Mlieko pre 15-mesačnú

20. feb 2024

Ahojte dievčatá pekný vecer. Moja dcéra bude mat 15 mesiacov a dopila poslednú dávku Nutrilon Comfort Colics , keďže sme sa natrapili s kolikami.
Pediatrička jej však už po dovŕšení roka ďalšie mlieko nepredpisala a k “pokracovaciemu” mlieku sa nevyjadrila určite . Že mám skúšať . Chcem sa spýtať , kúpila som malej na začiatok lactose free 1,5 percent . Moze byt ? Alebo mi niečo odporúčate prosím na základe vašich skúsenosti? Ďakujem a želám pekný zvyšok večera

barbora0308
20. feb 2024

Nutrilon comfort colics je bez laktozove UM? Lebo ak nie, tak by som siahla skor po normalnom mlieku a nie po lactose free. Myslim, ze zavisi aj od toho, ako casto pije este dcera mlieko? Odporuca sa detom davat do dvoch rokoch UM, kedze je vyzivnejsie, ale pokial ma dieta uz pestru vyvazenu stravu a mlieko ma povedzme 1-2x do dna, tak si myslim, ze kludne mozes dat mliecko. Moj syn ma 19 mesiacov a pred par mesiacmi som mu uz zacala davat iba klasicke 3,5% mlieko. On pije vsak mlieko uz iba raz pred spankom a aj to iba 100 ml.

autor
20. feb 2024

@barbora0308 ahoj , moc ďakujem za odpoved . Nie je bezlaktozove, práveže som chcela “odľahčiť” dcérku, lebo sme mali aj mame veľké problémy s kvasinkami a že to môže byt aj z mliečneho (toho má požehnane ) a zo sladkosti ( tie jej ja nedávam vôbec , ale svokra vie lizanku podsunut kedykoľvek 🤣) . Ďakujem , vyskúšam . Áno , tiež mi už dcérka vydržala cely deň bez mlieka ale k večeru , aj pre to aby lepšie spala , si dala mliecko . Vyskúšam . Ďakujem ešte raz 😘

barbora0308
20. feb 2024

Rado sa stalo 🤗 a teda chapem, ak ma problem s kvasinkami, mliecnych vyrobkov ma v ramci dna dostatok a teda samotne mlieko uz pije iba pred spankom, ja by som mozno skusila pre spestrenie ponuknut ovsene mlieko. Je zdrave a tiez zasiti, no a zbytocne by to na vecer nesposobovalo kvasinky ☺️. Alebo ak mate uz vyskusane orechy, mozete skusit mandlove, ci kokosove mlieko.To je ale iba taky moj tip, chod urcite intuitivne. Drzim palce 🤞!