Potvrdenie o tom, že dieťa nemôže nastúpiť v septembri do škôlky

evuliceeek
25. aug 2015

maminky mám nasledovný problém - chcem dať syna do škôlky od januára 2016, bude mať vtedy 2,5 roka a v danej škôlke mi povedali, že musím doniesť potvrdenie od jeho lekára, že nemôže nastúpiť už teraz v septembri pre nejakú diagnózu až do odvolania, je zdravý a teraz v septembri ho ešte nechcem dať, príde mi to skoro ........... je to bežný postup? máte niektorá podobnú skúsenosť? je to potvrdenie iba formalita, aby škôlka mohla brať na neho peniaze už od septembra? alebo sa takéto potvrdenie vystavuje až pre deti po 3 rokoch? no som z toho mimo....... ďakujem za akúkoľvek reakciu

mischelin
25. aug 2015

je to hlupost, nedavajte ziadne potvrdenie. na prihlaske sa vypisuje od kedy chcete aby nastupil. skolka na neho vsak nedostane peniaze, takze preto to na vas skusaju. ale to nie je vasa starost 🙂A na druhej strane, da sa to obist, aby dostali peniaze aj na dieta ktore nastupi neskor, riaditelia uz vedia ako 🙂

pribinak
25. aug 2015

U nás v MS synov spolužiak nastupoval až v novembri, pretože mal operáciu, normálne platili škôlke všetky poplatky okrem stravy aj za september a október, pretože MS im držala miesto, s hračkami a vecami co sa kupovali za ZRS sa potom chlapček tiez hral

Mamina toho chlapčeka sa tak s riaditeľkou dohodla a ZRS celu sumu uhradila dobrovoľne, chcela normálne prispieť MS na co učiteľky potrebuju

evittam
25. aug 2015

@pribinak Áno poplatky sa musia zaplatiť, ale ak je dieťa choré napr.celý mesiac-dva, tak rodičia majú nárok požiadať o vrátenie celej sumy od zriaďovateľa - čiže mesta,obce. S tým nemá nič spoločné nejaké "držanie miesta", aj keď viem, že v dnešnej dobe je to ťažké s miestami v štátnych škôlkach. Ale nehnevaj sa, to akože moje dieťa bude chodiť do škôlky, a napr. v marci ochorie na mesiac-dva a ja to budem platiť?! A na čo?! To, že zaplatili celú čiastku ZRS, je už iná vec a ich dobrovolné rozhodnutie ako je síce aj to, či si ten poplatok vyžiadajú späť. Ak raz dieťa príjmu normálne tak tu nemá čo hľadať nejaké "držanie miesta" alebo neviem čo.....

pribinak
25. aug 2015

@evittam v poslednom odstavci píšem, ze mamina sa tak s riaditeľkou dohodla !!!

evittam
25. aug 2015

@pribinak Veď v poriadku, ja som to tiež napísala. Vyjadrila som sa k otázke a prispela do diskusie. 😉

misinka26
25. aug 2015

Náš tiež nastupuje až od januára lebo má 3 až v novembri ... nič neplatíme na vyše a prišlo nám rozhodnutie, že ho prijímajú od januára ...

evuliceeek
autor
25. aug 2015

hmmmm vidím, že skúsenosti máte milé maminky rôzne, vôbec neviem aké stanovisko zaujať.....je teda možné, že to čudné potvrdenie chcú preto, aby dostali na dieťa peniaze od štátu skôr, ako vôbec začne chodiť do škôlky?

25daniela
25. aug 2015

To potvrdenie zrejme potrebuje riaditelka preto, pretoze ona prijima deticky od septembra a ty by si musela platit skolne. Moje mali prerusenu dochazdku, neplatila som skolne. Doniesla som od lekara potvrdenie, ze doporucuje aby dieta nechodilo do skolky. A tri mesiace zimne boli deti doma.

evuliceeek
autor
26. aug 2015

@25daniela ďakujem za reakciu, ani som nevedela, že také niečo ako prerušenie dochádzky existuje, pôjdem teda za detskou lekárkou, dá sa s ňou dohodnúť, uvidím čo mi na to povie, vysvetlím jej to po lopate

kate34
28. aug 2015

Maminy chcem sa spytat ci ste sa stretli s niecim ako ziadost odklad? Dceru mi vzali od septembra do statnej skolky, ale nemoze nastupit. Chcem dat odklad do konca roka, ale zaroven nechcem, aby mi ju vylucili. Pocula som, ze raz ked je dieta prijate do skolky nemoze ju skolka vylucit. Je to pravda, nepoznam nikoho kto by sa s niecim podobnym stretol.

jaako
28. aug 2015

my sme riešili rovnakú vec. dcéra bola prijatá do škôlky, ale v sept. nenastupila. v škôke som bola potom podpisať papier, že z rod. dôvodov nenastupi, že nastupi až v marci. bolo to bezproblémové 🙂

evuliceeek
autor
28. aug 2015

@jaako a ten papier, ktorý si podpísala - je to nejaký štandardizovaný formulár alebo len rukou písané? neplatila si žiadne poplatky za dieťatko za obdobie, kedy nebolo v škôlke? lebo mne to príde tak, že v mojom prípade nechce riaditeľka prísť o peniaze na dieťa od štátu.

mischelin
28. aug 2015

@evuliceeek je na to formular.ziadost o prerusenie dochadzky.totiz ak dieta nenastupi do 15.9,a nezaplati sa ten prvy mesacny poplatok,skolka na dieta nedostane peniaze.u nas sa to robi tak,ze deti dva dni zapiseme do dochadzky a skolka za ne zaplati poplatok,tak o peniaze skolka nepride.

kate34
29. aug 2015

Jaako chcem sa spytat bolo treba uvadzat nejake konkretne dovody, alebo len stacilo uviezt rodinne dovody? Pocula som, ze ak nebude mala chodit do skolky musime platit vsetky poplatky, aby jej miesto drzali