Ako vybrať správny „opaľovák“ pre moje dieťatko?

bioderma_lucia
6. máj 2013

Leto prišlo v plnej kráse, ani jari nedalo priestor. Slnko nabralo na sile a je najvyšší čas myslieť na ochranu pred UV žiarením nielen našej pokožky ale hlavne pokožky našich drobcov. Ako si správne vybrať krém s ochranným faktorom? Na čo sa zamerať, čo si všímať? Sú rozdiely medzi krémami? Existuje niekoľko filtrov, ktoré krémy obsahujú. Ktorý a prečo si vybrať pre moje dieťa? Pozývam vás do diskusie, vymeňme si svoje skúsenosti.

lucinka58883
6. máj 2013

@bioderma_lucia Ďakujem 🙂

bioderma_lucia
autor
6. máj 2013

@baklik ano, pri slnecnej alergii urcite UVA ochranu. V lekarni mali polovicnu pravdu ... Ak si kupis krem s najvyssou SPF 50+, podla normy by mala byt ochrana pred UVA ziarenim minimalne 1/3, cize to je cca 16+. A je rozdiel ci krem splna povinnu minimalnnu normu a je v nom minimalna ochrana pred UVA ziarenim alebo ma UVA ochranu zvysenu. Preto sa stava, ze aj ked pouzivam SPF 50+, aj tak mam slnecnu alergiu - asi nemam dostatocnu UVA ochranu.
Na prvy pohlad to mozno znie komplikovane ale je to velmi lahke ...

silvusa911
6. máj 2013

cakam svoje prve babatko, ma sa narodit v juli. neplanujem take babatko vystavovat priamemu slnku, ale je jasne, ze slnecne luce si ho najdu. kedze celkovo by sme nemali pre tak male deti pouzivat nejaky kozmetiku, ako ochranit jemnucku pokozku babatka pred slnkom?

bioderma_lucia
autor
6. máj 2013

@silvusa911 ahoj, vhodna ochrana je spravne oblecenie - lahke prirodne materialy ale aby prekryli co najvacsiu cast telicka. Na kocik existuju slnecne ochrany, slnecniky, ... ktore su s UPF ochanou.
Dodrziavat tie zakladne zasady, medzi 11-15 nechodit von, vyhybat sa co najviac slnecnemu ziareniu.
Myslim si ze to zvladnete 🙂 vzdy je to o mamine ako sa k tomu postavi. Budes si babo chranit 😉
vela zdravicka a stasticka v zivote 😉 papa

jetokuko
6. máj 2013

@baklik no on by ani opáleny nebol respektíve do červena a až potom by mu to zhnedlo a tým pádom by už slniečko zanechalo stopu na jeho kožičke,takto má krásne shnedý nádych bez začervenania.Ale úplne čokoládový neni a bohužiaľ ani nikdy nebude od bábetka má strašne suchú a bledú pokožku a pritom má hnedé očká aj vlásky a my s manželom sme tiež tmavý tak neviem kde som urobila chybu či som sa zámerne počas tehotenstva vyhýbala slniečku a preto je taký bledý fakt neviem....

baklik
6. máj 2013

@jetokuko tak to s tym isto nema suvis, ze si sa vyhybala slnku 😉

jetokuko
6. máj 2013

@baklik som zvedavá aké bude toto druhé bábetko toto leto si slniečko užijem žiadny tieň iba hlavu schovám 🙂

baklik
6. máj 2013

@jetokuko ale aj brusko schovaj, to sa v tehotenstve nema opalovat a prehrievat babo v nom! 😉

jetokuko
6. máj 2013

@baklik asi máš pravdu ešte by zovrelo 😀 ,srandujem myslíš že by mohli nastať nejaké komplikácie pokial by som sa cítila dobre?

topolinotopomini
6. máj 2013

Zdravim Vas, spominali ste viackrat slnecnu alergiu, moja dcerka bude mat 1 rocik na konci maja, ako sa oteplilo zacala jej pokozka na nieco reagovat cca mesiac dozadu, iba na tvaricke, povodne sme si mysleli, ze nieco zjedla, nevystavovali sme ju slniecku, ale samozrejme obcas nam do kocika zasvietilo... drobne cervene vyrazky sa objavuju okolo oci, pod ockami...svrbia ju, obcas sa objavia, obcas stratia, sledujem vsetko co zje, davam pozor na slniecko...samozrejme sme navstivili koznu lekarku dermatologicku, ktora vyslovila podozrenie, ze to moze byt slnecna alergia, odporucila nam Photoderm mineral spf 50 , mam kupeny aj photoderm kid (pouzivam iba na rucky, lahsie sa roztiera) Chcela som sa vas spytat, ci ste sa stretli so slnecnou alergiou okolo oci,ake opatrenia by ste nam odporucili kedze sme uz v zime objednali dovolenku na Rhodos, samozrejme dcerku nebudeme vystavovat silnemu slnecnemu ziareniu

baklik
6. máj 2013

@jetokuko ja, ak som si neprekryla brucho a vystavila ho slnku, tak som citila, ze maly zacal byt nepokojny a krutil sa tam o dusu, nepacilo sa mu to. vsak sa ani necudujem, ked uz len pokozka bola horuca od slnka. takze si brusko isto radsej prikry! aj plavky pre tehotne robia take, ze pod podprsenkou je kus latky, ktory prekryva brucho.

sabiatko
7. máj 2013

@bioderma_lucia Ahoj, som si to potom nasla na nete, ze je francuzska 🙂 Minuly rok sme mali Daylong, tento rok skusime Biodermu, nech mame s cim porovnavat. Len neviem, ktory faktor vybrat, ci 50 alebo 30. Co by si doporucila? Starsi ma 3 roky, mladsi 1 rok. Za necely mesiac ideme na dovolenku. Ja by som sa skor priklonila k 30, lebo vonku nebyvame dlhsie ako 3 hodiny a tiez ked bude starsi stale vo vode, tak ho bude treba tak ci tak natierat castejsie. Ale necham si poradit 🙂

tilly
7. máj 2013

@helloukitty tak nic, dik 😉

julinkaz
7. máj 2013

@bioderma_lucia ahoj, prosím aj ja o radu, aký krémik zvoliť pre moje detičky: synček 2,5 roka, svetlá pleť a dcérka 3 mesiačiky tiež svetlá pleť 🙂 Ďakujem pekne.

baklik
7. máj 2013

@sabiatko bioderma ma detske opalovaky iba s faktorom 50

sandra86
7. máj 2013

@tilly bioderma urcite nie je prirodna kozmetika, ani z daleka 🙂

sabiatko
7. máj 2013

@baklik Aha, tak tym padom nie je co riesit 😀

sandra86
7. máj 2013

malemu som tento rok kupila alverde kids 30

tilly
7. máj 2013

@sandra86 aj ja som kupila alverde 😉 pouzivame takmer vylucne prirodnu kozmetiku... ja sa natieram kokosovym olejom... lepsi krem neexistuje

venija
7. máj 2013

@bioderma_lucia dobry den,ja uzivam Photoderm Max SPF 50+ od Biodermy, mozem nim natriet tvaricku aj rocnemu drobcovi,kedze je urceny na citlivu plet? Dakujem.

biba12
7. máj 2013

@kaska do Egypta urcite faktor 50. Pre Teba staci 30, pre decka nie.... Ja som mala so sebou len 20 a musela som si ist kupit krem so silnejsim faktorom. Strasne tam pieklo.

escape09
7. máj 2013

@bioderma_lucia chcem sa opytat aky opalovaci krem kupit svojim detom obaja maju atopicky ekzem a v lete by sme chceli ist k moru Dakujem 🙂

maryah
7. máj 2013

keďže mám citlivú, suchú pokožku a aj synček má suchú tak iný opalovací krém ako Bioderma SPF 50 KID mu nekúpim, ja si ho dokonca dávam na tvár a na telo používam SPF 30 taktiež od Biodermy... vôbec nie je dráživá, nesvŕbi ma po nej telo, nie je suché a nespálime sa...

maryah
7. máj 2013

@escape09 ja mám tiež atopický egzém a tá Bioderma SPF 50 pre dieťa a 30 pre teba je dobrá voľba... teda mne určite pomáha a to som už skúsila kadečo. aj normálnu telovú kozmetiku používam Biodermu 🙂

babenko2010
7. máj 2013

prosím aký UV faktor pre dva a pol ročného synčeka ? Pri more nejdeme ,takže len u na Slovensku ..Má tmavšiu pokožku,krásne sa velmi rýchlo opáli do čokoládky 🙂

bioderma_lucia
autor
7. máj 2013

@topolinotopomini ahoj, slnecna alergia postihuje spravidla dekolt, predkolenie, predlaktie, zapastie. Zvykne sa objavit aj na tvaricke. V okoli oci je skor vynimocna. Podla toho co pises, skor mi to pride ako kombinacia reakcii. Nemenili ste kozmetiku?
Ak by sa potvrdila alergia na slniecko, urcite je potrebne sa mu co najviac vyhybat, vyhladavat skor tien. Pravidelne natieranie s Mineral a Kid (uz mas odskusane). Tiez malu obliekaj tak aby bola co najviac zahalena a na hlavicke klobucik alebo nieco so siltom. Existuje aj oblecenie s ochranou UPF.Minimalne plavky a pokryvku hlavy na SK zozenies. Plavky by mali byt cele s rukavom - zakryvat co najviac telicka.
ked je v kociku, tien jej co najviac. Tiez existuju kryty a slnecniky na kociky s ochranou UPF.

bioderma_lucia
autor
7. máj 2013

@sabiatko ahoj, tak uz si dostala odpoved 🙂 ano, Bioderma ma pre deti len SPF 50+. Je to kvoli tomu, ze chranit detsku pokozku je nesmierne dolezite. Koza si pamata a jej pamat je naozaj dlha. Nase "zanedbanie" nam vie spocitat aj o 30 rokov neskor. Dnesne slnko je naozaj silne a ziarenie je nebezpecne. slnecna alergia je neprijemna ...
Bioderma ma 3 produkty pre DETI:
1/ Photoderm Mineral (tuba) - je pre miminka a doporucujeme (aj dermatologovia) pre deti do 3 rokov. Obsahuje mineralne fyzikalne clony (nie chemicke) preto je setrny. Mozu pouzivat aj alergici, atopici ...
2/ Photoderm KID sprej - je prakticke balenie pre deti od 1 roka- je odporucane az do 18rokov. Obsahuje latky ktore chrania detsku pokozku, ktora este nema dovyvijany melanom. Sprejove balenie je prakticke, lahko sa nanasa ...
3/ Photoderm KID Blue - mlieko sfarbene jemne do modra. Je to zabava pri natierani. Je v tube, nie sprej.

Na tvojom mieste by som isla bud do Mineralu alebo skor do KID sprej. Mas to jednoduche, nastriekas a balenie je z tychto troch najvascie, Mam pocit, ze bude aj v akciovom balicku. Cakam na informacie a este presne neviem ake su akciove balicky.

topolinotopomini
7. máj 2013

@bioderma_lucia Dobry den, tiez nejako s tou slnecnou alergiou nie som stotoznena, takze sa snazim vsimat si , co spapa, pisem kazdy den, co zje, ale nedava mi to ziadny suvis s jedlom zatial...kozmetiku sme nemenili ked sa jej to objavilo prvykrat, ale ked sa jej to zacalo objavovat nakupila som viacere produkty z Biodermy, zatial sme spokojni🙂 Kozna lekarka povedala, ze jej prax hovori, ak by to bolo ze nieco zjedla tak by to mala aj na inej casti tela, napriklad na brusku...ona to ma vsak v okoli oci, pod ockami na licnych kostiach (ale nie na lickach)...uvidime budeme to sledovat ale som znepokojena...velmi by som chcela vediet, na co ma takuto reakciu aby som sa mohla moznemu alergenu vyhnut...☹

bioderma_lucia
autor
7. máj 2013

@julinkaz ahoj, pre dcerku urcite Photoderm Mineral. je bez chemickych filtrov a minimalne pre deticky do jedneho roka sa odporucaju iba minerlane clony. je to SPF 50+, takze bude dostatocne chrane.
Pre synceka 2,5 rocneho mozes tiez Mineral alebo potom Photoderm Kid sprej. Je to praktickejsie na natieranie, jednoducho, lahko sa rozotiera ... Mineral sa rozotiera oproti Kidu trosku tazsie ale nie je to nejak extremne zlozite. Treba najst grif ... je to kvoli mineralnym clonam. Ja ho pouzivam pre moju malu. Dam male mnozstvo do dlane, zotriem a tak nanasam na jej pokozku 🙂

bioderma_lucia
autor
7. máj 2013

@topolinotopomini hmmm, hladanie moznych alergenov je niekedy naozaj zlozite ... a nekvitne vam doma nieco? Doma, v zahrade? Mozno aj to vyvolava reakciu ...
A este mi napadlo, co som zabudla napisat - slnecne okuliare. Tie tiez z casti brania prenosu UV ziarenia v okoli oci ...