Sponzorský dar pre škôlku

markosn
12. jan 2013

Ahojte,
pred par dnami som sa bol informovat v statnej skolke ohladom prijatia mojho syna, ma tri roky. aj ked mame trvaly pobyt v obci, tak mi pani riaditelka milo povedala, ze nam syna vezme pokial skolke poskytneme sponzorsky dar. Jeden otecko im tam vraj dal vymenit okna a dieta mu akoby zazracne prijali. Zostal som z toho trochu sokovany. Stalo sa Vam uz nieco pobodne?

tehulka2011
12. jan 2013

@markosn zatial som to neriesila ale podla mna je to drzost to takto priamo vyzadovat, to by som uz radsej porozmyslala o sukromnej skolke

lea641981
12. jan 2013

no nestalo nikdy 😲 to maju v skolskom poriadku?by som sa opytala kde to je 😲
mala si sa opytat niektorej z uciteliek co to maju za poriadky 😒 mozno sa tam jedna normalna najde ktora riaditelke dohovori 😝
no ak ta skolka vam vyhovuje neviem ci by bolo spravne pohnevat si riaditelku a potom tam dat dieta 😒
mozno by ste mali zajst za starostom ze ako mu to funguje v dedine co robi pre dedinu 😠 ked skolka pyta sponzorske od rodicov 😝
stazovat sa na ministerstve?neviem alebo odbore socialnych veci a rodiny?skusala som to akoze nic moc v tomto ked som potrebovala v inej veci poradit kukali na mna ako puci 😝
ste v dedine 🙂 mali by ste sa tam poznat,nepoznas nikoho zo skolky alebo niekto z tvojich blizkych?
vies tlacenka je dolezita v dnesnej dobe alebo velka huba 😝

palinkovamaminka
12. jan 2013

@markosn uplatky v slovenskych skolkach su celkom bezne

pani riaditelka ma u mna plus aspon za to, ze za dane peniazky dala vymenit okna a nenechala si ich vo vacku

s iniciativou ale vacsinou prichadzaju rodicia, pripadne to riaditelka len naznaci. takto natvdro, to som este nezazila 😀

lea641981
12. jan 2013

inak to je sila ako sa spravaju 😲 v skolke kde chodi moj synovec meskala so splatkou moja svagrova len 5dni cakala na vyplatu a vycapili to obrovskym pismom na stenu vedla dveri a synovec vie aj citat uz trosku a chudacik mal z toho problem poriadne chuda dieta 😲 😲 😲 😲 😲 😲 😲 😲 to som este nevidela 😲 napisali tam synovcove meno a priezvisko a ze nema zaplatenu skolku ze urychlit splatku 😲 som sa riadne hnevala a som mala slzy na krajicku bola som ho vtedy zobrat ja 😔 😔 😔 😔 😔 moj syn tam bol so mnou ten mal tiez traumu 😔

sisaha
12. jan 2013

Tak milí rodicia a tu vidíte v akom stave je skolstvo a preco ucitelia strajkuju...Stat z vysoka s.rie na skolske a predskolske zariadenia, lebo sprostí Slovaci zaplatia... A ak chce mat riaditelka skolku na lepsej urovni, tak sa musi uchylovat k takymto svinstvam...

@markosn ja by som nedala... Mne osobne sa to nestalo, ale som zasadovy clovek a toto nepodporujem. Pani riaditelke mozes povedat, ze si si vas rozhovor nahral a ked ti dieta neprijme, tak to budes riesit na inych miestach...

sjuz
12. jan 2013

ano lahko sa vam to hovori, ale ak je problem dieta dostat do skolky, lebo deticiek je vela, tak si myslim, ze rodicia aj nejake peniaze obetuju... ved aspon ich moze tesit ze je to sponzorske skolke, a nie uplatok riaditelke... Ak je moznost dat dieta inde, tak by som dala, ale su mesta kde to bez "sponzorskeho" poplatku nejde v ziadnej skolke :(

miracle
12. jan 2013

Aj u nas, otvorili novu triedu v skolke a otvorene poziadali rodicov o sponzorsky prispevok.

1ingrida1
12. jan 2013

ked chceli dat do skolky moju malu sestru (mala uz 3 roky) tak im riaditelka povedala ze nie je miesto a poslala ich prec. ked to skusili znovu, tak riaditelka povedala, ze by sa dalo vybavit prednostne prijatie za podmienku, sponzorsky dar. samozrejme ze museli napisat na papier, ze odovzdavaju sponzorsky dar skolke napr na mensie opravy,aby bola riaditelka v pripade potreby chranena... ked som ja davala maleho do skolky, tiez krutila hlavou ze nie je miesto, a ze ani v septembri nebude.. ale akonahle som spomenula jednorazovy sponzorsky dar, povedala ze mam dojst o tyzden, ze ona sa na to opyta... no a o tyzden mi dala do ruky pero a papier, a scenar sa zopakoval.... a maly chodi do skolky. je to smutne, ale co uz ked uz. u mna to bol konkretne sponzorsky dar na vytvarne potreby

monika15
12. jan 2013

a co chcu ??
vymalozat, nove dlazky abo ?????????????
@markosn

tehulka2011
12. jan 2013

@1ingrida1 ahoj mozes napisat aj vysku toho daru prosim? To akoze 100eur, alebo 500? 😲

1ingrida1
12. jan 2013

@tehulka2011 to urcite nie preboha, to je strasne vela. myslis ze by kupovala vytvarne potreby pre celu skolku na rok dopredu? do 50 aj to uz je vela

katkaagabko
13. jan 2013

V jednej nemenovanej v BA 2000 Eur, ale dostali doklad. U nas v skolke pomocne prace- zlozit staru kuchynsku linku, opravit preliezky na ihrisku, vymalovat, klasika kava kremy vreckovky papiere ...

janinah
13. jan 2013

@markosn dobré ráno,si na Slovensku 😠 ale zas aj riaditeľku chápem,ak pre škôlku niečo chce,tak sa musí snažiť aj takto....tí hore polovicu rozkradnú ,pardon,prerozdelia na potrebnejšie /svoje/ veci a tak pre deti neostáva 😠 a čo budeš robiť? ak chceš dieťa dať tam do škôlky,tak ? mne sa toto nestalo,ale asi by som dala dar a mám pokoj,nepôjdem hlavou proti múru

tehulka2011
13. jan 2013

@katkaagabko nemas tam preklep, fakt 2000?

@1ingrida1 aha, tak do 50€ je este v pohode, inak mohli by to vyberat normalne oficialne, trebars 50-100€ za prihlasku ale s tym, ze sa tie peniaze pouziju na vynovenie skolky, materialu, pomocok

stardust
13. jan 2013

@markosn nech ti to da pisomne...

dadka212
13. jan 2013

@markosn my dávame všetci rodičia na rok 50eur sponzorský dar...je to oficiálne....ale teda ak by mi normálne takto povedali, že mám dať nejaké sponzorské potom dieťa prijmú, tak by som dala, ak by to teda bolo v mojich finančných možnostiach...podla mňa toto nie je úplatok, je to len snaha riaditelky vynoviť škôlku a koniec koncov bude tam chodiť aj tvoje dieťa...od štátu na modernizáciu peniaze nie sú tak musia zháňať kde sa dá aby tam mohli kúpiť napríklad nové koberce atď....

dai
13. jan 2013

@markosn ahoj... mne sa to nestalo aj ked teda ja oficialne platim omnoho viac za skolku ako 2000 euro... moja neter chodila ale do statnej skolky - najlepsej a naozaj super v jednej mestskej casti ba a tam to bolo normalne - ta skolka bola najlepsia a taka krasna len vdaka sponzorskym darom rodicov - neter tam tiez chodila az potom ako takto svagrovci prispeli... a nejednalo sa o dar v hodnote 2000 euro☹ ale neter ma nadherne spomienky na skolku a ako pisem ani ja som nechcela verit ze ide o statnu skolku ked som ju bola pozriet...
myslim ze 50 euro je nic za cely rok - ak to pomoze zaruadeniu kde vase dieta chodi... urcite by sa ale malo zaviest nieco ako socialne zvihodnenie pre deti rodicov ktori nato nsozaj nemaju - nemyslim tych ktori radsej nieco inw zato lupia ale naozaj nudznych... lebo voci ich detom je to velmi nefer...

1ingrida1
14. jan 2013

@tehulka2011 ja si myslim ze da ten kto moze, kto nemoze neda. nemali by to oficialne pytat,ale mozu to navrhnut napr pri prvom rodicovskom.lenze oni takto skusaju,lebo deticiek je vela a miest malo.

markosn
autor
14. jan 2013

Vdaka vsetkym. Riaditelka nepovedala presne kolko chce, ale predpokladam, ze s anebude jednat o malu sumu, kedze spominany otecko dal skolke vymenit vsetky okna, asi ho to vyslo na dost vysoku sumu. Neviem, ale myslim, ze nie kazdy rodic ma moznost davat niekolko stoviek euro. Keby sme mali tu moznost, vyuzijeme sukromnu skolku.

katkaagabko
15. jan 2013

@tehulka2011 preklep to nie je, islo o prijatie mimo klasicky podanu prihlasku, pocas roka

flores
15. jan 2013

Neviem ako to funguje v iných mestách, ale u nás dávame každý mesiac "dobrovoľný" príspevok 10euro akože na nejaké občianske združenie. Škôlka z toho nakupuje zariadenie a pomôcky pre deti. Dáva sa to učiteľke do ruky a v prípade, že nezaplatíš, tak ťa tiež bombardujú smskami alebo to pytajú. Ako celý ten systém s platením mi príde hrozný.

slnieckostanka
10. mar 2017

Takže ani za 4 roky od začiatku tejto diskusie sa nič nezmenilo. Tiež riešime sponzorstvo. JA som pravidelne nosila po celý rok rozne výtvarné potreby, na Vianoce hračky aby mi tam prijali mladšieho syna a aj tak som bola neúspešná. Dúfam, že tento rok to už problém nebude. No čo na sponzorstvo sa hrá všade

doriss_po
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
anulienkalenka
22. mar 2017
Používateľ anulienkalenka je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od anulienkalenka.

My sme to vyriešili peniazmi, nech riaditeľka kúpi čo uzná za vhodné. Poslali sme to školke na účet, aby to nevyzeralo ako úplatok a bolo