Ako dlho je človek infekčný pri Covide-19?

28. feb 2021

Ahojte, prekonali sme koronu. Prve priznaky u mna a manzela nastali 5.2. On 6.2. na AG potvrdenu pozitivitu. Ja 8.2.pcr taktiez. Ja som mala horsi priebeh. Len ma zaujima, ci mozme byt infekcni este aj teraz. MM uz bez priznakov. Je mu to cele trvalo cca 4-5 dni, takych horsich. Potom uz len sem tam zakaslal. Teraz Zakasle raz za den. Deti uplne bez priznakov uz viac ako tyzden. Starsi mal len jeden den zvysenu teplotu a potom cca tyzden a pol sopel. Nic viac. Drobec mal 2 dni teplotu a pokasliaval. Teraz uz obaja tyzden nic. Ja som bola na to najhorsie. Ale bez teploty s miernym kaslom. Iba ma strasne boleli pluca a tazko sa mi dychalo. Mne ostali iba upchate dutiny a po velkej namahe citim pluca. Kasel nemam. Tak ma zaujima, ze ci mozme byt infekcni. Neviete niekto ako to zistit? 😅
Dakujem

pininka1
28. feb 2021

Co ti poviem, muz prekonal 4.12 a teraz mal este pcr pozitivny, vsetci sme negativ, aj vratane jeho vsetkych antigenov ktore ma kvoli praci v kuse a dokonca aj v karantene mal antigen teraz negativ. Traja lekari mi uz povedali ze to je urcite este od vtedy. Takze pcr este moze dlho ukazovat.

patricka
28. feb 2021

Môžem sa spýtať aj si uzivala antibiotika? Ja zakaslem len sem tam ale tiež mam pocit ako keby ma boleli pľúca alebo teda skor ta trubica dýchacia

autor
28. feb 2021

@patricka nie atb som namala. Ale stale uzivam Inomed (antivirotikum).
@pininka1 ano viem ze pcr moze ukazovat dlho. Ale to neznamena, ze je clovek infecny. Akoze ak by som isla do medirexu a zaplatila nam pcr tam,tak nam ukaze aj tzv ct hodnotu, ktora urcuje virusovu náloz. Ale 70x4 je strasne vela 🤷‍♀️

monci20
28. feb 2021

Infekčný by už nemali byť po 14 dňoch, preto po pozitívnom teste treba byť v karanténe toľko dní aj keď ste bezpríznakový, na pcr testy už potom neposielajú lebo môžu ukázať ešte dlhšiu dobu pozitivitu, ale treba skúsiť AG testy a tie by už mali byť negatívne, nám takisto nariadil rúvz

autor
28. feb 2021

@monci20 dakujem ☺️

eviku777
28. feb 2021

akoze toto stale menia... v case ked mal Covid priatel ( oktobri) bolo mu povedane 5-ty den uz nie je infekcny aj ked este mal priznaky... teraz sa hovori 14 dni no zvlastne

autor
28. feb 2021

@eviku777 ved preto neviem. Stale nieco ine 🤷‍♀️ Ide mi o to, ze po prazdninach (8.3.) chcem poslat syna do skoly. Ale zasa nechcem ohrozit inych. Velmi by ma to mrzelo. Tak preto sa zaujimam ci moze byt viac ako mesiac po prvych priznakoch infekcny 🤷‍♀️ Teda my vsetci

sssimikkk
28. feb 2021

@patricka ahoj, len na margo tych antibiotik - antibiotika sa pouzivaju a zaberaju na bakterialne choroby, covid je virus, na ten antibiotika nezaberaju 🙂

luccija
28. feb 2021

@sssimikkk ale, ak ma chytenu priedušnicu či nebodaj zápal pľúc dávajú sa.
@patricka tá hruď a chrbát bolela muža vyše 3 t nemal zápal pľúc mal robený RTG ešte teraz a to budú 2 m po chorobe ho pri chodení a zadychani občas zabolí.Lekarka povedala, že je to aj na 2,3 m plus, ak neprestane má ísť na pľúcne na spirometriu.
Autorka karanténu ste splnili aj niečo navyše infekčni by ste nemali byť.Aj tak človek je najinfekcnejsi ešte, keď nemá ani prvé príznaky.

lienocka2808
28. feb 2021

Ahoj, ja sa chcem spytat, ja som bola na tom uplne rivnako. 5.2. Prve priznaky a 8.2. Pcr pozitivny. Vam robili aj pcr testy po karantene? Ako ste sa na ne dostali? Mne nikto nic nepovedal, lekarka nic, ani ma nekontaktoval nikto z RUVZ proste nic.

autor
28. feb 2021

@lienocka2808 nie. Pcr nam nikto nerobil. To sa uz nerobi ☺️

autor
28. feb 2021

@lienocka2808 a nas tiez nikto nekontaktoval za cely cas 🤷‍♀️ Manzel komunikoval s lekarkou ohladom pn iba. Ja kedze som na RD som jej len po pozit vysledku napisala. Ale na druhy den som si uz pytala lieky,lebo sa mi velmi velmi pritazilo. A to bola cela nasa komunikacia. Aj to som si nadiktovala lieky ake chcem 😅 a tie mi aj predpisala 🤷‍♀️

lienocka2808
28. feb 2021

Boze, to je strasne. Ja som tiez iba ohladom pn komunikovala. Ani sa ma lekarka vlastne nespytala ako mi je. Ja sim mala 12 dni vkuse strasne bolesti hlavy, nic na to nezaberalo, trocha kasel, odisla mi chut a cuch, asi na 6ty den sa mi velmi tazko dva dni dychalo. To bolo cele. Priatel iba kaslal a nas syncek 2,5r mal jeden den teplotu.

autor
28. feb 2021

@lienocka2808 no u nas to bolo podobne. Manzel iba par dni kasel a jednu noc zimnica strasna. Starsi iba jeden vecer a noc a rano teplota 37,5 a sopel asi tyzden. Maly 9m mal 3 dni teplotu do 38,5 ale isla vzdy po podani lieku zrazit. Plus sem tam zakaslal. Ale tak poriadne. A ja prvych 6 dni celkom sa dalo. Iba tlaky na hrudi a unava. Sem tam kasel. Ale nic strasne. Na 7 den ma to slahlo na 2 dni do postele. Nebola som schopna vstat. Strasne mi horeli pluca. Fakt akob som ich mala v plamenoch a neuveritelne tlaky na hrudnik. To som este nikdy nemala. Tak som pisala obvodnej nech mi predpise novalgin a isoprinosine. Ale fakt je to hnusna choroba. Este stale som velmi unavena. A viac menej do konca karanteny som chodila oba spanky spavat s malym lebo som bola vycerpana

patricka
1. mar 2021

@luccija volala som dnes dr a ze ak mi to neprejde do stredy pojdem na rtg, nakoľko mi uz začala aj alergia a nebrala som lieky moze to byt aj z alergie