18 ročná nechce jesť

bebitobi
4. okt 2021

Ahojte baby ja uz som v koncoch .. dcera sa lieci na tazku depresiu cca od maja tohto roka . Cca 2 tyzdne dozadu sa jej stav zhorsil a vôbec nic nechce jest ( za cely den par sust) niekdy malokedy nieco z mekacu ..ja uz premyslam nad anorexiou teraz ma 47 kg a 159 cm.. pit pije ked idem zanou a dam jej .. sladky dzus sa snazim aspon, vecsinu dna prelezi vvposteli a hladi do “blba” .. do skoly teraz nechodi..
Nepomaha pekne dohovorit prosit ani vyhrazat sa nemocnicou.. proste nema chut a citi v sebe nepokoj ktory jej nedovoli jest hovori…
Uz v maji sme mali nieco podobne no nejako sa rozjedla .. ale teraz to nejak neprechadza . Co ROBIT?? Psychiatricka hovori ked nezacne jest tak spital. Nejake rady baby? 😘

anjelicek26
4. okt 2021

Ja som v jej veku mala tiez tolko... 153cm a 42 kil...mala som vsetko, len nie anorexiu... ta vaha na tu vysku nie je vobec drama, nedeptaj ju este recami o tom, aka je vychudnuta... Sedi len doma, nehybe sa, aj kaloricky vydaj ma nizsi ako bezne. Depresia je tazke dlhodobe ochorenie, chce to cas...nevyhrazaj sa jej, ma toho zo sebou aj tak dost...

mabenn
4. okt 2021

@bebitobi z coho ma depresiu?

pribinak
4. okt 2021

Prečo nechodí do školy?

inyx
4. okt 2021

hlavne sa jej nevyhrazaj nijak... chce to len cas.. verim ze bude lepsie🙂

malapepka
4. okt 2021

Tu nie primarny problem s jedlom, hlavny problem je jej psychicky stav. Ten treba riesit a urgentne. Zapojit psychologov, psychiatrov, mozno pouvazovat nad liecebnym pobytom v nemocnici.
Ani krik ci vyhrazky nepomozu, jej treba pomoct.

gdpr
4. okt 2021

Ak má depresiu riešila by som to primárne s jej ošetrujúcim lekárom, predpokladám, že na depresiu berie aj lieky a niektoré môžu spôsobovať aj nechutenstvo do jedla. A ak sedí celý deň doma tak sa nečudujem, že nechce jesť ja tiež keď som celý deň doma tak jednoducho nemám výdaj tak ani chuť do jedla, tak isto pravdepodobne tvoja dcéra nemá ani motiváciu žiadnu prečo "žiť-jesť" určite by som sa snažila ju namotivovať aspoň na nejaké prechádzky alebo aktivity kde by jej "vyhladlo". A najmä odmietanie stravy je dôsledok jej psychického stavu nie príčina/primárny problém ale len sekundárny problém tak ako prvé tú príčinu s odborníkom treba vyriešiť a zistiť prečo nechce jesť.

rikarika
4. okt 2021

@bebitobi neexistuje nejaky spustac, ktory treba riesit? Ja neviem...vztahy v rodine, s rovesnikmi....

lucia851
4. okt 2021

@bebitobi radím vám ak jej chcete pomôcť dajte ju do nemocnice na psychiatriu tam jej pomôžu. Ja sa tiež liečim na stredne ťažké depresie už niekoľko rokov beriem lieky a bola som už asi 5 krát v nemocnici keď sa mi výrazne pohoršilo.

mimka1402
4. okt 2021

Trpela som depresiou a pri mojej výške 166 bolo 45kg málo, ale aktuálne mám 50 a stále podľa bmi som v podvahe pričom nikto by mi to netipol. Určite nerieš aktuálne kg. Počas depresie som osobne prespala skoro 16h denne. Takže tiež som nejedla veľmi. V inej fáze depresie som zas jedla extrémne veľa...
Je to okay. Podporuj ju a určite ju nenut jest.
Na mňa mamina šla spôsobom, že mi častejšie robila moje obľúbené jedlá. Niekdy som sa ich ani nedotkla, inokedy som sa nevedela dojest. 🙂

bebitobi
autor
4. okt 2021

@anjelicek26
@pribinak
@inyx
@malapepka
@gdpr baby ved ja len pekne po dobrom no ked za den zje 1 krojsant , alebo pol rozka,,😞 ved skolabuje..
lieci sa na depresiu AD pred 2 tyzdnami jej uch zmenili a nasadili nove.. som s nou teraz doma .. aj von ju taham na prechadzky , Ma rada pivo, ked si ho da tak ma hned lepsi apetit akoby ju to uvolnilo . Len ja ako totalny abstinent , mam vlasy dubkom😳 predsa ma 18 .. Vidim ze by rada taketo skusala. LEN ma lieky psychiatricka mi povedala zejedno pivo moze len nie z liekmi. Od maja 90% mna ide jej.. velmi ma to vycerpava , poplacem si vela x.. bojim sa onu
Bola hospitalizovana na 1 tyzden na psychiatrii (ze nastavenie na lieky) ale poviem vam katastrofa bolo jej este horsie ako pred tym , este dlho sa z toho spametavala.
A preco nechodi do skoly? Lebo sa nemoze sustredit? Je placliva? Neje a malo pije… momentalne je to 2 tyzdne uz buduci tyzden dufam jej stav bude taky ze pojde 🙏

bebitobi
autor
4. okt 2021

@lucia851 bola 1 x v nemocnici, pohorsilo sa jej tam este viac..

ukulela
4. okt 2021

@bebitobi ja len ze ked pivo. tal nealkoholicke, ak kvoli chuti.

gdpr
4. okt 2021

@bebitobi skús miesto piva jej dať vit. B ten pridáva chuť k jedlu a nachádza sa aj v pive

simona139469
4. okt 2021

Možno je to úplne od veci, ale mne v ťažkých chvíľach pomôže môj kocúr. Viem, že to nesúvisí s jedlom ale nemáte domáceho miláčika? Ti často dôkazu dostať do človeka kusok pokoja, neviem čím to je. Možno by sa snažila aspoň čo to zjesť. ( ak je to zlý nápad prosím nepošlite ma do certa, iba vravím co mne pomáha pre pokoj v duši)

bebitobi
autor
4. okt 2021

@gdpr b komplex jej davam stale

bebitobi
autor
4. okt 2021

@ukulela neslko nechce iba alko ved prave

bebitobi
autor
4. okt 2021

@simona139469 tonieje zly napad vôbec nie ..mame psa,
A teraz pred tyzdnom chcela skrecka .. dostala ho

ivanka12311
4. okt 2021

Ja by som poradila aj Pivovarske kvasnice pangamin a mätový čaj, rozje sa😇 vyskúšané overené

bebitobi
autor
4. okt 2021

@ivanka12311 ten pangamin skusim

gdpr
4. okt 2021

mi napadla stranka chutzit.sk je to novy web pre ludi s poruchami prijmu potravy, je tam bezplatna linka tak mozno tam ti budu vediet poradit...

mimka1402
4. okt 2021

@bebitobi Ak je na začiatku je to celkom bežné, ja som tiež nejedla, ťažký žalúdok som mala z liekov. Cítila som sa plná. K tomu pivu. Ja som pila bohužiaľ veľa na lieky (mala som 18, nebolo to rozumne) a pečeň mam okay, ale už rok nepijem nič. 😅 Ale veľmi mi to nahradili birell, alebo nealko pivá od Zlatého bazanta jahoda rebarbora 😊

shinon258
4. okt 2021

@anjelicek26 človek môže mať anorexiu a nemusí byť vychudnutý na kosť. To už je to najposlednejšie štádium, kde hrozí aj smrť. Tak isto samotná váha neurčuje či má niekto ED alebo nie, keďže to je psychické ochorenie

anjelicek26
5. okt 2021

@shinon258 ale ona nema ine priznaky anorexie, okrem momentalne nechutenstva, pravdepodobne sposobene - necinnostou a liekmi na depresiu...netreba do toho hned interpretovat nieco ineho. Vaha nie je kriticka, takze sa skutocne treba sustredit najprv na to, dat do poriadku tie ostatne problemy.

januarova
5. okt 2021

@bebitobi a z čoho má depresie? Akú máte situáciu v rodine?

bebitobi
autor
5. okt 2021

@januarova doma situacia normalna nic vazne sa nestalo

bebitobi
autor
5. okt 2021

@anjelicek26 ja neviem veru … myslim ze psychiatricka by mala rozlisit anorexiu od depresie,,, nie? Chodi aj ku psychologicke,,
Mna ta anorexia napadla lebo uz som zufala od maja sa to vlecie chvilku bolo lepsie a potom bum zleeee
Ona sa par x aj sebaposkodzovala , Celkovo psychicky zle je .. v skole nema dobry kolektiv , naj kamoska uz nieje taka Naj.. nic ju netesi, nerobi stastnou,,, ja sa velmi snazim Naozaj.Len uz to nezvladam a nevladzem , Velmi sa o nu bojim ..no neviem co mam urobit ..lebo mam pocit ze som spravila uz VSETKO co bolo v mojich silach..😞

kubkovamama
5. okt 2021

@bebitobi ahoj,my to mame v rodine uz 20r.Stale dokola.Nove lieky tiez vedia rozhasit jedenie,2 tyzdme je malo aby si na ne zvykla zvlast ak zlozenie je odlisne.Je to tazky boj a viem ako ti je.Drzim palce a hlavne nenut ju jest.Je to kontraproduktivne.Dones,poloz pred nu,nechaj hodinu-dve ci zje,ak nie,odnes.U nas tak na par pokusov aspon zobla.

yanni
5. okt 2021

@bebitobi Neviem co mate za psychiatra ale mali by ste badat po pricine depresie a odstranit ju. Nie lieky lieky lieky, nemocnice atd. Třeba sedenia, rozhovory, 18 rovna, ak je inak zdrava, by mala vediet aspon rozpravat. Co ju vobec trapi? To nechutenstvo este zdaleka nie je anorexia. Pises, ze je to momentalny stav. Nie dlhodoby. To moze byt z tej depresie, nicnerobenia, asi aj ziadne socialne kontakty, kedze nechodi ani do skoly, ty sama ako matka si uz asi tiez na konci s nervami, tak to ona aj vidi aj citi. Ja som bola vzdy zdrava, nijake depresie ci problemy a mala som este ako 30+ rocna pri vyske 168 cm 49 kg. A nebola som ani ksotnata, ani vychrtla, ani nezdravo vyzerajuca. Ale co sa tyka tvojej dcery, je to vsetko psychika. Vsetko sa odraza od psychiky. Tam treba viac skusa, preco je v depresii, badat do minulosti.

lucia851
5. okt 2021

@bebitobi to nechápem, mne vždy nasadili lieky a veľmi pomáhaju elektrosoky. Mne to dosť pomohlo.

suezana
5. okt 2021

@bebitobi mám doma to isté. Nikto nepochopí, čo to je.... Tiež som v koncoch občas. Ak chces, môžme cez súkromné správy, verejne nie. A ak nájdeš niečo, čo zabralo, daj prosim vedieť.
Je nenormálne ťažké nájsť teraz aj psychológov a nevytazenych psychiatrov. Nemajú čas. Takýchto detí je veľmi veľmi veľa. Dokonca aj s hospitalizáciou je veľmi veľký problém.