Strach 3-ročnej dcérky z učiteľky

zuzicka4747
31. jan 2023

Ahojte mamičky aj nemamičky,
Poslednú dobu si všímam, že moja 3-ročná dcérka ide ráno s radosťou do škôlky, ale keď tam stretne jednu konkrétnu pani učiteľku, len sa ku mne pritiskne a cítim, že z nej má strach. Nakoniec bez plaču ide dnu, ale ja mám naozaj zlý pocit, že ju tam nútim ísť, aj keď očividne niečo nie je v poriadku.
Nie som žiadna precitlivelá mama, ale svoje dieťa si poznám. Ako každá z nás. Do škôlky už chodí rok a nikdy nebol žiadny problém, skôr naopak. Ako jediná v škôlke sa po príchode ani nerozlúčila, rovno bežala za deťmi a domov sa rovnako neponáhľala. Ona nie je žiadna citlivka, aj keď spadne, neplače, nerobí žiadne scény.
Prednedávnom mi malá povedala, že pani učiteľka je zlá, že jej nedovolí hrať sa s hračkami, že ich musí upratovať. Vždy jej vravím, že veci nemôže vidieť čiernobiele, že možno bola len posledná v triede a je prirodzené, že na konci dňa treba hračky upratať.
Čo poviete? Myslite, že na tom niečo bude? Nechcem, aby si malá myslela, že jej neverím, ale zároveň som si vedomá, že moje dieťa musí dodržiavať pravidlá, avšak aj učiteľ môže prekročiť hranice. Máte podobnú skúsenosť? Ako by ste to riešili?
Ďakujem.

luccija
31. jan 2023

@zuzicka4747 nijako...každé dieťa má obľúbenú učiteľku aj učiteľka má obľúbene deti.Deti sa často troška ľutujú upratovať sa musí...

pikulinka
31. jan 2023

Ja som učila v skôlke, kde bolo jedno dievčatko, ktoré som ja mimochodom mala veľmi rada, čo začalo doma plakať rodičom, že nechce chodiť do škôlky kôli mne. Bolo to pre mňa dosť neprijemné, lebo rodičia sa sťažovali na mňa. Malej som bola nesympatická a riešila to celá škôlka. Kolegyňe sa ma vypytovali, čo som jej urobila a podobne. Dosť nepríjemná skúsenosť.

zuzkaa1991
31. jan 2023

@zuzicka4747 moja ma v marci 5 3dni v skolke 3tyz doma tak fungujeme od 2.5r takze je treti rok v skolke a tento týždeň nastupila resp vcera a prvýkrát záchvat revu pustila doteraz len plakala mrncala teraz záchvat ze o poschodie nizsie som pocula ako reve je starsia múdrejšia len som ustupila ze chodí domov na obed kedze som si povedala ze tento rok musi chodiť stale ked je zdrava minulý rok bola dvakrát na dva mesiace doma skusit sa porozprávať ja sa snazim vkuse vypytovať a nic nehovori ze sa jej paci tam len sa nepáči trieda🤣🙈ale da inú výhovorku.....len s tym prejst ak nie je vazny dovod
Kedze viem ze ucitelky su ok deti su ok je tam znama upratovačka takze viem ze je o nu postarane dobre len zacala byt na mne zavisla

zuzanka.zuzu
31. jan 2023

podľa mňa je na šikanu od učiteľky ešte primalá. aj tak si jej užije ešte dosť v škole 🙊 takže ja by som riešila.
a nie, nemám ešte školopovinné dieťa, ale pomaly denne tu čítam aké vedia byť učiteľky kravy. takže už sa teším keď si drobec s nejakou nesadne 🙈

thoughtfulweirdo
31. jan 2023

Aj moja 5 ročná škôlku miluje, ale má jednu neobľúbenú učiteľku, hoci podľa mňa je zrovna tá fakt skvelá 😄 momentálne nie je v ich triede, ale sú len 2-triedna škôlka a pravidelne u nich zastupuje. Dcéra kvôli nej vtedy neodmieta ísť, ale oduje ústa a oznámi, že jej za celý deň nepovie ani slovo 😅 myslím ale, že potom počas dňa už je všetko ok, aspoň som teda žiadnu sťažnosť nepočula. Každopádne, ja jej na to len hovorím, že je normálne, že nám niekto nie je sympatický a nepáči sa nám, ale nemôžeme si všetkých ľudí v okolí vyberať a treba sa správať slušne ku každému, kto je slušný k nám.

thoughtfulweirdo
31. jan 2023

Zabudla som vlastne napísať, že učiteľku nemá rada, lebo má taký rázny, prísny hlas a aj keď na deti hovorí pekne, jej hlasom to znie prísne. Moja je na to hákliva a má z toho pocit, že sa na ňu hnevá. Nemôže byť niečo také aj u vás? Lebo pokyn "uprac tie hračky" nežným hlasom a prísnym hlasom môže zanechať rozdielne dojmy na dieťati.

nique
31. jan 2023

Mne raz syn (5r) povedal, ze na tanecnu uz chodit nechce, lebo pani trenerka ho nelubi. Neviem, co sa stalo, ale on tancoval velmi rad. A ani neviem, preco si to myslel. Isla som ho ale odhlasit, lebo zasa tanecna nie je az tak dolezita. A trenerka mi povedala, ze syn ma super talent, ze s nim pripravuje solo vystupenie, preto cvici viac ako ostatne deti. Tak sme si to so synom vysvetlili. Pochopil, ale aj tak tam uz nechcel chodit.

marsmykkok
31. jan 2023

A doma sa ako hrá? Nebude to tým, že nevydrží dlho pri jednej hračke a teda vystrieda skoro všetky hračky, ktoré sú voľne pohodené a deti ich potom "nevidia" a urobí aj veľký bordel? Možno si to tá učiteľka všimla a preto jej dala poupratovať a aj sa ju snaží cepovať, aby sa každú minútu nehrala s inou hračkou.

uprimnazienka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuzana76
31. jan 2023

@zuzanka.zuzu to, ze dieta povie, ze sa boji ucitelky nie je ziadna sikana, kazdy clovek je niekomu nesympaticky, ucitelky nie su ziadne kravy, potom to aj tak vyzera, ked dieta pride do skolky a skoly nainfikovane tymto

zuzana76
31. jan 2023

@zuzanka.zuzu nahlasujem tvoj komentar ako urazlivy

zuzanka.zuzu
31. jan 2023

@zuzana76 urazil teba osobne? trafila som pani ucitelka? 😀 nie je nijako urazlivy, iba ak kravicky sa mozu urazit ze som ich prirovnala k nejakym ucitelkam co sikanuju deti/dieta - opakujem ze pomaly DENNE to tu na konovi citam... uz by sa ucitelky fakt mohli uvedomit co za toxicke osoby su 🙏

zuzanka.zuzu
31. jan 2023

samozrejme nie vsetky, aj tu su motivatorky a osobnosti co mozu byt vzorom 😘 ale tie sikanujuce by som oplula - nezabudni nahlasit !

taminka1986
31. jan 2023

@zuzicka4747 no,aspon sa hned odmala nauci ze treba vychadzat aj s ludmi,ktori su nam neni sympaticki🤗

zuzana76
31. jan 2023

@zuzanka.zuzu podobne ako rodicia, su toxickejsi ako ucitelia, neurazil, ale som ho nahlasila ako nevhodny a aj je, ja sa teda mozem na tovju adresu vyjadrit, ze si krava?

zuzanka.zuzu
31. jan 2023

@zuzana76 ja ziadne dieta nesikanujem 😉 ty si sa v tom komente nebodaj nasla?

zuzana76
31. jan 2023

@zuzanka.zuzu nikoho nesikanujem, citim sa sikanovana tebou

zuzanka.zuzu
31. jan 2023

@zuzana76 vsak ty si reagovala na mna 🙈 ja som doteraz ani nevedela ze existujes... a kludne na teba odteraz nebudem reagovat 😉 s radostou...

lienka.7
31. jan 2023

@zuzana76
@zuzanka.zuzu jezisi baby, este sa tu dotahujte 🤦‍♀️
Fakt ako ucitelky🙈🤣

joannita
31. jan 2023
zuzanka.zuzu
31. jan 2023

@lienka.7 pani ucitelka ma uz vyhresila, prepac, viac uz pisat nemozem lebo dostanem trest 🙊 idem radsej do sprchy....

lienka.7
31. jan 2023

@zuzanka.zuzu 🛁👌

zuzana76
31. jan 2023

@zuzanka.zuzu aha, cize ucitel moze byt sikanovany, akonahle sa zacne branit, uz je to nevhodne, ale vies, co necudujem sa, len tak dalej

zuzicka4747
autor
1. feb 2023

Bože ženy, bez urážky, prosím čítajte s porozumením, ja sama som jej povedala, že je treba po sebe upratať hračky. Ani si nemyslím, že ju niekto šikanuje. Baby, moja mama je učiteľka, moja sestra je, ja NEPANIKARIM 🤣 Snažím sa len zistiť, čo môže dieťa odradiť, demotivovať z Vašich skúsenosti. Buďme objektívne, slušné a nenadradzujme sa prosím jedna nad druhu 😉🙏

zuzana76
1. feb 2023

@zuzicka4747 všeličo, tón a zvuk hlasu, môj syn sa bál môjho otca, dedka dlho, lebo mal čierne vlasy a vyzeral ako čert, dieta vymyslí hocičo, možno je učiteľka prísnejšia, neusmieva sa toľko

saxana000
1. feb 2023

Raz mi to spravila dcera. vesela utekala do triedy a ked zbadala konkretnu ucitelku normalne cuvla naspat do satne..no bolo mi v to rano vselijako ale dalsi tyzden mala.p ucitelka poobednu poslala som dcerku rozlucit sa a hodila sa jej okolo krku a zavesila jej obrovsku pusu.odvtedy som to viac neriesila mozno si nesadli ani Tebe niektori ludia nemusia sediet.teraz ju ma po 2 rokoch ano je z tych raznejsich a ma svoju prirodzenu autoritu nielen od deti ale aj od rodicov ale vie aj polubit nie len zalricat a tak to ma byt ja som rada lebo druha ich ucutelka je zase velmi ustretova jemnulinka a nevyrazna tak sa to spravodlivo vyrovnalo.