Koľko programov vašej práčky využívate?

samsung_silvia
9. máj 2012

Každá práčka má minimálne 5 programov, no väčšina ľudí využíva maximálne 3. Je to kvôli zložitosti? Kvôli nejasnosti na čo vlastné sú? Kvôli strachu, aby sme náhodou nespustili to, čo vlastne nechceme? Je to zásluha našej pohodlnosti? Alebo jednoducho tie programy nie sú potrebné a výrobcovia práčok sa predbiehajú v množstve nevyužiteľných funkcií?
Ktoré programy využívate vy?

mirka_mt
9. máj 2012

Ja využívam 5 programov na pranie - 60 stupňov, 40 stupňov (2 programy podľa množstva prádla) a dalšie 2 programy na 30 stupňov. Raz som použila program "vlna", ale nebola som s ním spokojná. Ostatné sú "odstredovanie" a dalšie čo si nepamätám, ako sa volajú, ale nie sú na pranie prádla. Ešte je tam pranie na 90 stupňov, na syntetické veci, ale tie nevyužívam vôbec.

bamb27
9. máj 2012

jeej, celkom fajn otazka,,, asi 4, 60stupnov/1200otacok na biele, 40/900 na farebne, 30/70 polhodinovy, ked potrebuijem na rychlo nieco nie moc spinave/synteticke, handwash na topanky, potah z kocika a podobne,,, a ine preto nie, lebo sa mi nechce studovat manual 😀

anjelicek26
9. máj 2012

90 stupnov na uteraky, draheho tielka a cistenie pracky
40 stupnov farebne
40 stupnov silno znecistene s predpierkou
tricka
detske pradlo
vlnu a jemne pradlo

gucz
10. máj 2012

ja používam 90tku na biele uteráky a biele obliečky na periny, 60tku na uteráky, 40tku na silnejšie znečistené veci, 30tku na veci čo sú len prepotené. Používam aj program na vlnu (na pletené veci i na deky). K teplote prania (pri bežnom praní) si nadstavujem aj silu žmýchania, alebo si ešte pridávam plákanie (napríklad MM musí mať uteráky bez aviváže a ešte raz preplákané, lebo inak ho strašne svrbí pokožka), tak si myslím, že u nás sú programy celkom dobre využité. Máme na práčke aj Time manager, aj to je super vecička, viem koľko bude ešte práčka prať, aj sa dá pranie odložiť 🙂

lucik194
10. máj 2012

no vyuzivam 4 ci 5 programov, hlavne 2 su:
60st pre biele pradlo
40st pre farebne
potom este vyuzivam program cisto na plakanie / cisto na jemne veci ale to len niekedy / plus samostatne na koberceky z WC a zachoda 🙂
ine nejako nepotrebujem, aj ked ich mame asi 12 tych programov (moznoze aj viac) 😎 😎

miskaska
10. máj 2012

Jeden 🙂 Periem na 40 stupnoch 😅 . Asi si dnes naštudujem návod, že čo všetko tam vlastne je 😉

eridani
10. máj 2012

Pouzivam asi tri programy, ale mozem si extra nastavit teplotu a otacky odstredovania, to vyuzivam hodne. Plus dalsie samostatne plachanie.
Pride mi zbytocne mat tam 5 podobnych programov, ked mozem pri jednom a tom istom nastavenom programe zvolit inu teplotu aj otacky. Takze na hlavne pranie pouzivam najma jeden dlhy program, teplotu a otacky zvolim podla typu, mnozstva a znecistenia pradla. Dalej pouzivam jeden taky kratky 15 minutovy, ked potrebujem nieco rychlo preprat nie velmi spinave. A potom vlnene veci periem na specialnom programe. Extra plachanie pouzivam najma na plienky a detske oblecenie. Viac mi fakt pride zbytocne, takto operiem vsetko v pohode. Mozno na syntetiku este program, ale kedze my take veci nemame, tak ten program nevyuzijem.

monulienkamt
10. máj 2012

no ja vyuzivam asi 3 programy a to bavlna, denne pranie a obcas jemne, v minulosti som obcas pouzila aj syntetiku, teplotu a otacky si pri kazdom programe mozem nastavit samostatne

samsung_silvia
autor
10. máj 2012

@gucz odlozenie prania je asi aj moja najoblubenejsia funkcia

babulka123
10. máj 2012

a pouzivam asi 3 ale najcastiejsie jeden - denne pranie, vacsina veci je len prepotena [ teda okrem ninkynych} a tak mi to staci a okrem toho je to najkratsi porgram , spotrebuje najmenej vody ..
ak by sa mi pracka pokazila tak urcite by som dalsiu kupovala s programom na 15min.. je to uzasne.. rychle, a staci to na prepotene veci.. ani ja ani manzel vela veci nezaspinime a tak mi to pride zbytocne to pustat na hodinu a pol

kukucg
10. máj 2012

@samsung_silvia ja vyuzivam najcastejsie dva a to cotton quick, a kratke pranie-30 min, potom pouzivam menej jemne pradlo, syntetika a len obcas rucne pranie, objemne veci, niektore som nevyuzila este nikdy, ako napriklad vyvaranie a prikryvky. Ked bol syn mensi casto som pouzivala program baby care, teraz uz vobec.

anaxamon
10. máj 2012

ja mam dajakych 12-15 programov, plus nastavenie plachania, lahsie zehlenie, extra extra na vlnu a predpierku plus nastavenie otacok, pouzivam 40 na bavlnu, obcas 40 na ostatne veci(casovo kratsi program), potom vynimocne pouzivam 30 na bavlnu, veeela pouzivam 95 na latkove plienky, tie klasicke stvorce komacske, to perem kazdy treti den, potom pouzivam 60 na moderne latkove plienky, plus tak 4x do roka pouzijem program rucne pranie ci uz na studeno alebo na 30 no a v poslednych dvoch tyzdnoch musim pouzivat aj funkciu detskeho zamku kedze pracku mam v kuchynskej linke(ved je v sutaznom albume napokon🙂))). Tiez vyuzivam odlozeny start prania, to je super vec, casto si takto nastavim vecer aby som mala rano pokoj a pracka si pere sama...

cucuriedka
10. máj 2012

presne 6 - 30, 40 standard, 30 a 40 rucne pranie, 60tka pre uteraky a program pre rifle.... Niekedy vyuzijem funkciu odlozeny start... no mozno by som aj vyuzivala dalsie, keby programy boli pekne vypisane na pracke a nemusela by som zakazdym studovat v navode co a ako robit... moja mama to ma takto vypisane a je to velmo prakticke. 😎

usiko
10. máj 2012

no,tak ja len kratky 40 na 35 minut a potom na postelne a uteraky 75 stupnov bavlna....

samsung_silvia
autor
10. máj 2012

@cucuriedka to je velmi prakticke riesenie... nieco podobne som videla u znameho, mali to ale vypisane pri pracke na stene... fixou 😀

baklik
10. máj 2012

nemyslela som si, ze niekto este vyuziva 90-tku na pranie. ja pouzivam 60-tku na uteraky a postelne pradlo a na maleho plienky a silno znecistene biele pradlo. inak len 40-tku, niekedy, ale malo 30-tku. sem-tam program na vlnu a jemne pranie. odlozeny start nemam, ale planujem pri kupe novej pracky 😉

kkl82
10. máj 2012

ja mam na pracke 14 programov, z toho vyuzivam az 1! 😀 je to preto, lebo pri tomto jednom si viem presne nastavit zvlast vsetko to, co potrebujem - teplotu, otacky, predpierku, predlzenie programu pre extra spinave pradlo, odlozeny start. ostatne su uz predprogramovane a maju vzdy nejake obmedzenia, napr. ten na nekrcive oblecenie ma max. 800 otacok, co sa mi zda malo, lebo na vacsinu veci vyuzivam 1200. obcas este vyuzivam programy cisto len na plakanie alebo zmykanie. takze mne by stacilo mat pracku, kde sa da vsetko pekne nastavit a netreba ziaden preddefinovany program. ale chapem, peru aj chlapi, takze im to treba programami ulahcit 😝

mia551
10. máj 2012

vyuzivam celkom dost programov, na pranie klasicky Bavlna, Sensitiv, Tmave pradlo, Mix, Vlna / Jemné, Rychly (15 minutovy program). No a potom k tomu podla potreby extra plachanie navyse, ekologicke pranie a odlozeny start...

zitaje
10. máj 2012

bezne pouzivam 40, alebo skrateny program 40, na postelne pradlo a uteraky 60, a malokedy pouzivam na jemne pradlo (zaclony), rucne pranie alebo na vlnu. Bezne pouzivam este odlozeny start a lahsie zehlenie (hoci nezehlim vobec 😀 - alebo prave preto 😉 ).

ajca123
11. máj 2012

Ja využívam všetky lebo mám vše napísané na pracke 🙂)) a pri troch deťoch sa mi tie programy siknu.. A susicka je k nezaplateni 🙂

ichbinich
11. máj 2012

Takmer vsetky, ale najcastejsie tieto tri: 60°C eko na uteraky/postelne pradlo a spol., 40° alebo 30° na biele tricka a farebne pradlo, teda asi 90% celkoveho prania 😉 A program na jemne pranie alebo vlnu na pulovre, v zime ten na vlnu, v lete na jemne pranie (v zime nosi manzel vlnene pulovre, v lete balvnene). Tie jemne programy beriem podla mnozstva pradla: ten na rucne pranie je iba na 1,5 kila, ked mam toho viac, beriem "iba" jemne, a nie rucne pranie, ten je na 2,5 alebo 3 kila. Mam 7kg pracku, snazim sa prat dobre naplnenu, ale nie preplnenu. Jasne, ze hodvab ani vlnu nepracem po vrch 😉
90°C som pouzila jediny krat: na ocistenie pracky z fabriky ako bolo napisana v navode.
Niekedy vyuzivam mix 40-60 program, perie pri 44°C, co preziju aj tricka. Ked mam viac fajnovejsich veci, pouzijem 40°C syntetiku a nie bavlnu. Mam nastavene extra plakanie. Otacky takmer vzdy na maximum (1600), regulujem podla potreby, resp. si ich obmedzuje pracka podla zvoleneho programu. Vyuzivam casovy posun: pridem podvecer domov a mam oprate, uz len zavesit.
Podla znecistenia pripnem predpranie (veeelmi zriedkavo) alebo flaky, vacsinou ale skor casove skratenie. Tiez niekedy len plakanie a zmykanie. A kedze mam pracko-susicku, niekedy aj susiace programy, ale iba na veci, ktore treba susit (paperove vetrovky) alebo ked nieco musi byt hned suche.

mariakr
11. máj 2012

no my keďže staviame, takže zo stavby moc ušpinené montérky periem na 90..., ale bežne inak využívam 60 a 40...snažím sa vždy zaplniť práčku...a keď sa už ozaj nedá, tak potom periem s polovičnou dávkou....predpieranie nevyužívam, nakolko si veci dopredu namočím, alebo ak sú tam nejaké škvrny, tak nalejem wanish....sušičku tam nemám a ai by som ju ani nevyužila, nakolko mám radšej volné sušenie prádla...a ešte dalšia najdôležitejšia vec je tá, že zatial nemám svoju vlastnú práčku, takže keby som mala, tak určite začnem využívať programy, ktoré by som v danej chvíli potrebovala... 🙂 🙂 🙂 🙂 😀 😀 😀 😀 😀

emjee
11. máj 2012

90 stupnov - raz za uhorsky rok na vycistenie pracky
60 stupnov - bavlna - na plienky, ked este krpec pouzival (uz je mesiac bez) alebo uteraky a biele pradlo
40 stupnov - bavlna - na vsetko 🙂
60 stupnov - syntetika - ked je uterakov menej, ale vacsinou nie je, takze nepouzivam
40 stupnov - syntetika - na vsetko, ked je toho menej a nemozem cakat na plnu pracku
30 stupnov - syntetika - vynimocne
40-30 stupnov jemne - na zaclony par krat do roka
40-30 vlna - na vlnene plienky
rucne pranie, extra jemne, rychle pranie, "raz oblecene", namacanie - vobec nepouzivam
extra plakanie a odstredenie - na plienky
dlhe a kratke odstredenie - vynimocne
extra tlacitka - ulahcenie zehlenia, predpierka - vobec
extra tlacitko eco - stale

graceful9
11. máj 2012

95 stupňov na bielu bavlnu, 6O na froté a posteľ. prádlo, 40 na farebné,,,,s alebo bez predpierky, ručné pranie na jemnejšie veci, rýchlopranie na rohožky z kúpelky 😀

cherryl
11. máj 2012

programy vyuzivam 2 tkz.rychle pranie cca 70min a program na jemne pradlo
pri programe si samostatne urcujem teplotu ,otacky zmykania pripadne bez zmykania alebo dvojite plachanie a na sucicku sa len chystam a velmi tesim hlavne v zime pri prani hromady postelneho pradla , uterakov prip.zimnych kabatov

samsung_silvia
autor
11. máj 2012

@ajca123 susicku nehanebne zavidim 😎

vejinka
11. máj 2012

biele - 60
farebne svetle - 60
farebne tmave -60
rifle - 40 a rucne kartacikom spodok
tmave ktore pustaju v rukach - je to pracne jak hovado a chrbat si necitim ale nepofarbim si pradlo
saty bluzky delikatne oblecenie jemnych farieb - 30 kratky program
na 90 neperem ..teda perem plachty ocikane po detoch 😀

ajca123
11. máj 2012

@samsung_silvia susička je naj,naj lebo aby som po veceroch ešte zehlila to vážne nie... Tri deti,muž a dva hafani a cely dom.... :((((
Som rada že dycham 🙂 , ale aspon mám vďaka mojim bubakom zase peknú postavu 🙂))) nenudim sa

samsung_silvia
autor
12. máj 2012

periete nieco v rukach, alebo vsetko radsej supnete do pracky?

usmiata4
12. máj 2012

všetko šupnem radšej do pračky 🙂