Aké nohavice k šatám v zime/jeseni?

6. okt 2023

Ahojte,
davam jednu diskusiu na odlahcenie 🙂 Nikdy som nebola moc na saty takze dumam co sa teraz nosi k satam ked je vonku chladno. Myslim skor mini saty. Viem ze kedysi sa nosili leginy len mam pocit ze uz to nie je "in". Pancusky neznasam takze to ani nemam na mysli. Mozno nejake leginy so vzhladom rifli? Ako to riesite vy ked si chcete dat saty ale mrznete 🙂

zmrzlinka2021
6. okt 2023

K šatám určite nie legíny a už vôbec nie so vzhľadom riflí. Ja nosím hrubšie čierne pančuchy

martinkatinka
6. okt 2023

K satam hrubsie zateplene pancuchy. Ani leginy ani nohavice, ci rifle.

muchotrafka298
6. okt 2023

Daju sa kupit rozne pancuchy, hrubsie, tensie, rozne materialy. Ziadne leginy ani ine nohavice k satam nepatria.

autor
6. okt 2023

baby dakujem, aj som si myslela ze leginy su uz "out"... ale aj tak, v principe nevidim ziaden velky rozdiel medzi hrubsimi bavlnenymi pancuchami a obtiahnutymi bavlnenymi leginami... tak preco je jedno "pripustne" a druhe nie? 🙂

glorikarebeka
6. okt 2023

Legíny sú na cvičenie a pančuchy k šatám
Na plaváreň tiež nejdeš v podprsenke

natalka13
6. okt 2023

Ty rozdiel nevidis, iny ho vidis hned.
Dnes je taky krasny vyber pancuch.
Bavlnene leginy posobia lacno.

enoula
6. okt 2023

Určite kvalitne teple pancuchy, tie nevyzeraju ako bavlnene leginy. A su 100x príjemnejšie a teplejšie. Len treba ist kupit aj do poriadnej predajne

simca06022011
6. okt 2023

hrube pancuchy, leginy su ina vec... jednak k nim minimalne musis dat ponozky este. Ale popravde ak je velka zima, viem si predstavit aj leginy na pancuchy :D a leginy su dnes leginy na sport, ja si pamatam ze moja mama kedysi nosila k satam, topom roznym a saku a pod "kaliopky", to uz len bola moda :DDD

ibrunova
6. okt 2023

@simca06022011 kaliopky som videla aj teraz v obchodoch.

nika23t
6. okt 2023

Baby Ti dobre rádia. Legíny k šatám som dávala dcéram do škôlky. Teraz sú školáčky a už by sa takto neobliekli. Legíny k šatám dospelej žene nepristanu a nenájdeš také, ktoré budú vyzerať dobre. Ak chceš šaty, daj si pančuchy, máš neskutočný výber. Ak chceš nohavice, nenos k nim šaty.

moonlight1210
6. okt 2023

Teoreticky, ak nemas rano po ruke narychlo nic ine (napr. vsetko je zrovna v prani) a mas midi, ci maxi dlzku siat a das si k nim kotnikove cizmicky, ci cizmy (takto za dva tyzdne to uz bude bezna obuv hadam na celom Slovensku), mozes si dat i leginy. Nebude to tak viditelne a nikto si nejak zvlast nevsimne, ci mas na vnutornej strane nohy svik, alebo nie (teda ci su to leginy, ci nie). Len z nich musis zakryt co najvacsiu cast (napr. cizmy k midi dlzke - a zalezi, ci nie si nizsia, to ta moze urobit este mensou, takze to ma tiez svoje uskalia).
Ale ako nudzove riesenie sa to pouzit da.

No pri mini to bude vidiet vzdy, ze to nie su pancusky. Ten svik z vnutornej strany moc neschovas.
Potom to vyzera, ze si z telocvicne bezala rovno do prace a nestihala, tak si si cez ubor hodila saty a sla.

@simca06022011 kaliopky si pamatam. To nosili vtedy hadam vsetky zeny. A kedze byvali z takeho nestastneho materialu, vyduli sa na nich vzdy po prvej hodine nosenia a sedenia “kolena” ako na teplakoch. Vdakabohu za dnesne materialy.

simca06022011
6. okt 2023

@moonlight1210 presne fuj, ja si pamatam,ze mama ma nutila to nosit, sme sa vzdy hadali kvoli tomu a vzdy som ich hodila do jej skrine.. akurat som bola tak 10-13 rocna... vytahane kolena.. fuj.. to ako tie obrovske hrube teplaky co sa nosili .. slava leginam :D az teraz som si uvedomila, aka som za ne vdacna... a za dzeginy, a pod nohavice :DD

0silvia0
6. okt 2023

@simca06022011 fuj, vytiahla si moju nočnú moru z pamäte, že kaliopky, ooo bože a k saku, ešte hroznejšie. Moja mama to našťastie nenosila, ona mala vždy vycibrený vkus. Ale nič horšie som nikdy nevidela.

0silvia0
6. okt 2023

autorka, je to rozdiel. Pančuchy pôsobia k šatám celistvejšie ako legíny, ku ktorým si musíš obliecť ponožky a už tie ponožky a legíny pôsobia rušivo. Aspoň na mňa, niekto na seba navlečie čokoľvek.

trema
6. okt 2023

Ked si das čižmy a nie je vidno, ze mas leginy, tak je to jedno

ljzozv
6. okt 2023

A v konečnom dôsledku, čo si oblečieš to budeš mať.
Ja bežné nosím legíny, ale k nim dávam dlhé tričko, takže kľudne to môžu byť aj minišaty. Samozrejme také ležérnejsie, nie nejaké typu malé čierne.
Niekto rieši, či mu ladí kabelka s ponožkami a topánkami, druhý to ma na salame, lebo sú pre neho iné dôležitejšie veci. A tak to má byť, každý sme iný. Len to fuj na legíny ma pobavilo.🤣

anjelicek26
6. okt 2023

Hrube pancuchy, v KIK maju vyborne...

onedaynick
6. okt 2023

@0silvia0 co su kaliopky?

0silvia0
6. okt 2023

@onedaynick prehistorické voľnejšie legíny so švíkom vpredu a s gumou naspodu

muchotrafka298
6. okt 2023

Leginy su na sport a na doma, nie na nosenie k sukni/satam. Vyzera to otrasne a lacno. Mas nepreberne mnozstvo roznych pancuch, vzory, materialy, dokonca Calzedonia ma aj kasmirove a tie nehryzu.

@0silvia0 teraz som si predstavila kaliopky a tie predlzene saka s hranatymi vypchavkami na ramenach a dielo skazy dokonane 😂

simca06022011
6. okt 2023

@0silvia0 nemusia mat svik :DDD ale su hrozne veru aj bez nich a ten oblucik co to robi dole na clenku.. :D omg .. ale to je tak ako tie ucesy z davnych dob.. hadam to tu niekto nenajde a nebude sa to o rok nosit :D

0silvia0
6. okt 2023

@simca06022011 hore som pridala foto ako si kaliopky pamätám ja, možno neskôr boli normálnejšie, ja som ročník 1974, pamätám si ešte tie hrôzostrašno-otrasné. Niektoré babky doma určite ešte nájdu.
@muchotrafka298 ježkovy oči, fakt módna pohroma

simca06022011
6. okt 2023

@muchotrafka298 ano presne tie, vzadu sa sako tvarovalo takou retiazkou so stipcami, a este aj take volaniky nad zadkom niektore mali (ako u chlapov frak ma tie dva dzindziky, tak toto malo "naskladanu latku"). Bohuzial cele outfity som nenasla.. moja mam vzdy chodila podla mody :D do dnes je to viac menej tak :D vela takychto srandiciek sme mali doma

viestta
6. okt 2023

Leginy koncia pri clenkoch, potom pokracuje ponozka, preto je to divne

sono2
6. okt 2023

Ale, kľudne pekne leginy , existujú šaty ktoré sú také akurát. Ja som napríklad vysoká a k takým čo sú ani šaty ani Tunika kľudne leginy nie obyčajne samozrejme ale nejaké krajšie.

sono2
6. okt 2023

@viestta prečo? Keď dáš silonku, a vonku nevidí nikto, pokiaľ sú obuté kotníčky/ čižmy

onedaynick
6. okt 2023

@sono2 lebo je to vidno, ze to su leginy. Proste nie.

viestta
6. okt 2023

@sono2 ty vsade chodis v kotnickoch?

januska12323
6. okt 2023

No už som toho videla veľa ale kotníčky? Myslíš členkové čižmy?

queen_mary
6. okt 2023

Skoc do calzedonie, maju tam za fajn ceny dobre pancuchy. V roznych farbach, a aj take hrube, ze vobec nic nepresvita. Maju horcicove, birdove, cierne, tmavomodre,... hocijake. 🙂