Ako na nespavosť?

miskamaj
15. jún 2013

bohuzial (pre mna) uz nejaky cas trpim v noci nespavostou. Mam male dieta, ktore v noci kojim 3x (o 24.00, o 3.00 a okolo 6.00) to by nebol az taky problem, nakolko papanie trva max. 10 min., ale velmi dlho mi trva nez zaspim, ci vecer, ked si s dietatom laham do postele (o 20.00), alebo v noci po kojeni. Ak by som zaspala hned, spala by som kludne aj krasnych 9 hodin, ale niekedy sa mi podari zaspat az po polnocnom papani, a nad ranom uz vobec. Spim 3-4 hodiny denne a uz prestavam vladat. Citim aj vidim na sebe, ze uz nie som len nervozna, ale uz aj agresivna. Prosim, ak ma niekto podobny problem, nutne potrebujem tipy ako zaspat ☹

spinkatchcem
15. apr 2019

@nefertitka Ahoj ako si to zvládla všetko? Už je lepšie?

kika37
24. máj 2019

@nefertitka ahoj tak ja bojujem s nespavostou asi 5rokov uz som zufala ,,dali mi gerodorm a mam pocit ze uz ani ten nezabera,,beriem polovicku pravidelne,,raz spim tri hodiny na dalsi den nic,,,

nefertitka
2. okt 2019

@kika37 dlho som nebola na konikovi, uz je to lepsie?

kika37
2. okt 2019

@nefertitka ahoj dnes som prisla z nemocnice chytila ma krcna a krize takze som dostala obstreky infuzie lieky a...je mi tak isto boli ma hlava a chodim ako opita a kedze mi bolo zle zo serotorax tak mi ho ex...A zas skusam citalex no to tiez stavy

erienka
2. okt 2019

@nefertitka ahoj, mna by zas zaujimalo, ci sa to zlepsilo tebe. Mne len trochu

nefertitka
3. okt 2019

@erienka mne na etapy, mam obdobia, ze celkom spavam a potom mam take, kde zas mam velky problem spat

erienka
3. okt 2019

@nefertitka ja tiez v podstate tak isto. Ale chystam sa uz nastupit do prace, tak ktovie, mozno budem byvat taka unavena, ze sa to zlepsi...

nefertitka
4. okt 2019

@erienka ja som si to tiez vravela, len ja to mam naopak, praveze ked viem, ze rano musim vstavat a v robote fungovat, tak sa mi horsie spi ako napr.na vikend, alebo cez dovolenku

juliet86
27. okt 2020

@nefertitka ahoj ako si na tom? co vsetko si vyskusala a co ti pomohlo?

juliet86
27. okt 2020

@erienka ahoj ako si na tom ? co vsetko si vyskusala a co ti pomohlo?

juliet86
27. okt 2020

@spinkatchcem ahoj ako si na tom? co vsetko si vyskusala a co ti pomohlo?

erienka
27. okt 2020

@juliet86 ahoj, som na to raz lepsie, raz horsie, vacsinou horsie :D Myslela som si istu dobu, ze mi pomaha Magnerot (dve tabletky pred spanim), ale nepomaha. Posledny tyzden beriem najsielnejsi melatonin, aky sa da zohnat a ten mi zatial celkom pomaha, budim sa relativne ok. Informovala som sa cez znameho uz aj u psychiatricky, ci by som si mohla dat predpisat lieky, ale odkazala mi, ze tie lieky po vysadeni spanok este zhorsia a pokial netrpim i nejakymi uzkostami (v tom pripade by mi predpisala asi antidepresiva, ktore upravuju i spanok), odporuca, aby som skusila skor terapeuta alebo aj nejake relaxacne cvicenia. Takze asi by som sa mala zatial vydat touto cestou.

juliet86
27. okt 2020

@erienka cize uz rok sa s tym trapis,? kopko spis v zlu a v dobru noc a ako sa ti striedaju casto?

erienka
27. okt 2020

@juliet86 trapim sa s tym uz aspon 5 rokov. Zaspat mi trva asi hodinu a pol, v noci sa budim tiez kazdu chvilu a rano vstanem na svitani a uz nemozem zaspat. To povazujem za zlu noc. Alebo niekedy vstanem o druhej - tretej a uz nemozem zaspat. To je extra zla noc, kedy byvam rozbita cely nasledujuci den.
Bezna noc je taka, ze v noci sa trikrat zobudim, rano sa zobudim o siestej a citim sa unavene az doobeda. Takto to byva vacsinou.
Za dobru noc povazujem taku noc, ked sa mi podari spat aspon do tej siedmej (nastastie deti maju skolu-skolku blizko, takze budik mam nastaveny na sedem desat). Vtedy aj napriek tomu, ze sa v noci budim, sa citim relativne oddychnuto. To sa mi darilo posledny tyzden, mozno vdaka tomu melatoninu. Ale tipujem, ze to nebude mat dlhe trvanie.

daniela022
27. okt 2020

@erienka ktorý melatonin presne užívaš?

erienka
27. okt 2020

@daniela022 tento. Odporuca sa stvrt tabletky, ja si davam polku.