Kravské verzus umelé mlieko

gabriela2952
25. mar 2024

Ahojte, moje malé bábätko už bude mať o pár dní 1 rôčik, začala som sa pohrávat s myšlienkou, či by bolo pre ňu vhodné už aj kravske mlieko ? Ak áno musí byť priamo z nejakej farmy alebo aj krabicové?
Dcérka má na raňajky kašu, , prvý soanok zaspáva na mlieku ak sme doma, ak ideme von papa obed. Ak spi doma po prebudení dostane obed, na olovrant zvyknem robiť nejaké placky a na večeru bud z obeda alebo nejaké ovocie a večer opäť zaspáva na mlieku. V noci sa bude sem tam, keď to zpriemerujem tak je to 1 x do týždňa.
Co by ste povedali ? Skúsený rodicia 🙂

deti95060810
25. mar 2024

od roka aj mlieko z obchodu...

amonet
25. mar 2024

opatrne. stale moze byt tazko stravitelne a moze mat potom problem.

simona92101
25. mar 2024

@gabriela2952 to,ktore v obchode predavaju v krabiciach okolo mlieka ani neslo..pozor,moze to narobit sarapatu/hnacky atd

mclissa
25. mar 2024

Po roku som davala este zo dva mesiace umele mlieko od 12mes, a striedala som ho s kravskym. Do 12 mes. som kojila. Predsa to je ine pit kravske ako ked len pridas do varenia. Nech si zaludok pomaly zvykal. Potom uz iba kravske plnotucne cerstve. Syn ma velmi rad mlieko.

karolina2121
25. mar 2024

@gabriela2952 ja som nikdy kravské nedávala. Syn pil um do skoro 3 rokov a dcéra je zatial kojenia. Podľa mojich poznatkov kravské mlieko nie je vhodné pre nikoho v nijakom veku

h2
25. mar 2024

@gabriela2952 Určite ešte počkaj. Dcérka je teraz dojčená, alebo pije umelé?

domak2
25. mar 2024

@simona92101 a co to v tých krabiciach teda je?

anavixy
25. mar 2024

Oficialne od roka moze kravske mlieko, nemalo by to byt krabicove trvanlive mlieko. Osobne by som stale davala UM. Pije len dvakrat denne, takze financne to snad nie je take zatazujuce a pre dieta je to urcite lepsie nez kravske mlieko.

minesasubu
25. mar 2024

Ja som nášmu malému dávala mlieko Kravské až od 1r a 3 mesiacov vždy som ho prevarila ( aj ked sa nemusi prevarat) ale mozes od 1 roka ak chceš

marticka85po
25. mar 2024

Tiez som skusala od roka kravske,no neujalo sa.v noci mala z neho koliky.tak sme sa vratili k Nutrilonu. S ostatnymi mliecnymi vyrobkami nema problem len to mlieko jej asi zatazuje travenie,takze sme ho vylucili zo stravy

mikasa_ackerman
25. mar 2024

@karolina2121 tak tak, kravské mlieko je určené pre teliatka.

lucia13022023
25. mar 2024

Syn má 13m, pije mliečko presne ako tvoj, nechávam mu stále um. Pije len 2x denne, už chcem pomaly rušiť aj mlieko pred prvým spánkom a nechať len pred nocou, a to mu budem dávať UM dokým bude chcieť. Keď aj do troch rokov.

zuzulka558
25. mar 2024

Ja som dávala od roka čapované mlieko z automatu,, nám neškodí, pijeme ho dosť a aj dávame keď varime

simona92101
25. mar 2024

@domak2 rozriedena biela voda.ked uz tak capovane z automatu.ale pre 1r dieta asi este nie,este by som pockala

zuzulka558
25. mar 2024

@domak2 určite je krabicové bordel, čapované mlieko a krabicové mlieko som zbadala rozdiel keď som varila krupicovu kašu a puding

domak2
25. mar 2024

@simona92101
@zuzulka558 tipujem ze v automate je cerstve pasterizovane mlieko, v krabici je to iste mlieko ultravysoko zahriate. Môže mať trošku iné vlastnosti ale zložením sa nelíši.

egonsk
25. mar 2024

@gabriela2952 ked uz mlieko, tak cerstve a nie trvanlive. Ak mate tankomat na nlieko, mozes z neho skusit, alebo klasika z obchodu cerstve plnotucne... trvanlive je ovela tazsie stravitelne aj pre dospeleho, nieto pre dieta.

simona92101
25. mar 2024

@domak2 trvanlive je tazsie stravitelne...a ako tu uz vyssie pisali,deti mali z toho koliky..za mna je to uplbe zbytocna nahrada namiesto UM,pretoze sa tu nejedna o zrusenie pitia mlieka ale skor o usetrenie penazi..

zuzulka558
25. mar 2024

@domak2 brat mi robí na družstve oplatí sa mu to finančne a aj mi hovorí aké sú výkupné ceny a ako s tým ešte vy.rbavaju co mlieko dodávajú do obchodov, to isté aj s kravami predávajú ich do zahraničia a tu ich ledva predaju lebo je hov. drahé, by som ti mohla písať ďalej ako to funguje,, oni poctivo a tu co to kupujú otras

domak2
25. mar 2024

@simona92101 ja skôr hovorím o rozdiele medzi pasterizovanym a uht mliekom. Samozrejme um je úplne iná vec.
@zuzulka558 príde mi logické ze mlieko uht sa viac financne oplatí keďže vydrží 100x dlhšie. Ak ale teda vie o nejakých nekalých praktikách bolo by dobre to nahlásiť.

lienka9
25. mar 2024

@gabriela2952 po roku mozes postupne zavadzat kravske mlieko.ja som to najprv striedala s um,pripadne do kasi riedila s vodou..az casom som plne nahradila.nedavam trvanlive,to naozaj len vynimocne.ak mas moznost mlieka z farmy,alebo z tych automatov je to lepsie..ak nie,tak ja kupujem cerstve BIO z obchodu,pripadne cerstve plnotucne..

zuzulka558
25. mar 2024

@domak2 prosím ta ved toto funguje už dlho, fakt veríš ze mas v krabici len mlieko,, to myslím netreba nahlasovať to už je dlho známe a nie dva roky co tam robí,, my z automatu kupujeme mlieko už 7 rokov iné nie,,, o koľkých veciach sa vie aj s potravinami. A nič sa nedeje ide to cez hranice preč a späť cez hranice k nám bordel

domak2
25. mar 2024

@zuzulka558 o veľa veciach sa hovorí a polovica z toho sú výmysly.

zuzulka558
25. mar 2024

@domak2 co sa týka potravín stále niečo sťahujú z obchodov,, chybná výroba,, ja sa vyhýbam červeným farbivám a prena bola novinka ze karmín dáva mecom do salamov ani by ma nenapadlo čítať zloženie len dcéru som už mala z ekzémom kaput posledné dva mesiace ako si začala kupovať suchu salamu a nepripisovala som to prekliatej salame keďže kde je karmín u nás doma sa nič také nenajde,, a bola som dlho na posmech keď som tvrdila co to vlastne je, teraz sa každý odrazu pohorsuje nad chrobakmi

matkahelka
25. mar 2024

@gabriela2952 teraz pije UM? aky mas dovod menit na kravske? financny? lebo ak dieta pije UM 2x denne a kupis kvalitne kravske, tak ta urcite nevyjde lacnejsie ako UM. UM je zlozenim plne prisposobene potrebam dietata- pozri sa na zlozenie UM a na krabicu tej zafarbenej sivej vody a porovnaj zlozenie. co to da tomu malemu dietatu? nic. za mna zostan pri UM. moja dcera ma 2 roky a stale pije UM, neplanujem menit na kravske

zuzulka558
25. mar 2024

@domak2 Gasparik tiež ma velice slovenské ale na aute ma malým písmenom napisane dochovane na Slovensku takže to nie je až tak slovenské,, teraz je všetko len o peniazoch nie kvalite,, malé farmicky sú najlepšie, keď chodíme na Liptov je tam družstvo a tam veru nechám aj 200 eur no viem ze to není bordel

deedol
25. mar 2024

my sme davali um tusim skoro do 3r. niekto povie, ze to ide do penazi, ale keby som chcela davat kvalitne kravske, tak to vyjde mozno aj rovnako. syn pil um coraz menej (2x/24h - pred obednym a vecernym spankom, neskor uz len pred vecernym, potom sme to zmenili a mal ho ako prve ranajky, lebo skoro vstaval), takze nam jedno balenie vydrzalo celkom dlho, nebol problem vziat so sebou na vylet/dovolenku a rozrobit... a presne ako pise @matkahelka, to zlozenie sa neda porovnat.

gabriela2952
autor
25. mar 2024

Odpoviem hromadne, dcérka pije um. Dôvod, prečo som uvažovalo o zmene, je, že som predpokladala, žeby to pre ňu mohlo byt kvalitnejšie q keďže už toho mliečka cez deň nevypije tak veľmi veľa. Nejde mi o šetrenie peňazí, um jej vydrží aj tak veľmi dlho, keď ho nepije často🙂
Ale ďakujem vám, žienky za vaše rady a dcérke budem teda dávať aj na ďalšej um. Tu je druha otázka, teraz ma 6-12m treba prejsť hneď na 12m+?

stanulienkat
25. mar 2024

Kupuj plnotucne vo flasi. Ma kratsiu trvanlivost, ale viac zivin.

anavixy
25. mar 2024

@gabriela2952 netreba prejst hned, treba sa riadit hlavne tym, kolko normalnej stravy dieta spapa a aku pestru ju ma. Ak papa pestro a dostatocne, tak nepotrebuje ziviny z UM a moze prejst na vyssie cislo (kedze tam je rozdiel hlavne v obsahu zivin, mineralov, vitaminov atd). Ani v pripade, ze dieta papa dostatocne nemusis prechadzat na vyssie cislo, je to v zasade uplne jedno a uplne na tebe 🙂