Ako žijete bez žlčníka?

10. apr 2023

Ahojte žienky moje. Idem sa objednať na operáciu vybratie žlčnika nakoľko mám kamene a aj koliky. Začalo to počas tehu a pokračuje aj po. Niekedy je pokoj mesiac niekedy aj dva krát za týždeň. Pritom mám asi 3 pol cm kamienky (podľa sona). Stále rozmýšľam či dať vybrať či nie. Nemám sa s kým porozprávať nakoľko v okolí to nemá vy ešte nikto. Tak preto tu. Ako žijete bez neho? Musíte sa obmedzovať moc?
Keď ste ho mali pichalo vás v ňom? Bola som na pohotovosti no hodnoty mám mierne zvýšené ale odporúčajú ho vybrať, že to bude len horšie. Aké ste mali prejavy pri žlčnika? Ďakujem 🙃 mne zle trávi.. 🙂

doriiis
10. apr 2023

Žije sa mi lepšie ako s ním,keď som mala bolesti a strach

doriiis
10. apr 2023

V ničom sa neobmedzuje,jem všetko tak,ako predtym

sissy27
10. apr 2023

Uplne v pohode, mozem jest v podstate vsetko, ale pre vlastne dobro som sa vzdala niektorych veci (ta nutena dieta prve tyzdne po operacii bol dobry zaciatok).
Bolesti boli otrasne, nezaberal ani algifen ani nic, tiez som sa toho bala, ale uz to doslo do stadia, kedy nebolo na vyber.

tosomja
10. apr 2023

Ja som mala problémy asi 2x v 12rokoch. Nikto to nepripisoval zlcniku, len "že asi som niečo pojedla"
Potom keď som mala 15rokov som zožltla, ako citrón som bola, aj bielka. Na infekčnom povedali že je to žltačka. Bola som tam týždeň na infúziách, no nakoniec po vyšetreniach zistili že je to žlčník, veľké kamene 7ks a piesok. Hneď ma preniesli na interné, vybavili operáciu, ale keďže išli sviatky, tak ma pustili domov. Že keď sa to zhorší, máme prísť. Vydržala som tak dva roky. A už sme na to aj zabudli. Raz mama robila uhorkovy šalát, zjedla som plátok uhorky a viac si nepamätám, taká bolesť, odpadla som. Operovali má 3hodiny pre komplikácie, piesok sa mi dostal do zlcovodu, či kde. Rez mám cez celé brucho.
A odvtedy je dobre. Jem všetko, žiadne obmedzenia. Môžem aj uhorku, paradajku, papriku, korenia, mastné, slané, čo len chcem.

janka_lolo
10. apr 2023

Síce z mojej dcéry si radšej príklad neber
V polovici júla 2022 absolvovala operáciu, žlčník šiel von o 2,5 týždňa na to sme ženili najstaršieho syna, týždeň bola na tej žlčníkovej diéte a potom už jedla všetko
dcére to spôsobovali hlavne stresy v škole, keďže vždy sme šli na urgent keď nestíhala sa učiť na skúšku alebo skúška dobre dopadla a dcéra sa ukľudnila, diétnej chyby si nikdy pritom nebola vedomá, čiže vždy to stresu pripisovala
prvýkrát na to prišla po bakalárskych štátniciach, kedy si to odniesla už aj so silným zápalom, čiže týždeň na infúziach v nemocnici strávila, od tej doby bol pokoj, potom v jeseni sa jej to ozvalo keď sme mali oslavu a pojedla kadečo asi sa aj prejedla ale to sme nešli na urgent, po 7,5 mesiacoch od hospitalizácie sa šla objednať na operáciu, potom tam skončila ešte 3 krát keďže krvné testy neboli najlepšie, ale našťastie všetko dobre dopadlo
v súčasnosti končí vysokú školu, čiže stres tam je riadny, čakáme čo to bude tento rok
obmedzovať sa neobmedzuje vôbec funguje akoby jej nič nebolo už týždeň od operácie a zatiaľ úspešne ale lekár na kontrole to nechápal keďže už výsledky boli ukážkové a keď mu povedala ako žije sa čudoval, že ešte tam neskončila, keďže pacienti keď takto rýchlo začnú normálne fungovať tak ich tam majú opäť a dcéra vôbec ta si žije akoby sa nič nedialo a pripomínajú jej to len jazvy

janka_lolo
10. apr 2023
https://www.youtube.com/watch?v=Nd1SOGAObfI


tu je pekná diskusia o tom s primárom chirurgie

blancheporte
10. apr 2023

Neľutujem,že som ho dala vybrať.Tie záchvaty aj 3x do dňa boli strašné.Môžem zjesť všetko,ale nemusí mi to sadnúť....paprika,kapusta a ťažké jedlo po troške.Ale to si viem sama prispôsobiť.Inak nemám žiaden problém.Za mňa určite dobré rozhodnutie ho dať von.

zitaje
10. apr 2023

Ja nemám žlčník už cca. 5 rokov, nebyť dierok na bruchu po laparke aj by som zabudla, že nemám žlčník. Mňa to nijakovsky neobmedzuje, môžem jesť hocičo. Predtým som mávala cca. raz ročne záchvaty, pred operáciou som mala zapálený žlčník a dva týždne som bol k.o. v bolestiach... takže za mňa rozhodne vybrať, ak robí problémy.

tinulqa
10. apr 2023

Som 3ctyzd po vybrati zlcnika jem už všetko neboli ma ani zaludok je mi o 100 percent lepšie som šťastná ze je von dokonca aj pulz sa mi napravil neváhaj a ísť

tinulqa
10. apr 2023

A bolel ma v kuse schudla som ach ani nechcem spomínať na to uz

autor
10. apr 2023

@tinulqa bolieval ta žalúdok?

autor
10. apr 2023

@zitaje mna stále v ňom pichá ale zápal v tele nemám

sarahanna
10. apr 2023

Ja som mala 3 cm kamene, plus zápal žlčníka. Som tri týždne po operácii, a skoro po pol roku trápenia sa cítim konečne dobre. Za ten čas som schudla vyše 20 kg, ku koncu som nemohla už nič jesť,zachvat bol už aj po vode.V zlcniku ma stále pichalo a bolelo. Je to naozaj skvelý pocit sa najesť bez bolesti, bez strachu.

tinulqa
10. apr 2023

A neskutočne as som plakala tak ma bolel

tinulqa
10. apr 2023

Vždy som vravela ze raz umrel na žalúdok a hľa zlcnik von a aj bolesti preč

tinulqa
10. apr 2023

Ja som tiež nemala veľmi veľké odchýlky v krvi kus dvihnure crp a leuko dvihnute ale dokt povedal sám že to musí von lebo lepšie to už nebude a som šťastná ze je fuc

autor
10. apr 2023

@tinulqa koľko si čakala na op?

tinulqa
10. apr 2023

No 3 týždne

tinulqa
10. apr 2023

Aj to len kvôli menštruácii lebo nechcú operovať keď máš menzes

autor
10. apr 2023

@tinulqa Fuu celkom krátko no mne zavreli že až 3 mesiace :D

tinulqa
10. apr 2023

Záleží od dokt ako ma veľa naplánovaných operacii a ci idete ku jednému alebo vás len obj a pôjdete Choč ku ktorému ja som si vybrala a len k nemu som išla aj na kontrolu ale ako vravím záleží koľko má operacii naplánovaných

tinulqa
10. apr 2023

A ešte kto vám to vravel?sestrička alebo nejaká známa ?lebo keď známa môže sa mylit

autor
10. apr 2023

@tinulqa doktor na pohotovosti mi to hovoril že čakacia doba je 3m… 🤷🏻‍♀️

doriiis
10. apr 2023

@tinulqa
@autor......mne žlčník vyberali 3,5 týždňa po spontannom 24 hod pôrode.Nechceli,lebo šestonedelie a bla bla ale ja som to ukecala.Nebol žiaden problém.Na tretí deň od operácie som išla domov.
A ako
@janka_lolo píše...neradim,ale ja som po príchode domov zjedla všetko,čo som videla,keďže som za 4 dni v nemocnici schudla 5 kg.Ale treba byť opatrní a ísť na to pomaly

tinulqa
10. apr 2023

Hm síce neviem skade si no ja som čaká fakt krátko odporúčala by som ísť na chirurgiu za doktorom a tam ti povedia na isto z pohotovostou mam zle skúsenosti tam skôr to odbijali ako pomáhali mbe len páchali injekciu ani do papierov nekukli

doriiis
10. apr 2023

@autor...tak jak radia,ísť za konkrétnym chirurgom a dohodnúť si termín s nim

tinulqa
10. apr 2023

@doriiis áno ale sám dokt povedal ze je lepšie keď neje ms q že ti v šestonedelia vyberali noa nekrvacala si tak je to v pohode a po ďalšej aj keď je to akutnejsie neberú na to ohľad všetko je to od doktorov

tinulqa
10. apr 2023

Choďte za jedným chirurgom nech vás zoberie a verte vždy lepšie ísť za jedným ako len tak triafat

janka_lolo
10. apr 2023

@tinulqa dcéra mala prvý termín o 7 mesiacov, druhý dostala o 3 mesiace keďže pôvodný jej komplikoval jednu vec, ktorú si aj tak nedokázala splniť

daniela2202
10. apr 2023

Moj priateľ zle, zle a zle.... už 10 rokov, nič poriadne nezje a len grgá, nadúva ho a je mu zle.... zobká ako vtáčik a podotýkam- nefajčí a nepije