Neprijatie do materskej školy

jurka2907
31. júl 2023

Maminky chcem sa poradiť. Mala ma 23.januara, 3roky. Keďže mame v škôlke staršieho súrodenca, dala som žiadosť len do jeden je škôlky. Malú mi však neprijali. Neviem co mam robiť, či podať odvolanie,neviem ani kao to sformulovať, či ešte sa dáju dat do iných škôlok žiadosti?V januári mi skončí RP, a do ďalšieho septembra je veľmi ďaleko. Neviem ako mam postupovať, čo robiť. Mne by stačilo keby ju len od toho februára vezmú. Neviem ci sa to aj tak dá... Véd dovtedy som doma.
Mali ste niektorá takýto problém.
Ďakujem krásne za každú radu

tanyag
31. júl 2023

Treba ísť osobne do škôlky, aj do viacerých a porozprávať sa s riaditeľkou, možno jej niekde miesto nájdu, ale urob to hneď v septembri...pretože je veľa pripadov, kde sa deti neadaptujú a rodičia ich zo škôlky vezmú a tým sa uvoľní miesto aj počas roka...

jurka2907
autor
31. júl 2023

@tanyag ďakujem presne toto ma napadlo, že obísť škôlky, neviem ci sa aj niečo nosí, či to práve odradí tie riaditeľky?

4stanka4
31. júl 2023

@jurka2907 akože niečo nosi? myslíš úplatok? nie...nenosi

tanyag
31. júl 2023

@jurka2907 Nie, nič nenos...

lulu0123
31. júl 2023

Podla mna to trebalo riesit v juni,ked vam prislo rozhodnutie.Odvolanie sa dava do 15 dni.Co uz teraz po dalsom mesiaci.Vezmu tych, co odvolanie dali,ked sa uvolni miesto.Akoze v septembri urcite budu volne miesta,ale uprednostia tych,ktori si davali do danej skolky prihlasku v riadnom case a zaujimali sa.

jaskolka
31. júl 2023

@jurka2907 zrejme ti ju preto nevzali, lebo až v januári bude mať 3 roky. Čiže keď ti to stačí od januára, tak skus sa informovať osobne v septembri, stane sa, že nejaké deti nenastúpia,lebo rodičia dali prihlášky do viac škôlok a teda šli inde, alebo nezvládnu adaptáciu a podobne.

jurka2907
autor
31. júl 2023

@4stanka4 káva, čokoláda,za to ze ma "vypočuje" možno niektoré sa so mnou ani nestretnú, keď poviem na čo som prišla. Nič nebudem nosiť, bolo by mi aj blbé to dat.

jurka2907
autor
31. júl 2023

@jaskolka do januára som doma tak nepotrebujem aby išla hneď v septembri, od februára musím do prace.

ivangeline
31. júl 2023

Ozaj chod tam..nech je prva v poradi,ked ktosi vypadne a od polroka by mohla ist. ;) Zvycajne nejake to dieta odide za ten cas.

4stanka4
31. júl 2023

@jurka2907 nie nenos nič. Chod za riaditeľkou a povedz jej co potrebuješ. U nás napr v škôlke od pol roka nechcú brat vôbec koli dotáciám ale je pravda ze zobrali aj 2.5 rocne deti

zuzisko
31. júl 2023

@jurka2907 mne malu tiež nevzali,je tiež januárová, tiež som dala iba do jednej prihlasku. Mala som v plane obvolavat uz aj ine skolky v blízkosti v septembri,ci sa neuvolnilo miesto,ale mi to nedalo,zacala som už minulý tyzden a do jednej mi ju vzali. Tak skus teraz obvolat, keď nebude miesto skusila by som aj v auguste a potom v septembri

jurka2907
autor
31. júl 2023

@zuzisko super, ďakujem, ja si akurát spisujem škôlky a telefónne čísla.

jurka2907
autor
31. júl 2023

@4stanka4 ved to, malý keď nastúpil mal 3r aj 2mesiace a 3 detičky v triede s nim, mali 2,5r.

heni79
31. júl 2023

@jurka2907 A súkromné škôlky v okolí nemáte? Možno skúsiť aj tam sa spýtať. Áno, sú to iné peniaze, ale nejako to riešiť musíš.

janka_266
31. júl 2023

@jurka2907 ja by som ich začala obvolavat už v auguste, možno bude voľne, a keď nie, tak budete aspoň v poradovníku

sasesoe
31. júl 2023

@jurka2907 ahoj, obvolaj si ms, ci uz teraz al i v septembri, oni idu podla kapacity a podla veku deti, je mozne, ze ak byvas v meste, kde je zriadzovatelom viacerych ms, tak ti bud na meste al ina pani riaditelka bude vediet poradit, kt ms ma nenaplnene kapacity. Odvolanie si isto mala napisat, vzor najdes hocikde na nete, tam je to v principe len o tom, ze ak um niekto da vediet, ze nenastupi k nim, tak Ty stale mas zaujem a posuva sa poradie.
Niekedy sa finalny pocet deti dozvie i riaditelka ms az v septembri - kolko deti realne nastupilo. Niektore deti nastupuju az pocas roka a miesto sa este zvykne najst, len niekedy je to narocnejsie s dochadzanim. - skusit vedlajsie obce alebo sukromne zariadenia.

janka_266
31. júl 2023

@panonia platí len pre deti, ktoré dovrsili 3 roky v auguste 2023

zuzanaete
31. júl 2023

@panonia To plati pre deti, ktore maju do 31.8. 3 roky a nie az pocas skolskeho roka.

panonia
31. júl 2023

@zuzanaete Jaj ja som čítala ze mala 3 roky.

asocial
31. júl 2023

@jurka2907 nič nenos, nehodí sa to. Nechcem byť sprostá, ale vyrozumenie si dostala v júni a teraz ideš riešiť problém? Tak ti ostane súkromná škôlka. Ono napríklad v našej obci sa dieťa mladšie ako 4 roky tento rok ani nedostalo do MS. Neviem ako u vás, ale u nás má škôlka do septembra prázdniny, pani učiteľky začnú asi týždeň predtým.

joannita
31. júl 2023

@jurka2907 ja neviem teda, ale bolo viac nez pravdepodobne ze kedze az v januari bude mat 3 roky, ze ju nevezmu ci? Aj ked tam ma surodenca.
Surodenci maju sice prednost, ale ti, co dovrsia 3 roky do 31.8.
Ja teda len preto to pisem ze mam pocit ze si sa na to dost spoliehala...
Urcite by som skusila zalobovat, ale ked si zoberies, ze nezobrali mozno ani oktobrove deti, tak tie pri odvolani budu mat prednost (ved aj ich maminky musia ist do prace 🤷‍♀️)

jurka2907
autor
31. júl 2023

@asocial my sme len tento víkend pricestovali, starala som sa o rodičov, je to na dlhšie..
Mne až dnes zaplo ze tam bolo neprijata, popri všetkom čo mám v hlave 🙈

danielahamar
31. júl 2023

Ja kde som dávala prihlášku pobrali 2rocne deti, len skrz bydliska. My nemáme trvalý pobyt v meste, tak dali, že prenedostatok miesta, je decembr. Dala som odvolanie na mesto v riadnom čase, len stále mi neprišla odpoved😩

tramtada31
1. aug 2023

@jurka2907 ak byvas v mestskej casti, ktorú máš uvedenú v profile, tak neberu sa deti nikde pod 3 roky, tuším cca 100 deti nad 3 roky tu zostalo neumiestnenych, preto nemohli prijmat mladsie, iba ak si zamestnanec skolky alebo uradu (tak sú nastavene pravidla). Mne tiež dieťa nevzali po dovŕšení 3 rokov napriek staršiemu súrodencovi v škôlke (bola som sa pýtať aj pred narodeninami a povedali mi, že predo mnou je v poradovníku 16 rodicov, čo majú staršie dieťa a zároveň surodenca v škôlke) a to som sa nanosila pozornosti počas celeho obdobia milion (pomocky, aj sladkosti pre cely kolektiv pri rôznych príležitostiach a nebolo mi to nič platne, takze to okresem). Zobrali ho až ako 3,5 ročného.

mamina7070
1. aug 2023

sulromna skolka opatrovatelka v tvojej mestskej casti je zbytoccne obchadzat skolky skor sa modli aby ju vzali aspon od septembra 2024