Potyčka deti v škôlke

16. apr 2024

Ahojte. Dnes sa v nasej skolke “ pobil” moj 4rocny syn so spoluziakom. Moj syn spoluziaka udrel prvy, no proste hanba. Urobil mu modrinnu nad obocim, ze ho buchol s nejakou hrackou. V satni sme sa stretli aj s rodicom a tam som dostala riadny vyplach…. Asi 100krat som sa ospravedlnila, aj syn sa osprsvedlnil, aj pred nim som synovi razne hovorila, ze to prehnal a nechcem, sby sa to opakovalo… aj ruky si podali, ale rodic mal na moju osobu dost agresivne az vyhrazne slovne spojenia typu, ze si to nabuduce s mojim synom vybavi on, ze dufa, ze mu da otec doma bitku a ze mam byt prisna na neho a take… odisiel bez pozdravu, ostala som v satnu ako obarena. Co som mala urobit podla vas? Zbit syna pred spoluziakmi? Aj keby mi to radite nikdy by som mu to neurobila💔
Ucitelka zhodnotila, ze to otec syna prehnal, lebo ze su to chlapci. Mna to nesmierne mrzi, po prichode domov, ked sme to vsetci traja prebrali mi to nedalo a volala som aj matke syna… nedviha mi. Napisala som aj sms, neodpisala. Normalne mam strach ist rano do skolky, co ma caka. Neviem, na co sa mam nachystat….

bluka2
16. apr 2024

Určite by ti to povedala.

autor
16. apr 2024

@tehotna40 vraj to ucitelka nevidela v tom momente, ta ktora bola pri konflikte uz v skolke nebola, stalo sa to doobeda. Az zajtra rano sa opytam ucitelky na konkretne info

luccija
16. apr 2024

Čo chces viac robiť?ospravedlnila si sa, deti si podali ruky, žiadnu hračku nekupuj.A od matky je to hlúpe, že aspoň neodpísala.Taketo veci sa stávajú.

annm81
16. apr 2024

Medzi štvorročnými deťmi sa stane, že nezvládnu svoju agresivitu a ak nejde o bežné správanie, je to úplne v pohode. Ale že dospelý chlap nie je schopný ovládať sa, to je na pováženie. Nabudúce mu daj prednášku, že sa nemá správať tak, akoby bol v tej škôlke žiačikom, ale ako dospelý rodič. A ak sa mieni ďalej vyhrážať, dokonca maloletému, tak to budeš riešiť cez políciu.

Inak, kto jeho dieťa udrel mu povedala učiteľka? U nás je napr. považované za nevhodné, ak sa v takýchto udalostiach spomína konkrétne dieťa. Vždy som od učiteľky dostala len informáciu, že moje dieťa malo potýčku s iným, ktorého nemenovala,, preto má modrinu. Učiteľka mi tiež podávala informáciu o akomkoľvek konflikte ako niečo, čo už je uzavreté, lebo si to už v škôlke s deťmi vyriešili - a to bez ohľadu na to, či bolo moje dieťa obeť alebo "útočník", či to bol úmysel alebo nehoda.

autor
16. apr 2024

@dzejny656 tak nebyt toho, co sa diaalo v satni ani by som to neorezivala… a presne tak, su to deti. Nechcem zlahcovat situaciu, urcite nie. Ale su to deti, ratala som s takymi situaciami…ale tl vyhrazanie ma teda rozhodilo asi viac nez dost

bluka2
16. apr 2024

@annm81 to je aj u nás považované za nevhodne (asi v celom Nemecku) a aj tak sa vždy každý dozvie… pekná myšlienka, v praxi vôbec nefunguje, aspoň u nás a to verim, že hovorím o dobrej skolke s dobrými učiteľkami

autor
16. apr 2024

@annm81 chlapcek to povedal v satni, ked sme prisli, ze to je”ferko, co ma udrel” …oni sa obliekali akurat v tej satni a mne to povedala ucitelka v triede, ze moj syn udrel spoluziaka…proste nacasovanie jak hovado

jana_eyre_2
16. apr 2024

Som mama troch detí, nikdy nie sú agresívne, chalani sú skôr ti otlkaci panaci.. napríklad najmladsieho raz tak spolužiak kusol do nohy, že tam mal modrinovu odtlačku zubov.. nie žeby som bola nadšená, bola som nahnevaná, vravela som to učiteľke, aby sa tomu nabudúce dalo predísť.. ale aby som sa hnevala neviem ako na toho chlapca či rodičov, až tak že by som bola agresívna - to je jednoducho zbabelé.. stále sú to deti, ich reakcie AJ KED NEspravne, sú proste detské a samozrejme že deti robia aj nesprávne veci.. a tak beriem aj ten kusanec na nohe syna.. proste stalo sa, urobilo mu ho dieťa rovnako staré ako môj syn..

Ale ak dospelí sa chovajú agresívne, to už ospravedlniť neviem a z toho čo píšeš mi je dosť smutno že dospelí ľudia nevedia pochopiť že aj keď tvoj syn urobil chybu stále je to LEN dieťa..

Takéto nepochopenie konaní dieťaťa je však príliš časté.. keď niekedy čítam v diskusiách ako niekto píše že by vyfackal malé 2r dieťa lebo to dieťa cojaviem buchlo jeho dieťa v piesku, som šokovaná.. že nemajú žiadne zľutovanie a pochopenie že na oboch stranách sú deti ktoré majú detské reakcie.. že sú to deti, ktoré sa ešte len učia čo je správne a čo nie.. nevravím že sa teším ak mojím deťom niekto zle urobí, ale chápem že ide o deti.. moje deti aspoň majú príležitosť pochopiť ako sa v rôznych situáciách správať a zachovať..
.
Nebála by som sa na tvojim mieste.. urobila si všetko čo si mohla - ospravedlnila si sa, synovi vysvetlila že jeho konanie bolo zle.. nič viac sa urobiť nedá, snáď nikto nečaká že ho teraz budeš zatvárať do komory aby mali pocit zadostucinenia.. teda možno nejaký primitiv by také čosi očakával ale to neznamená, že to tak má byť.. urobila si všetko čo si mohla..

annm81
16. apr 2024

@bluka2 Iste, veď sa o tom rodičia rozprávajú s deťmi doma. Ale asi pomáha to, že to je s odstupom času a do druhého dňa vychladnú aj tie horúcejšie hlavy, zvlášť keď to dieťa doma nijako neprežíva, dokonca na seba občas vyzradí aj to, že vina nie je vždy jednostranná záležitosť.

autor
16. apr 2024

@jana_eyre_2 Presne do bodky suhlasim… tiez mam pochopenie, su to proste deti…

raffaella
16. apr 2024

Reagovala si veľmi dobre a rozumne, nič viac už nie je potrebné spraviť a ja by som sa ku tomu už ani nevracala. Na margo otca - len raz by sa mi nejaký nevyrovnaný psychopat vyhrážal útokom na malé dieťa a bol by v tom momente nahlásený na polícii za vyhrážanie. Takýto sprostý psychopat by bol schopný fyzického útoku, o tom vôbec nepochybujem, preto to treba skôr ako sa niečo stane. Už sa hlavne nikomu neospravedlňuj, matku nekontaktuj ani sa im vôbec neprihovaraj keď ich v škôlke stretneš.
A vo všeobecnosti - ľuďom už úplne drbe.

oliolijanka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
16. apr 2024

Baby, dakujem. Rano mudrejsie večera, snad afekt opadol a budem reagovat podla situacie zajtra. Ideal, keby sa ani nestretneme pre istotu

bluka2
16. apr 2024

Čas v tomto prípade fakt pomôže

annm81
16. apr 2024

Aha, tak hej, to je blbé načasovanie. Ak je to tak, ako si popísala, teda žiadna šikana ale jednorázová záležitosť a ty si bola slušná, tak nemusíš mať výčitky, prosto si natrafila na primitíva a v danej chvíli si v šoku nevedela reagovať. Nabudúce, ak budeš mať s ním čokoľvek riešiť, už budeš vedieť, s kým máš tú česť a môžeš primerane reagovať.

andrejka1974
16. apr 2024

Proste sa to stalo deti si to vyriešili a netreba to ďalej riešiť proste sa to občas stane a niektorí rodičia sú hrozní a vermi ten otec bol naštvaný a prejde ho to môjmu synovi kamarát v škôlke vykĺbil ruku proste ani učiteľky hneď nevedeli čo sa presne stalo a to boli pri nich a jednoducho sme si sadli rodičia spolu s deťmi a vysvetlili si že sa takéto veci nerobia a proste už nikdy sa nič nestalo a čoskoro na to zabudli hoci syn musel mať chvíľu ruku v sadre ale proste sú to deti a ich syn proste mu chcel vziať hračku a proste môj mu ju nechcel dať tak mu ruku potiahol viacej

svetlonos
16. apr 2024

Moj maly a jeho spolukamos zo skolky sa hrali v herni a my rodicia sme jedli koláč vedka. Nepozerali sme ich kazdu srkundu. Nas ked je unaveny robi trosku zlobu. Deti si tam postavili vezu a on ju bural. Upozornili ho, nepocuval. Ten jeho spoluziak zo skolky mu chcel znovu zabranit v burani veze. Tak ho positil, nas spadol ublizil si plakal. Jasne ze mi to nolo luto! Ale maly potom prisiel a ospravedlnil sa, ze on ho nechcel sotit aby spadol ake zabranit mu v burani tej veze. Za chvilu sa hrali znova spolu. Vybavene, nikdy mi to maly uz nespomenul. Tiez by som nebola nadsena, keby maly niekomu takto ublížil, alebo naopak. Pokial ide o opakovane bitie od jedneho dietata, zbystrila by som. To treba riesit. Minule napriklad som maleho brala zo skolky, oricila sa, ze mu dam bundu a on ide k dievatku. Vyzeral, ze ju obijme a nie, on ju postipal. Nevedela som okamzite zasiahnut, bola som od neho 2 metre. Matka dievcatke staka hned vedľa, nic nepovedala, kludne ho mohla od nej odtrhut. A ona nic. Ja som hned oribehla odtrhla ho od nej a vyhresila, ze to boli a nech sa ospravedlni. Teda hned som sa jej ospravedlnila ja. Aj tej mame som povedala, ze kludne mohla zakročiť. Ja by som reagovala na jej mieste. Bolo mi to hrozne luto.
Hovorila som s ucitelkou a ona pivedala, ze to pred par dnami 2x uz urobil pri olovrante onym detom. Navrhla som jej, ze ho na cas do skolky davat nebudem. On akurat prestal v skolke spavat a bol poobede uz unaveny, preto to robil. Ucitelka povedala, ze nie nech chodi onibsi zo ustriehnu. Potom sedaval pri ucitelkach pri jedle a prestal s tym. Ale vyhrazat sa, ze mi dospely zbyje dieta?? Kreten. Ja by som ho upozornila, ze ho za tu piznamku nahlasim a hotovo.

ullala
16. apr 2024

A prosim ta, uz sa im neospravedlnuj. Ten otec to prehnal so svojou reakciou, ty si to prehnala s ospravedlnovanim. Ak sa ma niekto ospravedlnit, tak ten jeho foter za to, ze sa nevie spravat.

ariannazara
16. apr 2024

Ma ten otecko šťastie ze nanatrafil na mňa, by videl jak by som ho skresala žeby pamätal 😬

zorkahorka
16. apr 2024

Niektori rodicia su extremne na svoje deti citlivi. Vasa ucka mala pravdu. Prehnal to a su to chlapci. Vobec by som to neriesila dalej, rodicov uz nekontaktuj. Evidentne su iny level
Raz sa na tom budete smiat

veronika271215
16. apr 2024

Mojho syna pohryzli dvakrat v skolke - zhodou okolnosti dve dievcata. A nikdy som to nemala potrebu riesit (mal riadne modriny). Aj ked s mamou jedneho dievcatka sme si neni povedzme "sympaticke". Su to deti, a reakcie este nemaju uplne "vycibrene". Ak by sa to vsak opakovalo, tak by som to asi riesila, ale urcite slusne. A na druhej strane, syn uz je druhak, a jeden tretiak si na neho dost dovoluje, naposledy ho buchol do brucha, ze ho dlho bolelo. To som mu povedala, nech mu to kludne vrati, a aj keby mu nieco ucitelky hovoria, vyriesim to s nimi ja. On nech si to vyriesi s tym chlapcom. Proste sa musi naucit aj branit 🤷‍♀️

ktochytavzite
17. apr 2024

Nie su na koni,bitky su ved su to deti,aj doma sa chlapci natahuju a bijuProste musi tvoj syn od toho chlapca radsej bocit a snad uz ro nikomu nezopakuje.Ale ten rodic to naozaj prehnal.Nerob si z neho zly den,vsetko je vyriesene ,a nevsimaj si toho rodica,take reci asi ude sam agresor.To normalny rodic nepovie.Len tvoj syn nech si dava uz pozor sa mu to snaz vysvetlovat a podobne.

stanislavicenka
17. apr 2024

Ja vzdy hovorim, ze nie je najhorsie, ked ma dieta spoluziak, s ktorym si nesandu a vyusti to do niecoho, ale ked ma to dieta rodicia hlupaka, to je ovela horsie.
A mala si sa postavit za svojho syna. Spytat sa, co sa stalo, a nie ho nechat karhat a byt objektom vyhrazok dospeleho rodica, ktory nezvladol situaciu

sevrin
17. apr 2024

Paragraf 360, Nebezpečné vyhrážanie.

Keby mne povedal, že si to vybaví s mojim synom, dobil by som ho tam do krvi, že by ho museli v plachte vyniesť.
Ale asi by to nebolo ideálne riešenie.

maminkadeticiek
17. apr 2024

V case skolky zodpovedaju za deti ucitelky.Za to co sa stane aj nestane.Takze prestan riesit a hlavne im nevypisuj!

klip0
17. apr 2024

Daj nám vedieť čo povedala učiteľka ráno, som zvedavá. Lebo príde mi to ozaj že skôr je na chybe druhá strana, keď tatko takto reagoval, nečudovala by som sa, ak by sa tvoj syn len bránil

autor
17. apr 2024

@klip0 ahoj, v skratke, ze je prekvapena z reakcie otca a navrhla mi pockat na neho poobede. Rani sme sa nestretli. Poobede som na neho pockala a ospravedlnil sa mi, ze reagoval neadekvatne. Tak som mu povedala, ze ho chapem, lebo v amoku hovori clovek aj to, co nemysli vazne. Aj som mu ppvedala, ze to s tym vyhrazanim orehnal na plnej ciare a uznal si to. Komunikovali sme to aj s ucitelkou, ktora bola pri tom a ta povedala, ze mojmu synovi spoluziak maval pred tvarou s nejakou knihou akoze ho “ovieval” a syn to nechcel a udrel ho s autickom kovovym do hlavy(preto ta silna modrina) to nam ta druha ucitelka takto podrobne nepovedala, lebo vraj cela ta potycka vobef nebola taka vazna, ze ta modrina sa mu zvyraznila ah po obednom spanku tak vedela len v skratke, ze sa pobili oni dvaja a bezndetailov. Som kludnejsia, ze sme si to vyrozoravali a nasli sme pricinu. No len sa modlit, aby to obaja pochipili ze sa takto nesmu chovat

andreatytler
17. apr 2024

To som rada ze si dala vediet a hlavne som rada ze to takto dobre dopadlo medzi vami rodicmi. Svetla ukazka toho ako zle veci nakoniec dobre dopadnu tu na fore.

tehotna40
17. apr 2024

Vidis, nieje tvoj syn žiadny agresor, čo bez dôvodu niekoho udiera. Teraz mu hlavne vysvetlite, ako nabudúce reagovať, odísť, upozorniť dospelého, ak mu niekto robí niečo neprijemne, čo sa mu nepáči. Otec spolužiaka jednal "za horuca". Pekný večer 🙂

dory11
22. apr 2024

Nie bit dieťa nieje riešenie ani keď udrelo druhé dieťa .?
Treba vysvetliť že sa to nerobí že to toho chlapčeka bolelo a všetko stim spojené a samozrejme dáke "potrestanie že Urobil čo nemal "napríklad zakázať tv na tyzden , alebo sladké alebo že si nekúpi v obchode nič čo chce a podobne.