Patria bio potraviny do supermarketov?

billa_martina
11. sep 2013

Majú byť BIO výrobky súčasťou supermarketu? Vyhovuje vám viac samostatné BIO oddelenie, alebo keď sú BIO výrobky súčasťou celého sortimentu?

iwesska
11. sep 2013

Urcite uprednostnim samostatnu BIO sekciu, kde mam hned vsetko prehladne, co potrebujem...ako chodit od regalu ku regalu a hladat medzi ostatnym sortimentom.

skolara
11. sep 2013

presne presne cele oddelenie Bio a aj ovocie.

anjelicek26
11. sep 2013

U nas je to zaradene medzi sortiment, ale samostatny regal.. normalne a hned vedla aj bio... nemoze byt predsa vsetko na jednom mieste, to by bol uz totalny chaos... alebo toho planujete mat len tak malo, ze sa to na jeden regal zmesti? Ved kazda vec by mala mat aj svoju "zdravsiu" alternativu. Bio je totiz velmi siroky a prekrucatelny pojem.

miriem
11. sep 2013

Lepsie mat BIO veci pokope, potom aspon clovek neprehliadne, ak pribudene nieco nove. Ked je to zaradene pri klasickom sortimente, ludia si to mozno ani nevsimnu.

sima.p
11. sep 2013

len či to Bio v tých supermarketoch (vo všetkých reťazcoch) je naozaj Bio....

argyro
11. sep 2013

Určite súčasťou. Ked nakupujem bio, chcem popri tom nakúpiť aj minerálky a iné nebio veci.

billa_martina
autor
11. sep 2013

V minulosti sme mali všetok suchý BIO sortiment pokope v jednom regáli. Dnes nájdete napríklad BIO múku vedľa normálnej múky. Preto nás zaujíma, či vám súčasne vystavenie vyhovuje viac ako to predošlé?

horana
11. sep 2013

O Bio mi ani tak nejde, skor by som privitala obchod ktory predava sortiment ktory vyhrava nezavisle testy kvality.
Prevalil sa pred casom "sklandalik" ohladne Moja Billa olivoveho panenskeho oleja, ktory dopadol najhorsie mozne, bolo tam najdene DDT a vobec nevyhovel, viem ze Billa sa neskor branila ze ona ked robila testy nic tam nebolo a teda za nic nemoze a ze da urobit nove testy, ktorych vysledky uz ale medializovane neboli, ak teda boli nakoniec robene, slo to do stratena.
Pre mna by bolo podnetne, nemusiet snorit po casopisoch typu Test a pod. ale aby si nejaky retazec ich zistenia "prisvojil" (odkupil alebo co), zverejnil priamo v predajni a predaval najlepsi/ie z toho. Zakaznik ma ledva cas studovat obaly a zlozenie, co vsak moze byt klamave. Napr. kecupy. Vzdy som mala za to ze najlepsi je Heinz, nemecka (tusim) kvalita a tak, zlozenie vedie. Sice je vyssia cena, ale dobre. A potom sa clovek dozvie ze najlepsie su uplne ine druhy, napr. nejaky "noname" z Lidla a pod.
http://img.cas.sk/img/4/full/1051951_kecupy.jpg
Neviem kolko by obchodnika stali taketo tabulky kvality, ale osobne nemam cas "checkovat" vsetko a pritom by som to privotala. Musel by to vsak byt nezavisly zdroj, ktory by neuprednostnoval produkty znacky obchodu, ako v pripade toho vadneho Billa olivaca, kde ich kontrolor nic nezistil.

skolara
11. sep 2013

@billa_martina je to v podstate aj jedno ci spolu zmiesane alebo na jednom regali , lebo aj ked kupujem napr. muku tak vidim ze je aj bio celozrnna hned vedla. Na jeden regal sa zase zmesti malo sortimentu. Ale bio salaty, ovocie, a zel. v nasom meste chybaju 😝 TU som stastna ked kupim cerstvy spenat. AJ ked ho maju najlepsi v meste tak sliedim 😀 kedy ho maju.

bipsy
11. sep 2013

Mne viac vyhovuje bio zmiesane s nebio , mozem hned porovnat, zlozenie, povod, cenu.... Napriklad mna trosku hnevaju vyrobcovia bio jogurtov... Vyrobene z bio mliecnych produktov doplnene nebio eckami a zahustovakmi... To radsej kupim nebio bez pridanych zbytocnosti atd....takze mne vyhovuju zmiesane regale....

kraskanz1
12. sep 2013

Bio je len predrazena znacka nic to s bio nema splocne...

monciky
12. sep 2013

@billa_martina
ked ste mali v obchode oddeleny kutik s bio vecami bolo to lepsie, bol dokopy vsetok sortiment a vedeli sme co v ponuke mate...

billa_martina
autor
12. sep 2013

@bipsy skúsila si už jogurty Naše Bio?

radusiq
12. sep 2013

@billa_martina mozes prosim odfotit zlozenie ovocneho jogurtu? Na bielom nie je co pokazit...vdaka

bipsy
12. sep 2013

@billa_martina ano, poznam tieto jogurty, musim ozaj pochvalit, ze zlozenie aj v ovocnych je dobre.

adrianai
12. sep 2013

mne asi tiež lepšie vyhovuje zmiešané spolu, nemusím pobehovať hore-dole a ako píše ...@bipsy môžem si tovar hneď porovnať...
čo sa týka jogurtov, musím naozaj povedať, že tieto sú najlepšie, biely síce kupujem inú bio značku, no ovocné sú u nás top, síce je cena vyššia, ale to aj gramáž a tá chuť ... 🙂

billa_martina
autor
12. sep 2013

@radusiq pači sa 🙂

cherryl
12. sep 2013

osobne si myslim ze bio nepatri do Billy ktorá predajnou politikou =nizka predajná cena +spatne bonusy+obratove bonusy! zarucuje akurat aj nizku kvalitu a stymi marzamy co maju predajne akurat vysoku neprimeranu cenu 😝 ale ak sa idete hrat na bio skuste zariadit regál geneticky nemodifikovane potraviny-zelenina , dalej slovenky regál -nase vyrobky a REGALE dovoz

tweetinka.co
12. sep 2013

mne by vyhovovalo viac samostatne oddelenie s tovarom..

ywaywa
12. sep 2013

mi milujeme s mojim synom Billu hlavne kvoli bio veciam ktore tam mate 😉 moj syn milujem bio jogurt jahodovy 😉 a chodime aj na Bio citroniky moj syn si vzdy kupi ked tam ideme citroniky a jogurty to musi byt a potom si mozem nakupit aj ine veci ktore potrebujem ale az ked on ma svoje veci v kosiku 🙂

aduskatt
12. sep 2013

...tak by ma zaujimalo, preco sa To volá bio jogurt, ked najviac zastupena zlozka je mlieko, cize okolo smotany to ani neutekalo.chemiou zahustene mlieko, jogurtova kultura je napisana uuuplne posledna, cize ma najmensie zastupenie, takze este menej, ako tych smiesnych 23 gramov biocucoriedok.............☹( 50% zastupenie biocucoriedok v tych 23% z 200 gramov je 23 gramov v celom kelimku, takze mozno necela kavova lyzicka.....
este je mozne, ze som divna ja, ked sa mi toto nevidi byt zrovna kvalitka

bipsy
12. sep 2013

@aduskatt ved to nie je smotanovy jogurt, preco by to malo obsahovat smotanu? Ja nemtusim, ale doma som zobrala jeden kvalitny jogurt, plnotucne mlieko a do rana som mala hotovy jogurt....

aduskatt
12. sep 2013

Kvalitny dobry jogurt by mal mat minimalne tri a pol percenta tukov. Ak je to menej, jogurt nevznikol prirodzenou cestou, ale bol nejako priemyselne zmiesany.
@bipsy OK, moja chyba, nepostrehla som, ze to nie je kvalitny plnotucny smotanovy, tak ci tak trvam na tom, ze je tam zbytocna chemia

bipsy
12. sep 2013

@aduskatt to som nevedela, ze musi mat aspon 3 a pol percenta, mozes to trosku viac rozpisat, co konkretne by tam podla teba nemalo byt? Lebo ja som obcas uz taka zufala, ked hladam jogurty s co najlepsim zlozenim a ako vidim, este stale sa mam co ucit... 😖

aduskatt
12. sep 2013

@bipsy Ak chces fakt ze kvalitny jogurt( aj doma vyrabany), tak z plnotucneho mlieka, ktore má 3,5% tuku. Predpokladam, ze doma si jogurt nezahustujes maizenou alebo solamylom, ze? tento tu, podla zoznamu surovin, zahusteny skrobom je. Dalsia vec, co mi osobne ani nie ze vadi, ale zda sa mi divna, vypisat 50% cucoriedky, ale ked si to rzomenis na drobne, zistis, ze ich je tam cca 20 gramov, co je doooost malo. Pektín sa mi ta vidí byť OK. Ja ked kupujem jogurt, prve pozriem, z coho je zlozeny, a dobu spotreby..........ak je zoznam latok v zlozeni prilis dlhy, ani nekupujem, rovnako, ak je tam doba spotreby este o mesiac, to je plne konzervantov, aby vydrzal......Nie som zasa nejaky extremne biovysadeny clovek, nemam problem s klobasou, slaninou atd, ale jogurty, masla a pod sa snazim kupovat kvalitne, aj tak sa mi nie vzdy dari🙂

bipsy
12. sep 2013

@aduskatt no vsak prave... Je take tazke zohnat uplne obycajny jogurt bez zbytocnosti.. Clovek nakoniec urobi kompromis...

aduskatt
12. sep 2013

@bipsy o ved to☹ a ja som este poznacena v tomto smere studiom na vyske, trosku do toho vidim, takze niektore veci ani omylom, aj ked maju bombasticku reklamu ake su najsamlepsie

stanislavao
12. sep 2013

ziadne bio nieje bio. bio je horsej kvality, ako nebio. ale ma reklamu, vyssiu cenu a ludia to kupuju, tak preco to nepredavali. testy vsak ukazali nieco ine. nebio bolo viac bio, ako to bio. omnoho viac "svinstiev" je v tom, ako v normalnych potravinach.

bipsy
12. sep 2013

@billa_martina viete nam aj dat info, odkial pochadza to bio mlieko, z ktoreho su biojogurty?