Čaj pre 2-mesačné bábätko

lussia234
1. mar 2023

Ahojte, aký cajik môže piť 2-mesačne babatko ? Rumanček , fenikel a ďalej ? Moje babatko ma bolesti bruska , prdiky ma vkuse…. Strašne kope nožičkami

pribinak
1. mar 2023

@lussia234 tu skôr ako čaj by som riešila mlieko

kittykat22
1. mar 2023

@lussia234 skor ako caj skus bio gaia alebo espumisan. Caj nepomoze miminku na bolesti bruska. Caj mozes Leros bylinkovy od 4 mesiaca
https://www.dm.cz/leros-detsky-caj-bylinny-4-me...

syslik81
1. mar 2023

caj od 6mesiaca alebo odkedy zacinaju prikrmy .. kazde 2he dieta prdi a kaka a ma tazkosti-preto treba hladat mlieko kt mu sadne .. treba sa naucit dieta polohovat a masirovat aby sa mu ulavilo a nie donho liat cajiky na kt jeho mini zaludok nieje pripraveny a telo uz vobec

nevenka
1. mar 2023

@lussia234 no ked prdi, tak je to dobre, nie?
Ja mam so 4 detmi daco odzite uz s tymto a tie rady, ze Espumisan, masaze a neviem co...no nic nam nezaberalo, vsetko som vysadila. U nas zaberie jedine rektalna rurka, vyfuci ako balon a potom sa uz aj vie najest, aj pospat.
Ja kojim, takze mlieko nevymenim. Je to uz stvrte dieta v poradi. Takze snad za 4 mesiace bude kludnejsie...😬

nevenka
1. mar 2023

Ale pri druhom dietati mi najlepsie zabralo tekute kolostrum s bulharskymi probiotikami. Ale ona mala aj premnozene dake zle bakterie v crievkach, takze potrebovala zahojit crevo. S nou sme si uzili. Ale ziadnu diagnozu jej na gastre nezistili. Ziadne intolerancie, alergie, celiakiu, nic...Takze toto pomohlo a cas. Caje to este zhorsovali.

anavixy
1. mar 2023

Probiotika Biogaia a kvapky s ucinnou latkou simetikon, ziadne cajiky, na cajiky ma cas. Navyse bylinky mozu robit este horsie, ako ja napr kvapky BabyCalm, ktore ale niekomu pomahaju. A tiez som toho nazoru, ze ked je najhorsie, tak sa nebat pouzit aj rektalnu rurku. U nas tiez pomohla len ta a cas, vela casu. 🙄

aliaray1
1. mar 2023

@lussia234 baby calm a eapumisan L (v dr max eshope mas Simethicone baby ako nahrada lebo espumisan nie je dlhodobo). Obe kvapky nie su vraj kontra a my sme pouzivali sucasne a aj masaze bruska ale to si treba nacitat.

kaca222
1. mar 2023

Nevidím dôvod dávať 2mes bábätku čaj. Inak treba skúšať, nám najlepšie zabral Balonix

athena27
2. mar 2023

@lussia234 ahoj, čajik len harmančekový a feniklový ale s tým pozor on aj nadúva. Nám pomohli prírodné kvapky Babycalm - rýchla úľava od bolesti bruška a to sme skúsili toho viacej.

danielahamar
12. mar 2023

Tiež som ta zmenu mlieka, ak pije umelé ísť do bezlaktózoveho, do 3dni by mal byť vidieť výsledok. Ak nepomôže, vysadiť úplne mliečne. A tým pádom žiadne colostrum, obsahuje mlieko.

magda15
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
simca06022011
18. apr 2023

probiotika, pomasirovat brucho, pocvicit nohami, nechat na brusku, nech sa vyprdi... s cajmi opatrne, ja som fakt davala po lyzickach, ked mi mau zapekalo z nutrilonu aj to take slabe nic, aj cista voda prevarena vtedy stacila. Aj so striedanim mliek hore dole opatrne. NEch sa nedostanete do bludneho kruhu striedania.. ved je to normlane ze deti prdia a maju koliky, tvrde bruska. Ak to nema stale, casto, prejde to... horsie by bolo keby neprdelo, nekakalo, hnackovalo

lucilaines
18. apr 2023

@nevenka presne toto. Ja mam teda deti len dve, s prvym som sa natrapila, kupila asi vsetky probiotika a espumisany a neviem co. Stale to bolo rovnake, trapili sme sa hodiny, skoncili pri rurke a bolo dobre. Pri druhom som uz nekupila nic, neobmedzovala nijako stravu, proste ked bol problem dala som rurku a bolo za 5 minut vyriesene. Ani si na to nezvykol, ani nic, jednoducho po troch mesiacoch problemy presli a usetrila som si kopec nervov.

salonka77
Autor odpoveď zmazal
Zobraz