Ako mám prekonať strach?

10. jan 2024

Ako mám prekonať strach
Chodím na autobusovu zastávku 13 min od domu kde nie su domy iba križovatka a les
Často keď stojím dostanem panicky záchvat lebo na mňa trubia auta / kamióny a bojim sa ze by ma niekto mohol uniesť, znásilnit ,zabiť
Neviem ako sa mam toho strachu zbaviť

roja01
10. jan 2024

Tak najlepsie by bolo auto, alebo chodit inou aj ked dlhsou trasou. Nema ta kto odprevadit, muz, otec, brat? Kup si peprovy spray a drz ho pripraveny vo vrecku. A neboj sa ho pouzit, ked by sa ti nieco nepozdavalo.

deti95060810
10. jan 2024

tak to by sa bál asi kde kto - stáť kdesi za dedinou blízko lesa?
asi by som nosila paralyzér...

macekovam
10. jan 2024

Kúp si KO sprej aspoň..
A to auto by bolo dobre.. Keď aj skromnejšie...

mk1111111111
10. jan 2024

No, to ja by som nezvladla a este aj opakovane-pravidelne. Ja sa bojim aj po ulici vecer sama, dnes je uchylov neurekom.

muchacici
10. jan 2024

Ja mám strach a len si o tom čítam 😳 buď nech ťa niekto odprevadí, zohnať nejaké autíčko alebo aspoň ten sprej :(

januska12323
10. jan 2024

Nemôžeš chodiť inak? Tam by sa bál asi každý.

vanilkovazmrzka
10. jan 2024

Mozno by bolo fajn si uvedomit, ze ak na teba niekto trubi, tak nie preto, ze ta chce uniest a znasilnit. Ale preto, ze je to komplikovany usek cesty a nebezpecne umiestnena zastavka, a vodici len cloveku na zastavke davaju vediet, ze sa blizi potencialne nebezpecenstvo - velke auto vo velkej rychlosti.

Zastavka nema pristresok, za ktory sa mozes postavit kym cakas?

veselo_neveselo
10. jan 2024

13 minut od domu nie je ziadna samota u lesa.
Nie kazdy je nasilnik, uchyl ci vrah. Prestan citat a pozerat krimi spravy.

A potom - kup si reflexnu bundu ci vestu - taku naozaj fluo. Takto ta bude vidno = ludia ta budu registrovat rychlrjsie, a ked treba, tak ti rychlrjsie pomozu.
(Nemozu si vodici o tebe mysliet, ze si prostitutka? Pripadne nezavadzias na ceste, ked cakas? Ze trubia kvoli tomu?)

V telefone maj zapnutu lokalizaciu (takze system bude vediet kde sa prave nachadzas).
A ruku na tlacitku, keby bolo treba tak maj dohodnute ze budes volat (manzelovi, kamosom, rodicom, to je jedno), a dohodnite sa, ze v case od-do ked chodis na bus, tak VZDY zdvihnu. Ked bude zle, zavolas, a budes nahlas do telefonu hovorit - kde si, koho vidis...oni si aj ti uchylovia rozmyslia, ked vedia ze sa o nich vie a ze ich chytia 🙂

ibatanecnica
10. jan 2024

@veselo_neveselo že prostitútka, prepáč ale tak ma to pobavilo. Ty si asi ešte nevidela prostitútku že? Neviem si predstaviť, ako by musela byť autorka oblečená, aby si ju s ňou pomýlili 😂

levkaa
10. jan 2024

Urcite zapnuta lokalizacia na mobile. Resp.zdielanie polohy s niekym a vzdy telefonat alebo sprava niekomu - prisla som na zastavku, nasadla som do busu. A robila by som sa ze telefonujem. Stale🙂alebo aj naozaj.

autor
10. jan 2024

@roja01 nie nema všetci sú už v práci keď idem ja niekam a autoškolu som 3x nespravila asi mi nie je auto súdené

autor
10. jan 2024

@januska12323 nie ina cesta žiaľ nie je

autor
10. jan 2024

@vanilkovazmrzka ano ma ale je cela zastávka sklenena bezpečné uložená od dialnice vyhradeny úsek na statie autobusu

autor
10. jan 2024

@veselo_neveselo len že ako idem z domu tak cez taku cestu kde su obe strany iba les zajtra vam pošlem kľudne fotky aj video naozaj prejdete z domu po ceste kde je schatrane ihrisko potok a križovatka nikde nič