si zložia na svojej stoličke a nahé zdôrazňujem nahé prechádzajú do druhej miestnosti, kde majú spať a tam si obliekajú pyžamo. Takže pre rodičov, ktorí chodia pre svoje deti hneď po obede, nie je nič nezvyčajné vidieť prebehávať nahé deti alebo vidieť dieťa holé sedieť na záchode. Týka sa to všetkých detí, starších aj malých. Keď sme oslovili vedenie škôlky, tak odpoveď bola, že v tom nevidia nič zlé. Ja nie som puritánka ale tento spôsob či zvyk sa mi zdá divný, ani neviem ako to mám nazvať : "úchylný ". Pretože,keď som sa pýtala známych a kolegýň , tak nikde sa s tým nestretli. Všade ostávajú deti v spodnej bielizni a na tú si dávajú pyžamko. Sme síce súčasť EU ale ako viem v iných krajinách sú deti a ich práva chránené zákonom. Rada si vypočujem názory a skúsenosti iných mamičiek . 🙄

lucinocka
4. feb 2014

No ja si teda zivo spominam, ako som neznasala prezliekanie v skolke, hlavne na cvicenie do tych komunistickych modrych gatiek a cervenych trenirok.. vzdy som mala veci v kutiku na smetnom kosi polozene, aby ma nikto nevidel... takze urcite to pride neprijemne viacero detom, ze su uplne hole...a hlavne kvoli tomu prechladnutiu je to blud, nikde sa nekuri tak, aby bolo aj na chodbe, aj na vecku rovnaka teplota

zuzkat1
4. feb 2014

@lucinocka ja len k tej teplote... U malej v skolke je tak teplo ze v satni vzdy otvaram okno kym ju prezliekam... Neviem co tam dat zo seba dole... A to sa cez ich satnu chodi na dvor.

lucinocka
4. feb 2014

@zuzkat1 a nezda sa ti to, len kvoli tomu, ze prides zo zimy? ja ked pridem domov, hned som mokra, pozhadzujem zo seba vsetko rovno na zem, ryhclo vyzliekam malu...a po pol hodine hladam hrubu mikinu lebo mi je zima :D

zuzkat1
4. feb 2014

@lucinocka ja som doma v tielku a to tu mame 21st. Mala je ako ja...

sedliacka
5. feb 2014

@zuzkat1 Presne, aj v jeho škôlke je v šatni ako v saune. Tiež sa tam vždy vyzliekam. Malého mám naučeného si po doobednajšom behaní na dvore prehodiť ponožky za suché, lebo topky majú ( aj ostatné deti ) úplne od vnútra mokré-spotené.
Lucinocka - neviem ako u vás, ale u nás v škôlke sa prezlečú hneď do pyžama/z pyžama a nepobehujú po kúpelni a pod. holé. Zuby si umývajú pred/po prezlečení.

zuzkat1
5. feb 2014

@sedliacka inak ak mam byt uprimna este nikdy som si nevsimla ci spia bez pradla. Chodim Obcas na obed pre nu a deti sa zrovna prezliekaju a netusim ci su hole ci nie. Fakt som asi divne nevsimava...inak do kupelne maju dvere zo spalne/herne takze nebehaju po chodbe.
A som asi uplne divna,ale uz sa stalo ze bola pocikana ked som dosla-vtedy sa pocikala a ja som ju prezliekla v satni.to uz tam aj ine deti boli aj ich rodicia a neprislo mi to divne. Aj na plazi ju vyzleciem a dam do sucheho... Neviem ani ona z toho nema traumu.

sedliacka
6. feb 2014

@zuzkat1 určite nie si divná. Veď je to úplne prirodzené a normálne (pre mňa určite). A ako som písala, keby to tomu dieťatku vadilo, samé sa ohradí. Potom jeho názor budem brať na vedomie a podľa neho sa zariadim..