Súkromná škôlka v Bratislave - skúsenosti

babuli
7. okt 2014

Ahojte. Od 1.3.2015 chcem dat syna do.sukromnej skolky a neviem sa rozhodnut pre sukromnu skolku. Budem.rada za kazdu reakciu a skusenost.
Bola som.zatial pozriet tieto:
Carovny svet, Pinguin, Sovicka, Kids Paradise Ruzinov, Fantasticke detske centrum, mam v plane este Maternelle.

biancaneve
7. okt 2014

odporúčam Škôlka Vilka na Trnavskej ceste, oproti Martinskému cintorínu. Dcéra tam chodila a bola som veľmi spokojná...

janka2501
7. okt 2014

Pinguin je uzasny. Velmi dobry pristup p.ucitekiek,krasne prostredie,velke priestory.
A velmi ustretova p.riaditelka.

babula9
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
hrka1
20. okt 2014

Pinguin je uzasny, pokial potrebujete celodennu starostlivost (poldennu neposkytuju) a pokial vasmu dietatu nevadi ze musi cez obed programovo lezat v posteli...

alickamm
12. jan 2015

@babuli Dobry den, ako sa Vam pacilo Kids Paradise? Aj ja sa tam planujem ist pozriet. Moj syncek bude mat v aprili 2016 3 roky, tak uz tiez zacinam vyberat sukromnu skolku. povedali vam v skolkach do akeho datumu je potrebne dat prihlasku?

alickamm
12. jan 2015

@babuli pardon pomylila som sa, 3 roky bude mat v aprili 2016 🙂 🙂

zm79
23. jan 2015

Skus skolku Smejo v Cunove, ak to nemas velmi od ruky. Vyborny personal a krasne prostredie!

boise
28. feb 2015

@alickamm dobry den, ja mam dcerku v Kids Paradise, mozem len odporucat 😵 ak chcete nejake dalsie info, kludne mi napiste spravu 😉

irocka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ivanaja8
21. jan 2016

Kids Paradise neodporucam... syn chodil s placom a chore deti neposielaju domov ☹ syn tam dostal laryngitidu...a skoncili sme na pohotovosti

irocka
24. jan 2016

Detske centrum Dostojevskeho prijima deti od 2 rokov, ma zlavu na skolne.

bellarose1
25. jan 2016

@ivanaja8 ktory Kids Paradise? Ruzinov ci petrzalka? Ja zvazujem ruzinov..

ivanaja8
26. jan 2016

my sme boli v Petrzalke... ale ja neodporucam... ☹ skus este pozret nieco ine 🙂 ved skolkok je vela teraz

zuzigirl
11. feb 2016

my sme byvali pri Kids paradise v ruzinove. No co sme videli na ihrisku sa mi dost nepacilo...
@bellarose1

ivanaja8
12. feb 2016

No ja som presvedcena, ze ten pristup k detom nebol ok v kids paradise... lebo moj maly siel do skolky s úsmevom a o par dni strasne place ze tam nejde... inak uplne pokojne dieta sa mi zacalo hadzat o zem... snazili sa ma tam presvedcit ze to je tym aky on je... ale presiel do dc dostojevskeho a kazdy den sa tesi do skolky... neviem si ich vynachvalit... 😉

mikubo
15. feb 2016

@zuzigirl mozem sa opytat, co ste videli na ihrisku? zly pristup uciteliek alebo?

albao
21. feb 2016

@mikubo Inak to je najlepší test na škôlku - pozrieť si reálny stav keď učiteľky nevedia, že toto je "klient". Najlepšie ísť sa prejsť tam, kam oni chodia von, ísť niekoľko koliečok okolo dvora, kam chodia na preliezky a pod. Je mi smutno z toho, čo často vidím, keď komunikácia deťmi je autoritatívna, trestajúca a pod.

boise
21. feb 2016

Nuz dievky som prekvapena z reakcii..Mne jedno dieta chodilo do kids paradise a druhe do statnej skolky. Bol to neporovnatelny rozdiel v pritupe k detom, v tom, ako sa im venuju, kolko casu venuju detom jednotlivo, co v statnej skolke nehrozi kedze na to nemaju tolko uciteliek atd. A to sme fakt v dobrej statnej skolke... Nemali sme v KP absolutne ziadny problem. Jedine co mozem vytknut je to, ze aj moje dieta tam dostalo laryngitidu a s nou bojujeme do dnes. Zial to sa moze stat kdekolvek....

bellarose1
9. apr 2016

Nakoniec som ho dala do KP ruzinov. Maju v triede hrozne vela deti vzhladom na to, ze je to sukromna skolka (25 ks). Inak som celkom spokojna, ucitelky mile, je ich tam vzdy vela-3 urcite na triedu. Syn byva pravidelne chory, urcote je 1 tyzden z mesiaca doma vzdy. Chodi tam zstial len od februara.. Ale tak uvidim, ked sa zmeni pocasie, nebude tolko virusov. My mame zatial len sople, kasle. Laryngitida nastastie nie

bad_delight
9. apr 2016

aj my sme v KP ruzonov a mozem pochvalit.
Uciteliek je dost, ano deti maju viac ale my sme si to zistovali a su tam deticky ktore chodia len na 2-3 dni v tyzdni alebo oen na doobedie ono realne ich je potom v triede denne okol 15ks a zase sa nemozem stazovat viem ze vela rodicov tam je preto ze nezobrali ich deti do statnej skolky a za tu cenu ktoru ma KP je to viac nez super. obrovksy priestor , milion hraciek, pekne aktivity ( napriklad maju zbierku pre azylovy dom ) a v lete maju dost vyletov a " somariniek " za ktore nedoplacate... ktora skolka vam dieta zadařo vezme do zoo, na biofarmu, alebo prinesie nieco za co sa v reali musi aj platit priamo do skolky....
to ze su deticky chore a su v skolke je nezodpovednost rodicov ze take dieta do skolky pustia... musite vsak cakat ze v kolektive sa dieta nakazi na nejaku chorobu, ale nemozete ho zatvorit doma v bubline a nikam preto nepustit.. to ku tomu patri a buduju si detičky aj tymto sposobom imunitu.
S p. ucitelkou som riesila chorobnost deti este pred zacatim navstevovania KP a mali sme velmi otvoreny rozhovor a myslim ze jej mozem doverovat potvrdila mi to aj ina ani ucitelka atd..
nie ze oni maju chore deti v triede, ale rodičia pošlu chore dieta do skolky a tvaria sa ze mu nic nie je.. co aj ucitelky hovorili ze sa to pocas dna prejavi a volá sa rodičom... ale " bola som " svedkom ked ZODPOVEDNA mamina tam svije dieta po telefonate nechala az do zaverrcnej. a to som naozaj prisla a pytala sa preco tam spinka to dievcatko a zial, pravda bola taka ze naobed volali mamine a tá im povedala,ze po dieta pride za 4 hodiny...
viete aj maminy su casto citlivky, kazda jedna na svoje dieta sme 🙂 ale skolka ma dieta ucit vsetkemu a k tomu patri aj trocha prisnosti a to ze detom vsetko nedovolia, ze si mozno obcas postoja v kute..
naozaj kedysi bola vychova ze vychovna po zadku bola bezna vec.. ja netvdom ze by to tak bola byt teraz ale jednoducho deti mali vacsiu pokoru voci dospelemu cloveku a neboli take drze ako casto teraz deticky su 🙂 aj ja poznam aj anjelikov aj diablikov medzi detickami 🙂
kedze byvame pri KP v lete som sj ja chodila a vyzvedala... preco z 20 deti nema asi 5 siltovku na hlave? - lebo rodičia nezabalili...
my sme mali na sebe vzdy vsetko co som nabalila, v lete siltovka a flaska na von, v zime pre istotu predom salik a rukavice do satne ak by bolo treba a nebol ziadny problem vsetko pekne funguje a uz dobry rok tam chodime.. maju na FB stranku, ale nie tu na LIKE ale ako fyzicku osobu ktoru si treba pridat a tam vidite skoro kazdy den prace deti, videa a fotky, plavanie a korculovanie ci len tak z ihrisla... a najdolezitejsia vec je komunikacia... pytajte sa, ak sa vam nieco nepaci dajte to vedie s nebudte ticho 🙂

julinka29
20. sep 2016
Používateľ julinka29 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od julinka29.

Tiež by ma zaujímali nejaké aktuálne tipy na škôlky. Ide mi hlavne o prístup učiteliek, ako tu píšete. Aby nebolo tisíc detí na 1, a celkovo prostredie, a tak 🙂

sandri
20. sep 2016

Moje dieta tiez chodilo do Kids paradise v Ruzinove a max spokojnost. Maly ucitelky miloval, rano sa im vzdy hodil okolo krku. Teraz sme v statnej skolke a len spominame, ze ake to bolo super... pristup k rodicom aj k detom tam bol ovela lepsi. Ja mozem len odporucit - ucitelka vecne s dietatom na rukach, ked bolo niekomu smutno, vzdy pomojkala, pohladkala, takze stale ovesana detmi 🙂

gab_riella
23. sep 2016
Používateľ gab_riella je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od gab_riella.

@julinka29 jamam zase dobru skusenost s detskym kralovstvom- je tam krasne prostredie, pani ucitelky su mile aj strava je dobra, moja dcerka sa vzdy tesi, stalo sa nam sice ze na zaciatku par krat plakala, ale tak to kazde dieta asi 😀

ivanaja8
16. apr 2017

@ivanaja8
žiaľ s odstupom času musím svoje pozitívne hodnotenie na dc Dostojevského prehodnotiť ☹

jana121212
17. apr 2017

@ivanaja8 napises prosim viac, co sa ti na DC Dostojevskeho nepacilo?

ivanaja8
18. apr 2017

... neviem či môžem, pani riaditeľka sa mi dnes vyhrážala, že má manžela advokáta 😀 ... ale keďže som tú škôlku tu vychválila, nedá mi uviesť aj fakt, že situácia sa zmenila, keď sme do škôlky nastúpili bolo v nej doslova pár detičiek, snaha personálu venovať sa deťom bola oveľa vačšia... žial učiteliek sa v škôlke za ten rok a pol čo môj syn do nej chodil vystriedalo viacero... komunikácia zo strany škôlky k rodičom detí je skoro nulová, rodičovské združenia boli asi dve... kde sa vždy naslubovalo vecí... ako sa deti rozdelia do skupin na vacsích a menších - dodnes sa to neudialo... do škôlky pribrali veĺa jasličkových deti a pani učitelky nejak pozabudli na staršie deti... to čo predtým bolo výhodou škôlky zrazu zmizlo...nedá mi nespomenúť vysokú chorobnosť detí, keďže v škôlke držia choré deti... celú zimu sme bojovali s chorobami... stravu vyberajú pani učitelky podla svojich chuti, dokola kuracie maso a sladké... škôlku pravidelne navštevujú priatelia učiteliek a správajú sa v škôlke ako doma.... v zime majú pani učitelky problem zobrať deti na prechádzku... "veď je zima" - pani učiteľky sú neskúsené začínajúce učiteľky, žiaľ nemajú nad sebou žiaden dohlad...veľakrát sa stalo, že keď som prišla pre syna - asi hodinu pred zatváracou dobou, učiteľka veselo upratovala... lebo veď už sa ide domov nie? za takéhoto stavu by som do tejto škôlky svoje dieťa nikdy nedala ☹ žiaľ veľmi som sa v tejto škôlke sklamala... snáď nám bude v novej lepšie 🙂 no ale zas mi nedá nepochváliť jednu pani učitelku, ktorá len občas vypomáha, ale jediná sa vždy venovala deťom keď som prišla pre syna... vytvárala aktivity - vždy nové a nové.. tak svetlé príklady sa nájdu aj v takomto prostredí. Je škoda, že v súkromných škôlkach musí človek stretávať aj tie nie príliš pozitívne...ďalšie info rada napíšem do súkromných správ - stále je tu hrozba pani riaditelky 😀 😀 😀 rada sa o svoje skúsenosti podelím... takto by to podla môjho názoru fungovať ozaj nemalo...

jana121212
18. apr 2017

@ivanaja8 dakujem

rominetta
19. máj 2017

@boise prosím vas aké máte skúsenosti s Kids Paradise v Ružinove ? Dakujem

ddelfinn
10. dec 2017

@bad_delight mozem sa spytat kolko malo tvoje dieta ked si ho dala do skolky do KP v ruzinove? Dakujem

rominetta
10. dec 2017

Nam tam uz mala chodí od septembra , s prestávkami lebo veľa cestujeme , ale sme velmi spokojní a mala dcérka tiež . Odporúčam