Ako zhodiť posledných 5 kg?

dajana40
5. máj 2020

Ahojte cvicim 3 x denne z toho rano nalacno den mam pauzu. Jem v podstate zdravo ziadne pizze burgery sa
Vecer sa nekonaju,. Chcem iba poradit,lebo aj napriek cviceniu idu posledne kg tazko. Mate nieake vlastne skusenosti?? Vdaka

dajana40
autor
5. máj 2020
basullinka
5. máj 2020

Treba viac info. Ake cvicenia cvicis, co konkretne jes - priklad jedalnicku

dajana40
autor
6. máj 2020

@basullinka no cvicim na eliptickom tranazeri, ten ako jediny mi pomohol k zhodeniu aspon par kil. Po cviceni na lacno si dam kasu s medom bananom alebo vajicka s polku platkom celozrneho chleba. Tak desiata zvecsa ovocie a vecera lahka salat s plus mesobryba ci tempeh kebyze necvicim nepoviem ani slovo ale clovek cvici a stojim a chcem tych 5 kg uz prec

ceresnovci
6. máj 2020

spocitaj si denny prijem kalorii

nini1010
6. máj 2020

Ja mam skusenost ze chudnutie ide po takych akoby fazach.Presla som si tym po porode ked som za 3 mesiace schudla cvicenim a stravou poslednych 10 kg z celkovo pribratych 18.Cvicis,zdravo sa stravujes,samozrejme primerane velke porcie,to je zaklad, Je ale normalne ze po par kilogramoch sa ti vaha akoby zasekne a aj niekolko tyzdnov moze byt rovnaka.Nesmies povolit,ono to zase pojde dole.Potom prekonas tu pomyselnu zacarovanu hranicu,zhodis dalsie napr.3-4kila a zas sa to zasekne.Proste tie posledne kila idu uz velmi tazko a je to demotivujuce,verim.Ale netreba nic menit,nic zintenzivnit,len pilne pokracuj v tom co doteraz,pripadne mozno pridaj beh a vydrz.Uvidis ze ono sa to zase pomaly rozbehne.

basullinka
6. máj 2020

@dajana40 skus si nahadzat par dni do kcal tabuliek, ci nemas moc maly prijem (aj to byva problem), ale mozno len treba vydrzat a sa to zase rozbehne, alebo skusit ine cvicenie (niekedy si telo zvykne a uz tak nereaguje ako na zacatku) a hlavne vydrzat 🙂

nini1010
6. máj 2020

A v stave nudze poziadat o pomoc trenera.Ja som s nim cvicila 2 mesiace,aby ma nastartoval,spravne mi nastavil cvicenie,prekusal sa so mnou najhorsimi zaciatkami a prekonzultovala som s nim stravu.Za tie 2 mesiace ma nastavil tak,se som uz dalej veselo pokracovala uz sama,lebo som vedela ako to robit spravne z pohladu cvicenia aj stravy.

dajana40
autor
6. máj 2020

@nini1010 ok vdaka zabudla som obed klasika privatok hrst celozrnnych cestovin a zase meso rbka vzdy sa snazim mat oestru stravi

dajana40
autor
6. máj 2020

@nini1010 dakujem za rady ale je to pravda, he to demotivujuce lebo makam cvicim nezerem sladke a nie a nie mat sexi postavu🤪 moja znama schudla na 48 kg a okrem toho ze vynecha chlieb necvici a obed je normalny ci rezen ryzu buchty a vaha jej stoji nepriberie a clovek maka a furt ta ista vaha

jurly
6. máj 2020

@dajana40 porovnavas neporovnatelne. prestan niesit ostatnych, lebo Ta to v tej to faze iba demotivuje. netusis, co v skutocnosti robi, ako sa stravuje, aky ma metabolizumus. zavisi aky mas ciel Ty.ide Ti iba o kila? lebo ked budes drzat hladovku, alebo nejaky "super" detox mas aj 3-4 kila dolu, lebo mozes stratit crevnu mikrofloru, vodu, rozhodit metabolizmus atd. porovnaj sa iba sama so sebou.

jurly
6. máj 2020

tiez je dobre obmenit cvicenie, lebo telo si casom zvykne na ten isty typ cvicenia. na youtube je kopec cviceni iba s vlastnou vahou. hlavne ako bolo vyssie pisane- vydrz. robis to pre seba. drzim palce 🙂

zuzanaam
6. máj 2020

@dajana40 cvičiť 3x denne? Telo si hmotnosť drží kvôli stresu - pretrénovaniu.

jurly
6. máj 2020

ak je to 3x denne, raz do tyzdna...

danusskaaa
6. máj 2020

Zmen uplne cvičenie- vymen za ine. Ak si napriklad cvivila na "svalstvo" tak teraz daj kardio viac. Telo si mozno zvyklo na rovnaky pohyb a uz tak nepali.. ale najpravepodovnejsie ide aj o premenu tuku na svaly a tam budes mat vahu vyssiu, ale zase pekne sformovanu! Mne ked sa takto zastaví váha vzdy vymenim na par dni cvicenie za nieco ine (aj nasilu, kedze ma to nebavi) ale pohne sa to!

nini1010
6. máj 2020

@dajana40 Kazda sme ina.Ziadnej to nejde zo dna na den.Dolezite je vytrvat,cvicit,beh je velmi efektivny na chudnutie a rozumne jest-maso,bielkoviny,zelenina,nehladovat aby sa to nevrstilo jojo efektom.Ono sa to pohne,neboj sa.

kittykat22
6. máj 2020

@dajana40 ovocie len do 10. rano - ziadne sladke potom. Mozes vsetko ostatne. Syr a smotany detto len do 10.00. Ak nechudnes pri cviceni, treba zmenit cvico. Najlepsie trening na cca 40-50 min. mozes najst na youtube

dajana40
autor
6. máj 2020

@zuzanaam pomylila som sa 2x denne cvicim

dajana40
autor
6. máj 2020

@danusskaaa nie ja IBA cardio cvicim

dajana40
autor
6. máj 2020

@nini1010 beh mne napriklad nikdy nepomohol zhodit

danusskaaa
6. máj 2020

@dajana40 tak teraz vyskusaj nieco posilnovacie...

dajana40
autor
6. máj 2020

@danusskaaa skusim no aj tak somz toho na nerwy lebo ten jedalnicek a cvicenie som uz daavnomyslela te budem ako laň ☹️☹️

zuzanaam
7. máj 2020

@dajana40 ibaže primerané je cvičiť 3-4x do týždňa! Telo potrebuje aj oddych, nielen neustály stres.

dajana40
autor
7. máj 2020

@zuzanaam no jedny tvrdia to, a iny ze telo potrebuje zabrat a cim viac tym viac spalenych kalorii tak kde je prawda??

zuzanaam
7. máj 2020

@dajana40 telo potrebuje zabrať a potom potrebuje oddych. Prečo sa neobrátiš na nejakého trénera? Tu na MK sledujem packofit, má výborné články o cvičení aj stravovaní a aj klientov s výsledkami.

dajana40
autor
7. máj 2020

@zuzanaam oki idem ceknut