Som mama a chcem, aby moja pleť vyzerala zdravo a pekne

bioderma_lucia
6. máj 2013

Na materskej „dovolenke“ je času naozaj málo. Všetok čas rozdeľujeme medzi drobcov, domácnosť, rodinu ... a na nás nám niekedy nezostane žiadny čas. Stíhate sa starať o svoju pokožku dostatočne? Beriete starostlivosť ako nutnosť alebo si ju vychutnávate a máte z nej relax? Je starostlivosť o svoju pokožku iná ako predtým, ako ste sa stali mamičkami? Zmenila sa vám pleť a vyžaduje si zmenu starostlivosti? Alebo vás trápia problémy s pokožkou? Porozprávajme sa aj o nás ...

bioderma_lucia
autor
6. máj 2013

@katum ahoj, ochrana pred UV ziarenim jeprirotne v produktoch Photoderm. este ich najdes v specialnom rade White Objectove. Do ostatnych kremov z inych radom ochranu pred UV nedavame. Je to preto, ze ked sa do kremov pridavaju ochranne filtre, meni sa kvalita kremov. Tym, ze Bioderma ma koncept postaveny na lieceni, nechceme "kazit" ucinky produktov pridavanim UV ochrany. Preferujeme kombinatelnost kremov a vyber podla typu. Preto aj v rade Photoderm najdes kremy, ktore su urcene na mastny typ. Su to Photoderm MAX Ultra fluid SPF 50+. Existuje v 3 variantoch - ciry, tonovany svetly a tonovany tmavy.
Ale pokial ta trapi lesk pleti, doporucujem ako podklad pouzivat Sebium Pore refiner. Poznas ho?

bioderma_lucia
autor
6. máj 2013

@kokorunecka ano, mohla vzniknut reakcia svrbenia, pretoze rad Sebium obsahuje AHA kyseliny a tie mozu vyvolat vo vynimocnych pripadoch svrbenie. Za cele moje posobenie v Bioderme si druha 😉

kakabus
6. máj 2013

Mala som problémovú aknóznu pleť.Po deťoch sa to polepšilo a hlavne začala som sa o seba viac starať.
Ráno čistenie, krém, večer čistiaci gél v sprche a nočné sérum.
Kozmetička raz do mesiaca s kvalitný ošetrením.

bioderma_lucia
autor
6. máj 2013

@lenka852 jednoznacne rad Sensibio - pre najcitlivejsiu pokozku so sklonom k zacervenaniu. Ak som spravne pozrela, si zo Ziliny. Skus ist do vascieho nakupneho centra (nepamatam si nazvy vasich nakupnych centier ale myslim, ze je tam Aupark a este to na hlavnom namesti ... sorry, Zilinu nepoznam :/) tam chod do lekarne. Ak by nemali vzorky, urcite budu mat testre. Mozes otestovat bud na mieste, alebo si vypytaj do sterilneho kelimka, nech ti odleju a otestuj doma. Z tychto centrach maju dermoporadkyne, hned na mieste Ti vie zdiagnostikovat plet a urcit, co by ti najviac pomohlo. Ak by cokolvek, napis mi 😉

kokorunecka
6. máj 2013

@bioderma_lucia Nooo, to je pekné, ale ja teraz už vôbec neviem čo používať 😅

peta1510
6. máj 2013

Ja som Biodermu jedno obdobie dlho pouzivala,mala som nabeh na seboreu,ale preslo to.Teraz skor riesim ten problem,ze plet sa mi leskne,neviem,ci je vyslovene cela mastna,ci skor zmiesana,aj akne mi pribudlo a hlavne,na licach mam take flaky ako pozostatky z akne z mladi.Co je na to dobre???

bioderma_lucia
autor
6. máj 2013

@kvojtanikova ahoj, vsetky produkty, ktore su urcene na tvar, mozes pouzivat aj na telo. Oni su urcene na problem, tekze ked je problem na dekolte, smelo osetruj ;) Napisem ti v skratke zakladnu starostlivost:
Hygiena: Sebium Moussant - penivy gel, ktorym sa umyvaj. Kludne ho maj v sprche a pouzivaj na miesta kde mas problem. taka perlicka: vhodny pri holeni, pokial sa po holeni zvyknu robit zapalene vyrazky 😉 Varianta je tuhe mydlo Sebium. Na docistenie mozes/nemusis pouzivat Sebium H2O micelarnu vodu. je to o tom, co preferujes.
Krem sebium Global - vsade kde je problem. Nanasaj rano a vecer na vycistenu pokozku. Pokial nie su vyrazky zapalene, mozes 2-3x tyzdenne pouzivat Sebium peelingovy gel. Napeelingujes a umyjes. Ale naozaj len vtedy, ked nie je zapal.
Na jazvy a preliecenie akne je vyborna mesacna kura sebium serum . je to domaci chemicky peeling. Pouziva sa len na noc. Teraz v lete s nim opatrne. cez den sa chran kremom s SPF 50+ Photodem ultra fluid, inak by si si mohla sposobit pigmentove skvrny. Sebium serum nanes LEN vecer na vycistenu pokozku a nechaj posobit do rana. Rano plet vycisti a anes krem. Mozes kazdu noc alebo kazdu druhu noc. Na zaciatku mozes pocitovat jemnucke stipkanie, po chvili prejde. A tiez prve dni budes mat pocit ze sa akne zhorsilo. Necistoty pojdu von. Postupne sa vsak plet vycisti a stav sa zacne zlepsovat.
Dolezite je, aby si v lete pouzivala krem s ochrannym faktorom. Slnko sposobuje hyperkeratinizaciu - pokozka hrubne a necistoty zostavaju v nej. Na jesen, kedy je slnko slabe, plet sa vrati do povodneho stavu a vtedy sa ukaze akne v "plnej krase". preto je dolezita ochrana aby nevznikol tento stav. Ak by cokolvek, pis 😉

huhusestra
6. máj 2013

@bioderma_lucia Dakujem za gratulaciu a aj za rady. A inak ja mam aj prve dieta oktobrove akurat ze 2,5 rocne 😉

lenka852
6. máj 2013

@bioderma_lucia bola som tak v Auparku v lekárni ... a takéto vzorky, kt. mi odporúčila na suchú a podráždenú pokožku som si musela kúpiť ... a keď som si natrela krém, tak som ho musela okamžite umyť, lebo ma začala páliť pokožka ... preto by som sa chcela spýtať, je to normálne, že nemali vzorky zdarma? a je možné, že som mala takúto reakciu?

bioderma_lucia
autor
6. máj 2013

@kokorunecka a chcela by si vyskusat nieco z Biodermy? Opis mi presne aky typ pleti mas, ako sa prejavuje, co pouzivas a ako sa o plet staras. Podla toho navolime spravnu starostlivost a testnes si ju najskor na vzorkach/testroch.

danuska111
6. máj 2013

používam krémy, nočný, denný aj očný cca 10 rokov, mám skôr mastnú pleť hlavne v T oblasti, po pôrode sa mi zdá aj lepšia vzhľadovo ale na druhej strane sa mi viac mastí, hlavne počas tepla a leta... preto používam aj tonizačné vody a čistiace mlieka na skôr mastnú pleť

bioderma_lucia
autor
6. máj 2013

@lenka852 NIE, nie je normalne za vzorky platit! My ich distribuujeme do lekarni zdarma a maju ich davat svojim klientom zdarma. Je to pre mna prekvapenie. Poviem to nasmu reprezentantovi a uvidime co sa s tym da robit :/
Neviem, aku vzorku ti predali. Co to bol za krem?

peta1510
6. máj 2013

@bioderma_lucia Ja som Biodermu jedno obdobie dlho pouzivala,mala som nabeh na seboreu,ale preslo to.Teraz skor riesim ten problem,ze plet sa mi leskne,neviem,ci je vyslovene cela mastna,ci skor zmiesana,aj akne mi pribudlo a hlavne,na licach mam take flaky ako pozostatky z akne z mladi.Co je na to dobre???

bioderma_lucia
autor
6. máj 2013

Kocky, odskocim si do inej diskusie a este dnes sa vratim, zatial papa

veeron
6. máj 2013

ja som s Biodermou naproste spokojna...nic lepsie nepoznam..Sensibio rich cream je uzasny... 🙂

lenka852
6. máj 2013

@bioderma_lucia bioderma Hydrabio pleťový krém ... boli to tri vzorky dokopy a pýtali za to cca 5 Eur ... je niečo, čo by si mi ty odporučila? lebo teraz používam klasickú Niveu modrú v "plechovke" ale po nej sa lesknem ako maľované vajíčko 😀

terezka1947
6. máj 2013

ja mam dost citlivu plet a som velmi spokojna s miceralnou vodou a kremami z radu Sebio....na Vianoce ma manzel vystarane 😀 zajde do lekarne a kupi,co nenapadne poviem 😉 ale fakt je ten,ze nestiham sa o pokozku starat ako predtym a mam pocit,ze vyzera dost unavene,mam uz problem so suchymi partiami a v poslednej dobe jedine,co stiham je cistenie ruzovou miceralnou vodou-aspon nieco robim pre krasu 😉
jo,co by som dala za nejaku kuru,kt.by ma urobila opat krasnou 😀 ale to asi vsetky...

saska.t
6. máj 2013

@bioderma_lucia dakujem pekne za odpoved,ale mam este doplnujucu otazku,bude mi stacit Sensibio Riche aj na suchost mojej pokozky? Velmi casto sa mi stava,ze ak je krem na citlivu pokozku nestaci na moju suchost a za chvilu ma plet taha omina 😉 este raz dakujem

vivian27
6. máj 2013

@bioderma_lucia jej Dakujem krasne. Urcite chcem ostat pri tejto znacke. Vyskusala som kedysi vsetko mozne od Vichy a inych znaciek ale Bioderma vedie u mna. Jrem na akne si urcite zaobstaram. To ako to vyzera mi pre to co nosim v brusku urcite stoji, len je to akne strasne bolestive a nezazila som nieco podobne ani v puberte. Dakujem velmi za radu 😉

lucky14
6. máj 2013

@bioderma_lucia Ahoj. Velmi som sa potesila ked som tu natrafila na odbornicku Bioderma. Chcela by som Ta velmi poprosit o radu. Mam 34rokov a minuly rok v lete sa mi 6 mesiacov po porode na cele objavili 3 pigmentove skvrny. Zacala som pouzivat SPF 50 a tiez od sempembra radu od Clinique a potom od Decleor na to aby sa skrvny stratili ale zial bez efektu. Prosim Ta co by si mi odporucila od Biodermy? Mam zmiesanu plet o ktoru sa vsak prikladne staram odkedy si pamatam takze mi velmi zalezi na tom aby aj ton pleti bol jednotny. Velmi pekne dakujem za odpoved a rady. 🙂 Od Biodermy som este nikdy nic neskusala ale verim ze budes mat pre mna pozitvnu radu. 🙂

bioderma_lucia
autor
6. máj 2013

@saska.t Sensibio Riche je urceny pre citlivu suchu pokozku, myslim, ze by mal postacovat.
Alebo potom je varianta Atoderm Nutritive, ale ten je uz naozaj vyzivny mastny krem na velmi suchu pokozku.
Toto je najlepsie na otestovanie. Tazko povedat, naozaj. Je to aj o tvojom pocite ...

renka7274
6. máj 2013

@bioderma_lucia Dobrý večer Lucka, ja by som sa tiež rada poradila. Mám 40 rokov a mám mierne problematicku plet. Je obdobie, ked je kľudne, ale pred menstruacoiu sa mi vyhadzuju vyražky, je to tiez akne? Môžeš mi doporučil formu starostlivosti o plet a prípravky? Ďakujem, Renka

bioderma_lucia
autor
6. máj 2013

@peta1510 ahoj, na lesk pleti je vyborny Sebium Pore refiner. Davaj ho len na mastne casti tvare. Rano, na vycistenu pokozku nanes krem. vhodny je hydratacny, napr hydrabio legere. nechaj vpit a nasledne na mastne casti nanes Pore Refiner. Potom mozes nanasat make up. Vecer plet vycisti na mozes liecit akne kremom sebium Global. Zjemni aj flaky po akne. Ak su vsak flaky a jazvicky po akne uz dlhodobe, na to pomaha domaci chemicky peeling sebium serum. U teba by som s nim pocakala do jesene, ked bude slnko mierne. Potom by som si dala mesacnu kuru, nanasa sa na cistu pokozku ale len na NOC. Necha sa posobit do rana. Rano sa plet vycisti a nanasa sa krem.

bioderma_lucia
autor
6. máj 2013

Kocky, na dnes, ak dovolite, sa uz odhlasim. Zajtra tu budem opat. Rada odpoviem na vsetky vase otazky. Dobruuuu noc ;) papa

iva564
6. máj 2013

Pravda, sensibio H2O je pecka, ale odkedy som vyskúšala matricium a matriciane krém a sérum mám oveľa oveľa krajšiu pokožku. Dovtedy vždy nejaká vyrážka a tvár som mala niekedy ako "brúsny papier". Tá rada sa Vám vydarila 🙂, nehovoriac o tom že PP baume je pre moju bambuľku nenahraditeľný, ale to je do inej diskusie 🙂

salo
6. máj 2013

@bioderma_lucia ahoj, prosim poradila by si aj mne nieco ma mastnu, aknoznu plet? Dakujem, nechce sa mi citat vsetky prispevky🙂

hromik
6. máj 2013

@bioderma_lucia ahoj Luci, aj ja sa pridam do diskusie, rada by som vyskusala nejake serum s bieliacim ucinkom. asi rok po porode sa mi vyhodil na cele pigmentovy flak, ktory na zimu vybledne, ale hned po prvych jarnych lucoch je spat v celej svojej krase. doteraz som neskusala ziaden krem (aj ked viem ,ze na tento typ problemu s pokozkou je ich mnoho), odhodlavala som sa na laser, ale predsa-len by som skor siahla po chemickej uprave. mechanicku by som volila ako poslednu moznost. vopred vdaka za vsetky rady 🙂

anjelik0907
7. máj 2013

@bioderma_lucia krémik ,ktorý používam sa volá Bioderma Atoderm Nutritive 😉 a je fakt skvelýýýý 😀 😀 😀

alexxxi
7. máj 2013

celu pubertu som nemala ziadnu vyrazku , ale prislo na to po 20...a v tehotenstve sa ta strasne zhorsilo a pokozka bola az cervena podrazdena. pouzivam biodermu sebium radu plus msensibio H2O s tym aj syncekovi umyvam tvar. je najlepsia. Chcela som sa opytat ten Al korektor je na celu tvar alebo len na nedokonalosti?ja som to podla brozurky pochopila ze je na celu plus ta zelena cast na nedokonalosti avsak v lekarni mi povedali ze je len na miestne pouzitie

mima2x
7. máj 2013

Dobry denma 32 rokov, uz par rokov mam problem s pletou..pochodila som rozne kožné, presla som dianozami ako rosacea,herpesy na tvari,nose,teraz sa mi zapaluje koza okolo brady a nosovo-ustnych ryh a ostali mi tmave skvrny po vyrazkach..pouzivam teraz Sebium H2O a gel moussant..kremy mam svoje hydratacne,protivraskove..viete mi poradit nejaky pripravok co by som mohla vyskusat? dakujem 🙂 Mima