Škôlka - súrodenci nebudú spolu v triede

firma2211
3. sep 2023

Ahojte , idem si k vám po radu alebo názor mám dve detičky 3 a 4 roky obe sú prijaté do škôlky ale nebudú spolu v triede čo ma veľmi mrzí keďže sú na seba veľmi naviazané ale nedalo sa inak . No ja mám takú dilemu synček je starší toho do škôlky určite chcem dať ale rozmýšľam či som spravila dobre že som prihlásila aj dcérku je na mňa veľmi naviazaná a príde mi to skoro 🤦‍♀️neublíži jej to ? Nemala zostať ešte so mnou ? Pracujem z domu …Strašne sa bojím ako to zajtra zvládnem netuším koho prvého odniesť keďže triedy majú na opačnom konci , a idem s nimi sama 🤦‍♀️ bola niektorá z vás v takej situácii , ako to zvládnem s dvomi vyplakajucimi deťmi 🙏🙏

beata_k
3. sep 2023

@firma2211 Rano uvidis, ktore bude plakat menej. Nezufaj hned a daj tomu cas. Mozno sa im v skolke zapaci 🙂

jesenzima
3. sep 2023

@firma2211 podľa mňa to skôr prežívajú mamy ako tie deti . Najprv odprevad staršie dieťa, to je menšia pravdepodobnosť že bude plakať a mladšie dieťa aspon uvidi, že sa nemusí ničoho báť. .. a hlavne sa daj ty do kľudu s nerob stresy ešte aj svojim deťom ...

zoeanoel
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
firma2211
autor
3. sep 2023

@zoeanoel mne to prišlo tiež divne bola som tam snažila som sa im vysvetliť že chcem aby boli spolu lebo dcérka aj keď je mladšia je smelšia a skôr taký “ťahúň” , žiaľ , bolo mi povedané že to neide lebo staršie deti majú iný program ako tie menšie 🤷🏻‍♀️ale že sa uvidia aspoň vonku na dvore , bohužiaľ v našom meste neni iný vyber škôlky tak som z toho taká rozhodena ale tak nechcem zase vyzerat ako premotivovana matka

judit47
3. sep 2023

@zoeanoel ty si asi nikdy nerobila v skolke apod. To nieje kruzok ale predprimarne vzdelavanie a tie deti sa tam okrem zakladnych veci ucia aj socializaciu a fungovaniu v skupine,uplne inak sa bude spravat chlapec ked tam bude sam ako ked bude mat mladsiu sestricku za ritou. Toto riesenie je spravne a hlavne triedy sa tvoria podla veku takze ani u nas by sa urcite nedostali do rovnakej…

beata_k
3. sep 2023

@zoeanoel
@firma2211 Nie je na tom nic cudne. Su rozdelene podla veku aby v pripravke a nasledne v prvom rocniku islo spolu co najviac deti. Aby sa poznali.

rebcav
3. sep 2023

toto nie je o deťoch ale o tebe, deti to zvládnu. Neboj sa, viem, že je to ťažké, tiež som tým prešla, ale obe deti boli prvý deň ok, horší bol ten druhý. Ale ja som to znášala horšie, ako deti :D, preto viem že to je hlavne o tebe, povedz si, že je to prirodzené a hlavne normálne keď budú plakať, to keby si videla ako som ja staršiu brala do škôlky na začiatkoch, ja som ju obliekala ona sa vyzliekala, z auta ani za nič vystúpiť, ťahala som ju ako vrece zemiakov :D :D :D ale sú deti ktoré to zvládajú úplne v pohode. S mladšou to bolo lahšie, zaplakala a bolo á máš tam učiteľky, ktoré Ti respek. tvojim detičkám budú pomáhať. Držím palce 🙂

firma2211
autor
3. sep 2023

@beata_k aha , ďakujem

firma2211
autor
3. sep 2023

@rebcav ďakujem pekne ☺️

simona92101
3. sep 2023

@zoeanoel akoze co je to za skolku?u nas mame 4 triedy,a ani u nas by spolu neboli,ved v najmensej triede su najmensie deticky,u nas od 2.5 r do 3 rokov,vacsinou podla datumu narodenia,vela z nich este s plienkami.4 rocne deti uz maju aj iny program denny,iny rezim.

joesvk
3. sep 2023

@firma2211 Dobre,že si ju prihlásila .A je možné, že bude často chorá ako to už pri budovaní imunity v tomto veku býva, tak aj tak bude možno viac doma ako v škôlke .
Koho odviezť prvého?Ten kto je smelší.
A keď máš z toho taký strašný stres,dohodni sa s učiteľkou, že malú donesieš 1.x až na budúci týždeň alebo nabudúci mesiac. Prvý mesiac je totiž u malých detí v škôlke taký, že niektoré veľa plačú a potom plače jedno od druhého.Takze možno od októbra bude väčší kľud.
Urob ako cítiš. Ty si poznáš deti.

domka222
3. sep 2023

Minule som veru zazrela článok ku škôlkarom. Vraj deti sa neboja o seba,ale o rodiča. Takže keď jej ukážeš ešte svoj strach,bude aj ona neistá. Však uvidíš, možno budeš prekvapená, že nebude chcieť ísť ani domov. Zajtra tiež idem so synom prvý krát, tak som tiež zvedavá

kaktusik
3. sep 2023

Pisem ti ako ucitelka v MS
@firma2211 nicoho sa neboj, deti zvladnu viac ako si myslime, ano na zaciatku budu urcite slzicky, predpokladam, ze mate aj adaptacny proces - najprv budu obaja chodit par dni na 2 hodiny, potom na doobedie a potom ak s tym budu ok, tak budu cely den. Hlavne ty sa nestresuj, deti citia ak mama nie je ok. A co sa tyka toho, ze nie su v jednej triede - ono je to naozaj aj kvoli rezimu - mensie deticku byvaju skor unavene, skor maju obed a idu skor spinkat. Aspon u nas to tak je. Ja mam 4-5 rocne deti a ked som nahodou u tych mensich, tak o 11.00 su zreli uz len na obed a postielku. Taktiez narocnost aktivit je prisposobena vekovej kategorii. A ver tomu, to vacsie dieta by s mensimi stagnovalo. Ved ani v skole nedas prvaka a druhaka do jednej triedy ❤️ velmi drzim palce nech sa vam prvy skolsky den vydari

januska12323
3. sep 2023

Deti potrebujú rovesníkov a nie byť stále doma s mamou. Daj ich obidvoch a keby bol problém časom sa zariadiš.

firma2211
autor
3. sep 2023

@kaktusik ďakujem veľmi pekne za mile slova , áno mame adaptačny , budem sa snažiť byť v klude , už sa o škôlke rozprávame mesiace tak snáď to zvládnu veľmi dobre 😊

lianka123
3. sep 2023

@firma2211 ahoj, medzi mojimi detmi je 2.5roka rozdiel a posledny rok chodili spolu, skolka nam vyhovela aby sa mladsi lahsie adaptoval, chodil s predskolakmi. Velmi mu to pomohlo, starsi uspaval mladsieho na obed a celkovo sa o nho staral. Pani ucitelky to velmi chvalili. A to sme statna skolka. Urcite by som nola razantnejsia.

mogaa
3. sep 2023

@firma2211 doobeda a aj poobede sú deti vonku na dvore kde sa hrajú, takže časť dňa spolu budú....ak by dieťa veľmi plakalo, verím že im umožnia byť chvíľu spolu v jednej z tried.....takto je to za mňa správne, že ich nedali spolu do tried, veď ani do školy nepôjdu spolu do jednej triedy....triedy sú podľa rokov, to znamená že v každej triede robia s deťmi aktivity ktoré deti zvládnu.....v strednej triede sa už učia toho viac a aj aktivity sú "náročnejšie" či už na motoriku alebo pamäťové a logické myslenie.....ak by obe deti dali k tým najmenším, tam sa deti hlavne hrajú a staršiemu by to už nič nové nedalo, naopak v strednej triede by to mladšie dieťa ostatné deti ťahali, ale zase čo sa týka aktivít, bol by tam vidieť rozdiel, tam b dieťa zaostávalo....už len také strihanie alebo lepenie zvládne inak 3 a inak 4ročné dieťa.....

chadkroeger
3. sep 2023

@zoeanoel deti do tried sa vyberajú podľa veku nie podľa toho, či sú súrodenci alebo nie. Keď chlapec bude v predprimarnej triede co s tou mladšou?
Inak ako rozdeliť ich sa ani nedalo. Jedine žeby chodili do dedinskej škôlky kde je 1.trieda

kaktusik
3. sep 2023

@lianka123 to by nam to vyzeralo, keby bol kazdy taky razantnejsi... a to teda nie v zlom ;) niekedy je lepsie deti nechat trosku "popasovat sa" so zivotom, nemozeme vzdy zametat cesticku, nech to maju lahsie. U nas ked su aj surodenci v inych triedach, tak ak su deti velmi placlive - tak im umoznime "navstevu". A poobede cca od 15.30 sa niektore triedy aj spajaju, takze surodenci su potom spolu.

maminkasisa
3. sep 2023

@lianka123 ako razantnejsia? Podla mna to, ze uspaval starsi mladsieho nebolo ok.... to aj v skole sa budes trvat, aby boli spolu v druzine... jedine ak by to bola skolka s jednou triedou....

zoeanoel
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nikaa951
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zoeanoel
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
misana84
3. sep 2023

@zoeanoel veď je medzi nimi rok… sú asi na inej vývinovej úrovni… 3 ročná ide k malým a 4 ročný k starším… čo má maly zsostat??

hladamematku
3. sep 2023

@firma2211 prečo sa toto nespytas niekoho kto sa.v Tom vyzná?? Prečo sa to pýtaš tu????

misana84
3. sep 2023

@firma2211 ja osobne ani adaptačný neuznávam. Moja išla hneď do pol 4 aby presne vedela ako to bude prebiehať… keby som ju tam nenechala spat tak už by tam nespala… tak by sa nastavila

misinka0611
3. sep 2023

Keď už si ju prihlásila, je prijatá už sa nad tým deň pred nezamýšlaj. Asi si mala dôvod ju tam prihlásiť. Ak budeš môcť a chcieť nechas si ju doma. Veď povinnosť je len u predškolákov.

nikaa951
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
firma2211
autor
3. sep 2023

@hladamematku chcela som vedieť aj názor s skutočnú prax mamičiek , teóriu viem aj sama . Ak k tomu nemáte ako prispieť tak z diskusie môžte odísť . Pekný deň

zoeanoel
Odpoveď bola odstránená
Zobraz