Ako vybrať správny „opaľovák“ pre moje dieťatko?

bioderma_lucia
6. máj 2013

Leto prišlo v plnej kráse, ani jari nedalo priestor. Slnko nabralo na sile a je najvyšší čas myslieť na ochranu pred UV žiarením nielen našej pokožky ale hlavne pokožky našich drobcov. Ako si správne vybrať krém s ochranným faktorom? Na čo sa zamerať, čo si všímať? Sú rozdiely medzi krémami? Existuje niekoľko filtrov, ktoré krémy obsahujú. Ktorý a prečo si vybrať pre moje dieťa? Pozývam vás do diskusie, vymeňme si svoje skúsenosti.

bioderma_lucia
autor
20. máj 2013

@ikika Photoderm Mineral je na trhu len jeden a nema vekove ohranicenie. Mozu ho pouzivat aj dospeli. Okrem babatiek je tiez vhodny pre vsetkych, ktori nechcu/nemozu pouzivat chemicke filtre, pre atopikov ... Takze pokial ti vyhovoval Photoderm Mineral, mozes pri nom nadalej zostat.
Photoderm tycinka na pery a citlive miesta je s chemickymi filtrami a je teda vhodna od 3 rokov, resp. od 1 roka pokial pokozka dietatka dobre znasa chemicke filtre. Zase plati, vsetko nove najskor otestujeme na predlakti a cakame min 12, idealne 24 hodin, ci nebude na pokozke reakcia.

helloukitty
20. máj 2013

@mirabella27 ten mame aj my a sme spokojni 🙂

bika10
21. máj 2013

@bioderma_lucia Ahoj, chcela by som opýtať, či je pravda, že chemické filtre začnú ochraňovať pokožku pred UV lúčmi 15-20 minút po nanesení na pokožku a minerálne filtre okamžite po nanesení na pokožku. Ďakujem 🙂

obcansr
21. máj 2013

@baklik ahoj chcela som pozriet tie výsledky ale ma to pýta platit to čo je za blud

bioderma_lucia
autor
21. máj 2013

@bika10 ahoj, mineralne clony, ked nanesies na pokozku, dokazu ju hned ochranit, pretoze funguju na principe odrazu ziarenia. Chemicke filtre funguju tak, ze ziarenie pohlcuju a z casti odrazaju. Krem, ked nanesies na pokozku, potrebuje sa vpit a aktivovat. preto sa doporucuje natriet cca 20 min predtym, ako ides von. Toto je doporucenie europskej institucie COLIPA.

rienok
21. máj 2013

@bioderma_lucia ahoj, moja mala bude mať 5 mesiacov, čo by si mi odporučila? nejdem ju samozrejme opekať, ale keďže sa slniečku len ťažko vyhneme tak nech je chránená 🙂

bioderma_lucia
autor
21. máj 2013

@rienok rozumne 🙂 pokial ma mala 5m, najvhodnejsi je Photoderm Mineral. Ten je najlepsi pre deticky do 3 rokov, pretoze obsahuje mineralne clony, ktore slnecne ziarenie odrazaju. Ja ho tiez pouzivam pre moju malu, aj minuly rok a aj tento. Som s nim spokojna 🙂

rienok
21. máj 2013

@bioderma_lucia ďakujem hneď si ho idem objednať 😉

eddrienna
25. máj 2013

takže poprosim aj ja o radu, kedze nemam cas to tu vsetko citat, aky odporucate kremik pre 1,5 rocne dieta na dovolenku do Egypta??prosim o nejaky konkretny typ.lebo som skusala pochopit UV A a UV B a nejak nechapem 🙂)) takze ked nechcem, aby mi v lekarni ponukli to najdrahsie a zaroven nie az tak ochranne,radte prosim :D :Ddakujem

bioderma_lucia
autor
26. máj 2013

@eddrienna ahoj, to mame skoro rovnako stare deti 🙂 odporucam urcite SPF 50+. vhodne su dve varianty, opisem ti ich:
Photoderm MIneral SPF 50+ = je robeny na principe minerlanych clon (odraza slnecne ziarenie), je velmi setrny, vhodny pre malinke babatka, idealne do 3 rokov, ale aj starsich a dospelych, pokial maju napr. atopiu alebo alergiu na chem. filtre. Je hutnejsi, je v tube ako mlieko, v porovnani s KIDom sa tazsie nanasa (ale da sa v phode naniest) a moze zanechat belavy povrch na pokozke (hlavne sa to zvyrazni, ked sa pokozka namoci)
Photoderm KID sprej SPF 50+ = je uz robeny na principe chemickych filtrov (pohlcuje slnecne ziarenie). Vhodny od 1-3 rokov vyssie. Lahko sa nanasa, aplikacia je sprejova, preto je to u deti, ktore sa uz pohybuju a behaju velmi prakticke. Rychle sa vpije do pokozky a nezanechava ju mastnu ani ziadny viditelny povrch na pokozke. Teraz je v lekarni aj akciove balenie s ABCderm Hydratant mliecko, ktore sa pouziva aj po opalovani.
Ako to riesim ja? Doma na SK pouzivame Mineral, ale ked pojdeme na dovolenku, tak pribalim aj Kid. Sprej je prakticky, rychle sa nanasa co budem potrebovat pri tej mojej neposednici. 🙂
Uzite si dovolenku 🙂

eddrienna
26. máj 2013

@bioderma_lucia dakujem.super.dobre vediet a este sa opytam,cenovno to jak vychadza ta akcia?

bioderma_lucia
autor
26. máj 2013

@eddrienna odporucana cena je 19,30€ za balik Photoderm Kid sprej SPF 50+ a k tomu ABCderm Hydratan mlieko zadarmo.

poisonblu
27. máj 2013

Prosim vas, 2 kocky v nasej sukromke natreli babatkam tvaricku s mineralnym kremom bioderma photoderm pre deti a deticky z toho mali suchu pokozku....ako je to mozne, ked je to urcene aj pre atopikov?

petka035
27. máj 2013

jej,zazrela som co pise @poisonblu 😉 , my sme kupili pre 6mesacneho syna biodermu s mineralnym filtrom a maly ma z nej suche zacervenane licka.Urcite sme odsledovali,ze je to z toho op. kremu. Ked ho nepouzivame tvaricka je ok.Inak teda maly ma pokozku bez akychkolvek problemov - ziadny ekzem,atopak...