Trojročná dcéra ide do škôlky a nevie sa sama najesť

25. aug 2021

Ahojte, dcérka (3 roky) nastupuje od septembra prvýkrát do škôlky. Len máme taký problém, že sa nevie/nechce sama najesť. Musím ju kŕmiť. Je to problém alebo jej budú učiteľky môcť pomôcť s krmenim? Ako boli na tom vaše deti, vedeli sa v 3 rokoch samé najesť? Ďakujem za odpoveď.

pininka1
25. aug 2021

Tam sa nauci, nase bez problemov dokrmia.

evabb35
25. aug 2021

práveže v tých škôlkach učiteľky dosť veľa deťom pomáhajú - kŕmia, prezliekajú, obúvajú...asi tým ušetria čas.

evkamotka
25. aug 2021

Neboj, sila kolektivu robi vela. Ucitelky si poradia, maju na vselico basnicky, pesnicky a pravidla, aby deti hravo namotali. Syn vravi, ze u nich v skolke jedia sami a najmensim detom pomozu

malinoismum
25. aug 2021

Nebojkaj uvidis že bude chcieť byt taká šikovná ako spolužiačky pripadne ako píšu mamičky vyššie že učiteľky pomôžu, nemaj strach🙂 ♥️♥️♥️ Držím maličkej palčeky nech sa jej páči a nech zapadne ♥️👍🏼

simca06022011
25. aug 2021

No ja neviem, sila kolektivu sice urobi svoje, ale 3r dieta by si uz mohla ucit jest sama. A ano, ja osobne nepoznam dieta, ktore by sa v 3r same nenajedlo, nie ako dospelak samozrejme, ale chytiti lyzicu a zjest polievku, druhe v pohode. Bude tam 20deti, tak si vies predstavit ako budu kazde krmit... pomahat pomahaju ked treba a hlavne na zaciatku, potom uz od nej budu chciet aby jedla sama.

zuzitko74
25. aug 2021

Zo začiatku jej pomôžu, ale postupne ju budú viesť k samostatnosti.

autor
25. aug 2021

@simca06022011 naraňajkovať sa vie, problém má, ked treba jesť lyžicou, boji sa, že sa zašpiní..

evkamotka
25. aug 2021

Prvy pol rok pomahaju viac, druhy pol rok musia zvladnut same toho uz viac. Co konkretne vam povie ucitelka. Napr aj stlat si postielku. Ja som sa ucitelky priamo pytala, co mame doma viac cvicit

katkami123
25. aug 2021

Osobne si myslím, ze keby učiteľka mala kŕmiť všetky tie deti, ktoré ma na starosti, tak je pri každom jedle 2 hodiny. Určite niečo pomôže dokrmit, ale aj tie učiteľky majú vtedy prestávky na jedlo a potrebuju sa najesť. Skôr sa dcérka sama naučí, ze keď nezje, bude hladná.

simca06022011
25. aug 2021

no tak ten jej strach zacni odburavat... daj jej lyzicu a nech je. Ked sa zaspini, nevadi, tak sa prezlecie. Ak sa obleje v skolke tak co? tiez sa len prezliect pojde... bude aspon zvyknuta na to a nebude napr. plakat lebo si zaspinila tricko.

nika23t
25. aug 2021

Neviem, či to máš odskúšané napr. so starou mamou alebo iným dospelym,ale moja dcéra nevedela sama jest len pri mne. Keď som ju nechala napríklad pri mojej mame, nikdy nebol problém. Ale keď bola doma so mnou, tak bez kŕmenia sa nenajedla... Ale podla mňa môžeš byť bez obáv. Neviem o dieťati, ktoré by sa to nenaučilo, pokiaľ tam nebol aj iný problém.

biem22
25. aug 2021

Na začiatku určite pomôžu, ale možno budeš prekvapená, že začne aj sama, keď uvidí iné deti alebo teda tým, že bude v inom prostredí 🙂 robím v jasliach, aj dvojročné deti vedia jesť samé, áno aj tie, ktoré ešte ani nemajú dva, samozrejme dokrmime, vyskrabeme, pomôžeme, ale oni sa tie deti tak rýchlo učia, že to je až neuveriteľné. Neboj sa, určite to zvládne 💜 a to, že nemá rada, keď je špinavá, jooj, to je milión takých deti😃 to určite učiteľky poznajú 🙂

elizabet173
25. aug 2021

nemusíš ju kŕmiť, robíš to. Možno zo strachu, aby nebola hladná, alebo aby sa nezašpinila, ale vyrobila si si zbytočne problém. Aj keď učiteľky maličkým deťom pomôžu, sú tam dve, každá má len dve ruky, detí je veľa, treba im naliať polievku, odniesť tanier, priniesť druhý s hlavným jedlom, prípadne šalát alebo kompót, naliať nápoj a následne to zo stola odpratať. Spočítaj si, koľkokrát sa musia pri každom dieťati zastaviť a to ešte nikoho nekŕmili. Maličkým deťom treba často pomôcť jedlo pokrájať, myslím napr, zemiak na menšie a pod., sem tam sa niektoré obleje a treba ho ísť prezliecť, na kŕmenie veľa času nezostáva. Ak nechceš, aby tvoje dieťa bývalo hladné, máš ešte týždeň na to, aby si dala pred ňu jedlo, sadla si oproti a jedla svoju porciu. Dlho hladná byť nevydrží, začne aj sama. V najhoršom prípade to pochopí až v tej škôlke, že ak sa nenaje sama, bude alebo hladná, alebo musí čakať, kým učiteľka nakŕmi iné deti a jedlo už bude mať studené. Možno sa chytí behom pár dní a začne jesť sama, ale možno sa aj zatne, ak tam nebude nikto, kto by ju denne komplet kŕmil a bude hladná.

marcellka32
25. aug 2021

Pár dní bude zrejme hladná, keď chce mať čisté tričko, ale ver, že hlad je silnejší, o 3-4 dni sa naje sama, bude to vidieť u ostatných detí

blumie
25. aug 2021

Moja teda este nema 3 ale chodi do sukromnych jasli a tam viem, ze jedava sama od 2.5roka. Sem tam jej ucitelka da lyzicku ale malo co. (Mame moznost pozriet kameru). A doma fakt, ze sa jej moc nechce, vzdy musim dokrmovat lebo sedi ako princezna. V jasliach sa inak sprava lebo tam sedia vsetky deti vedla seba za stolikom a jedia, takze robi to iste. Zbytocne sa stresujes, uvidis pridem tam a bude robit to co ostatne deti.

tehotna40
25. aug 2021

Vedel sa sám napapať, ale napríklad ma 5 rokov, je lavak a príborom mu to vôbec nejde, od začiatku len lyžica. Myslím si ze keď bude vidieť ostatné deti začne papat sama, a zo začiatku určite pomôžu, ja som praveze trochu naznačila učiteľkam nech nechajú syna nech spraví sám, doma sa sám obliekol, obul, no ony mu pomáhali a potom aj doma stál a čakal 😀 neboj, hladna nebude 🙂

zuzanaete
25. aug 2021

U nas daju motivavne 2-3 lyzicky a potom uz ma jest dieta same. Nerealne, aby ucitelky zvladali casovo krmit deti. Myslim v statnych skolkach.

luccija
25. aug 2021

Pomôžu, ale nedá sa všetko...možno prvé dni ...nebola si to úzkostliva nech sa nezaspini?malé deti málokedy riešia takéto veci.Uz dopredu ste to mali skúšať nechaj ju všetko samu a posmeluj obuť ponožky, tričko...

bavlnka92
25. aug 2021

ponúkni jej podbradník, alebo utierku, servítku. ja som malého naučila keď sa zašpinil utrieť utierkou a vždy som mu povedala že pračka operie, že nevadí keď sa zašpinil.

katkami123
25. aug 2021

Moja sa zoznamovala s lyžicou už od 1,5 roka, síce jedlo bolo úplne všade, len nie v ústach, všetko špinavé, ale na druhej strane bez toho to nejde a inak sa to ani nenaučí. Ale keď mala cez 2 roky, išla do triedy pre 2-rocne deti a vedela sa už pekne sama napapat.