Strach dieťaťa z učiteľky

17. jan 2022

Zienky,syn je predskolak,tento rok im komplet zmenili ucitelky a kolektiv a od vtedy je problem,boji sa konkretnej ucitelky,je velmi autoritativna, syn je citlivy,bezproblemovy,kamaratsky. Nikdy nerobil sceny,take to hadzanie o zem,kvik atd.,to nie, ale rano ho napina na zvracanie,vravi,ze sa boji, zadrzuje kakanie. Poobede ked ponho pridem tak sa chce este hrat. Co robit? Muz vravi,ze jej povedat,ze sa jej boji,ja skor som za to aby som jej vravela len o tych rannych problemoch apo

autor
17. jan 2022

A popytat ju ci nam nevie pomoct?

dskjhfdlkdjhl
17. jan 2022

Isla by som na to inak. Spytala by som sa jej, ci sa nahodou nieco nestalo, ze dieta sa boji rano ist do skolky. A podla jej reakcie uvidis.

panelacikova
17. jan 2022

tiež by som volila rozhovor priamo s učiteľkou... možno tam hrá úlohu ešte niečo iné a zhodou okolností sa to začalo vyvíjať s príchodom novej učiteľky. určite rozhovor. a podľa toho sa zariadiť ďalej.

solange7
17. jan 2022

Oslov ucitelku.

autor
17. jan 2022

@panelacikova
@solange7 tu ucitelku maju od septembra,obe maju nove, aj komplet novy kolektiv, vsetko su 6rocne deti,len syna jeden chlapcek maju 5rokov,tam uz od septembra sa to taha, cely november bol doma v karantene,pol decembra v skolke tak velky problem, aj bolesti hlavicky sa pridali a teraz po sviatkoch to iste

autor
17. jan 2022

@solange7
@panelacikova minuly rok chodil s neskutocnou radostou,taky uvolneny,taka velka pohoda bola v triede,teraz je to velmi velmi direkrivne,mne zviera zaludok ked ponho pridem

solange7
17. jan 2022

Musis sa s nou porozpravat jednoznacne. Chudak maly...

autor
17. jan 2022

@solange7 len co jej povedat? Ze sa jej boji? Ona sa nezmeni a ked si nanho zasadne?

diamond007
17. jan 2022

Ja som učiteľka MŠ, určite jej to povedať narovinu a nepýtat sa jej. Ak je autotitativna, bude vedieť že má ubrať a k synovi pristupovať inak. Každá normálna učiteľka sa nad tým zamysli. Držím palce

autor
17. jan 2022

@diamond007 uz mam skusenost pri dcere bola taka direktivna ucitelka, zasadla si na nu,musela som zmenit skolku

solange7
17. jan 2022

Suhlasim s tym, co pise @diamond007
Nemaj vopred strach z predoslej skusenosti.

autor
17. jan 2022

@solange7
@diamond007 ale ako? Prist za nou a povedat jej,pani ucitelka syn sa vas boji,potrebujem mu pomoct? Moze byt? A ked zacne utocit? Alebo zacne byt vztahovacna? Ona je ten typ,ze este nas rodicov upozornuje v satni, kde mozme vstupit, co hovorit detom v satni,to je jej uzemie,skolka,satna

solange7
17. jan 2022

A co by tym ta ucitelka ziskala? Keby na mna niekto zacne utocit, tak sa rovno obratim na jej nadriadeneho. Bodka.
Ak to nebudes riesit s nou tak s kym?

ludmilik13
17. jan 2022

preco by mala utocit. mozno taka vobec nie je no len tak proste posobi. pokial sa jej neopytas, tak nebudes vediet aka je

autor
17. jan 2022

@ludmilik13
@solange7 uz mala s rodicmi potycky,preto viem,ze je vztahovacna

ivanka0603
17. jan 2022

My máme takú istú učiteľku. Bývame na dedine, čiže sa striedajú len 2 učiteľky. Keď je ráno riaditeľka, tak je to v pohode. Akonáhle je tá druhá, každé ráno dcéra plače, že sa bojí (aj keď mi nevie povedať čoho). Tá učiteľka je taký typ, teda aspoň mne pripomína Mázikovú ...taká hrrrr brrrrr.....všetko rieši veľmi hlasno....každý rok s ňou nejaká mamička rieši nejaký problém. Je to už dôchodkyňa a nerozumiem, že si s ňou aj náš starosta nevie poradiť. Keď som sa o tom bavila s riaditeľkou, tak mi povedľa, že ona sa s ňou už o týchto problémoch rozprávala, lebo fakt sa na ňu každú chvíľu niekto sťažuje a povedala mi, že mám podať sťažnosť na obecnom úrade. Lenže to sa bojím, že keď spravím, že si na dcéru zásadne tá učiteľka a bude to ešte horšie.

anna_maria1
17. jan 2022

Tak treba sa na to pozriet aj z toho pohladu maleho, proste asi by som nechcela aby sa toto kazde rano opakovalo. Isla by som za ucitelkou, ze jednoducho sa jej boji, nech si to neberie osobne, mozno nech voci nemu polavi v nejakej autoritativnej komunikacii a snad sa to casom uvolni cele.

diamond007
17. jan 2022

Aké zasadnutie ? Ak to je normálna žena, možno si to len neuvedomila že sú aj citlivejšie deti (napr.ak nemá vlastné ešte). Každý normálny človek sa nad tým zamysli. Ja by som sa s ňou slušné porozprávala, ak by bolo zle a oponovala by tak s riaditeľkou potom.

autor
17. jan 2022

@diamond007 ona uz je starsia,deti ma uz velke, akurat som prisla zo skolky,pytala som sa tej druhej p. Ucitelky ako vidi syna,tak je vraj zlaty velmi dobrosrdecny chlapcek,co potrebuje blizsi kontakt s ucitelkou,velmi pekne odpoveda,zapaja sa,len tazko k detom,tie kontakty nadvazuje, tuto ma rad,aj som jej vravela,ze ju ma rad, len ze mame problem tak sa preto pytam na jej pohlad na syna

rakywanda
17. jan 2022

V časoch keď som mala dieťa v MŠ som riešila niečo podobné. Zastupovala im raz ina učiteľka a odvtedy začala mať malá žalúdočné ťažkosti kedykoľvek videla túto učiteľku čo i len na chodbe. Samozrejme som hneď nevedela kde je problém, po dlhých rozhovoroch z nej vyšlo, že učiteľka povedala, že s plyšakmi sa nespí. Kontaktovala som učiteľku, tá mi opísala danu situáciu, že vysvetľovala nejakému plačkovi, že do MŠ sa nenosia hračky na spanie. A to moje dieťa to pochopilo, že celkovo nikde nikdy.. 😁 Tak na druhý deň si s nimi urobila taký "ranný kruh", kde navodila túto tému (nenápadne, aby deti nezistili, že sa rieši problém) a všetko vysvetlila. Odvtedy problém nebol.
Teraz sama učím v MŠ a na druhy deň (po 2 hodinách adaptácie) ma rodič obvinil, že sa ma dieťa bojí, lebo išlo ráno s plačom. Chodilo tak cca 2 týždne, stále ma obviňovali. Pričom akonáhle sa zavreli dvere, dieťa si mi sadlo na kolená, rozprávalo sa so mnou, úsmevy....chodilo za mnou ako chvostik. Nikto sme nechápali kde je akože problém . Riaditeľka bola pozrieť, upratovačka nonstop u nás na triede, kucharky pri jedení. Nikto nevidel ani náznak toto, že by malo zo mňa strach. Nakoniec sa ukázalo, že doma sa často skloňovalo slovo rozvod a kto vie ako to to mláďatko v hlavičke spracovávalo.

diamond007
17. jan 2022

@rakywanda musím súhlasiť, na deťoch je vidno ak sú doma problémy... Tiež sme mali dievčatko kde riešili rozvod almala 3.5r ale veľmi sa zmenila, utekala nám , robila si čo chcela, neposluchala až ju vylúčili lebo mala ísť do riaditelkinej triedy a ona ju nechcela (aby nemala problémy či úraz). Takže na deťoch je všetko vidno, ale tu by som to skôr tipovala na autorkinho syna že je taký citlivejší. Tiez som takého chlapca mala v triede a preňho bol len zvýšený hlas, aby ma deti počuli a registrovali odstrašujúci a celkovo pôsobil bojazlivo a bál sa aj deti. Takže toto môže byť taka povahova črta skôr, introvert a pod.

autor
18. jan 2022

@rakywanda
@diamond007 kocky dakujem za vase nazory,ale doma ok,mame s manzelom ukazkovy vztah,deticky 3kusy a psika,zajaciky,sliepky, syn je doma uplne uvolneny,vesely,spieva si, stiska,kaka, chuti mu a aj surodenci si velmi rozumeju,jasne sem tam vymenia nazory,ale skor sa dohaduju,tu je fakt problem v ucitelke,dnes rano to iste doma, napinalo ho, plac, boji sa pani ucitelky, aj letel na velku

diamond007
18. jan 2022

Ja verím, preto vravím jej to povedať narovinu. Toto by ma mrzelo

rakywanda
18. jan 2022

Minulý rok som mala zasa chlapca, ktorý sa bál učiteľky z inej triedy. Nikdy u nich nebola zastupovať, a ako sa povie - nezažil ju, ale on sa jej jednoducho bál, pátral som po dôvode a vyšlo z neho že "pretože ma čierne vlasy". 😁 Každý každého vnímame nejako, preto aj ja rodičom hovorím : komunikujte, ak dieťa niečo povie, trápi.. pýtajte sa, vysvetlím, napravím. Neexistuje, aby sa ma dieťa takto bálo. Verím, že aj u vás sa to vyrieši.