Pitie čaju 4 mesačným bábätkom

micuchova
26. apr 2012

Ahojte, chcela by som sa opytat, ako donutit dieta pit caj, ked okrem mlieka nechce nic pit. Mame pit cajik kvoli brusku, ale nedostanem do nej ani kvapku. Pritom mlieko pije z flase uplne bezproblemovo, nakolko nekojim. Je nejaky rozdiel vo flasach na mlieko a na caj?

exupery
26. apr 2012

@micuchova skus jej dat vodu,alebo uplne slabulinke mliecko...a preco vlastne nemoze iba mlieko?

micuchova
autor
26. apr 2012

obcas mava sialene zachvaty, nieco ako koliky, nemoze sa vyprdkat a vykakat. Ten caj nam poradila doktorka, vraj harmancekovy jej pomoze s travenim, tak skusam

simi251
26. apr 2012

@micuchova Skus lyzickou ako u kojenych deti. Mozno sa jej to bude pacit. 🙂

tunzal
26. apr 2012

u nás to fungovalo tak že mala iný typ flašky aj cumla na mlieko a na čaj, ale ked ti vôbec nevypije, tak skús dať granulovaný čaj do mlieka

karamel
26. apr 2012

Espumisan si jej neskusala davat? A skus dat cajik po lyzickach

micuchova
autor
26. apr 2012

espumisan, infacol aj baby calm, masirujeme a cvicime...ten caj je prave na to , aby sa predislo tomuto vsetkemu, vraj v jej veku by uz nemala mat taketo problemy 😒
uz mi fakt ostava len zarobit mlieko do caju, ako som sa tu na koniku docitala.

klincek
26. apr 2012

@micuchova podla mna rozdiel vo flasiach nie je, aspon neviem o tom ,ze by boli nejake specialne flase na caj. akurat viem, ze na vodu resp. (kedze su redsie ako mlieko) treba cumlik s mensim prietokom, ale to od urciteho veku uz tiez neplati, no v 4 mesiacoch este ano.
u nas pitie vody, caju ani nicoho okrem mlieka tiez nehrozilo, nakoniec som ich oklamala 100%nou jablkovou stavou, kt prilievam do vody v pomere asi 1:9 (v prospech vody, samozrejme). toto jedine vypiju.
kakanie sa scasti upravilo uz aj tym, ze som do nich dostala tekutinu.. plus ta jablkova stava (resp. nejake enzymy v nej, tusim pektin) urcite podporuje aj cinnost criev, lebo fakt kakaju lepsie.
skus, ublizit to nemoze, ak mala nema alergiu na jablcka.
a este som davala od mesiaca probiotika, neviem si vynachvalit..s bruskom nikdy extra problemy neboli a asi to funguje aj na imunitu, maju 8 mes a este neboli chore.

koniarova
26. apr 2012

@micuchova Prepáč, ale podľa mňa ti lekárka neporadila dobre. Myslím, že pitie čaju /ešte k tomu harmančekového - alergén pre niektoré deti/ vaše problémy s bruškom nevyrieši. A zarábať mlieko do čaju 😕 😕 😕 😕 - teda podľa mňa absolútna blbosť. Prečo by nemohla mať koliky aj 4. mesiacoch? Čo je na tom čudné? Moja rada, jemne cvičiť, masírovať bruško, kúpele vo vodičke nech kopká nohami, radšej ako čaje tie kvapky - u nás zabral Sab Simplex a samozrejme len ooobrovská trpezlivosť. 😉 😉 😉
Ak sú to ozaj koliky, tak určite prejdú. Pitím čaju môže bruško bolieť ešte viac. Skôr sa prikláňam k vode. 😉 😉

elen17
26. apr 2012

Ja davam zatial cajik striekackou, 😀 inac mi ho nevypije.

micuchova
autor
26. apr 2012

dakujem maminky za rady a nazory 🙂

graceful9
26. apr 2012

@micuchova moja tiež len z fľašky pije, ale aj vodu v pohode vypije, ale harmančekový čaj mi okamžite vypľula a viac som ho do nej nedostala, tak to asi bude tou chuťou,,,,teda aspoň u nás

karolina23
26. apr 2012

moja mala tiez okrem mlieka nechcela vypit cajik tak som jej to spravila tak aby mala aspon tekutiny v sebe ze pred mlieckom som jej dala cajik tak vypila dost a po nejakej po hodinke si vypytala mliecko a v pohodke, my mame fenyklovy cajik a potom tak prdka lebo iny mi pit nechce ani cistu vodu, 😀 😀

karolina23
26. apr 2012

suhlasim aj s @koniarova ten harmancekovy cajik podla mna tiez neni dobry doktorka je odbornik ale to tvojmu babatku chutit nemusi a nemusi jej robit ani dobre, ja sice dava fenyklovy ale len tri styri zrnka na 100ml vody aby citila ze to neni len vodicka ked jej samotna nechuti, radsej by som jej dala prihriatu vodicku ked mava taketo problemy, aj my sme mali tiez som vyskusala vselico kvapky nedavam vôbec radsej s nou pocvicim a ona sa mi pekne vyprdka aj vykaka, alebo aj pred papanim pocvic nozickami nech jej to tam lahsie ide .-)))) 😉