Ako pribrať pri dvoch deťoch?

qwer2019
6. feb 2021

Ahojte žienky, mám na Vás otázku ohľadom chudnutia. V priebehu 2 rokov som mala 2 deti, dcérka august 2019 s syn september 2020. Nikdy som nemala nadváhu, ani nič podobné. Ku mojej výške 161cm som mala ideálnu váhu 50-55kg. Pri prvom tehu som pribrala 8 kg a následne schudla 16 co bol celkom rozdiel. No po chvíľke sa mi podarilo pribrat na 50kg, pri druhom tehu som pribrala 9kg. A teraz? Mam 46kg a hrôza sa pozriet do zrkadla. Snažím sa jest vzdy ked je moznost, sem tam nejaká pochutina avšak moja váha skôr smeruje dole. Nemáte daku radu ako pribrat pri 2 deťoch , ktore su dost náročné? Este ku tomu musim s nimi behat po schodoch, keďže spalna,detska a obyvacka su v podkroví. Dakujem všetkým za rady a za odporúčania, pokial ste si tým volaktora prešla.

siska53
7. feb 2021

@qwer2019 no.. som.zvedava, co ti napisu. Ja som.vzdy jedla ( od prveho tehotenstva) pravidelne, viackrat denne - s detmi. Napriek tomu tiez neviem.pribrat. ok..mam.aj urcite zdravotne problemy - opakujuce sa crevno-zaludocne problemy, ale to je tak raz za dva-tri mesiace, ked musim.mat par dni prisnu dietu...
Skor ta nasmerujme k dr., Nech ti vysetria stitnu zlazu a tak.. mozno sa ti len zmenil metabolizmus.

Este otazka, co znamena - snazis sa jest vzdy, ked sa da? To jest kolkokrat denne?
Ake velke su porcie a tak?

patys123
7. feb 2021

Ahoj, ja presne to isté. 158cm a aktuálne 46kg, ale ešte pred mesiacom 44🤦... Pri prvorodenom som mala tiež ten problém, keď som.ho odstavila od mlieka, zlepšilo sa to. Teraz kojim dcérku a zas nie a nie pribrat. No a pred mesiacom som sa to teda tiež rozhodla riešiť. Začala som si písať jedálniček, pomáha mi to si aj lepšie zorganizovať deň, týždeň, nákupy...a teda musím sa do jedenia aj nútiť a mať stále na očiach že.musim jest.
Zaradila som do jedálnička viac strukovín, naberám si viac ryže, zemiakov, kupujem aj viac zeleniny a ovocia, stále sa snažím piecť nejaké koláče, kysnuté slimáky, pizzovniky atď aby bolo čo zakusit aj tak pomimo. Varím husté polievky, veceriam aj dvakrát i keď už nie som hladná...
No ale stačí menší stres, nenajem a sa a to čo som horko ťažko nabrala je razom dole 😅
Robila.som tu chybu a že napriklad pri raňajkách som kŕmila malú dohliadala na malého potom som za nimi podojedala vypila kávu a už som bola akoze nájdená...keď im idem dávať jesť musím si normálne nabrať a zjesť to
A ešte som prestala jesť sladkosti, mám pocit že mi len oklamali zaludok a znižovali chuť do jedla...a cítim sa bez nich lepsie

qwer2019
autor
7. feb 2021

@siska53 tak rano si dam kavu a nieco mala, väčšinou musli,jogurt , ale obcas nestihnem, lebo musim krmit jedno a tisit druhé. Obed je niemdy az o tretej poobede a večera o 10tej vecer, a to uz mam stiahnuty zaludok, ze zjem len trošku.

qwer2019
autor
7. feb 2021

@qwer2019 a sem tam nejaka sladkost ci slanost

qwer2019
autor
7. feb 2021

@patys123 napíšem ti správu

misacina
7. feb 2021

mne pomohlo len cvicenie nic ine konecne som sa dostala na 60kg

siska53
7. feb 2021

@qwer2019 tak to je potom.jasne.. ja som vzdy jedla pravidelne s detmi. A to mala mala koliku.. bohuzial, musela chviku vydrzat, tak si par minut poplakala.. a desiata so starsim, neskot s obomi, obed, okovrant i vecera spolu s nimi. Na to dbaj!! To je zakladna potreba, zvlast, ak sa pri tej vahe necitis dobre..