Žlčníkovy záchvat bez žlčníka

17. sep 2022

Mám otázku, nakoľko priateľka nemá už žlčník 2 mesiace a doteraz všetko bolo v poriadku a zrazu teraz večer sa začala sťažovať, že sa cíti ako keby mala žlčníkovu koliku ale žlčník už nemá a dnes jedla iba špagety s kečupom a ona sa cíti totálne zle, že má chuť vyhrabať dieru od tej bolesti, moja otázka znie teda, rád by som jej pomohol ale neviem ako keďže už sme boli aj na pohotovosti a tam jej povedali, že nie je prípad pre nich a nemá zaťažovať zdravotníctvo, pritom žiaden alkohol nepije, pooperačnu diétu dodržuje, pije len čistú minerálku a dnes ju niečo takéto postihlo a opisuje to bolestiam keď mala aj silný zápal žlčníka

janetinka27
17. sep 2022

nemoze to byt pankreas abo zaludok? na tej pohotovosti jej nieco vysetrili?
neviem, ci sa smie linka 112 vyuzivat aj v tomto pripade, ja som si raz volala 112 kvoli inemu zdrav.problemu a tam mi ochotne poradili a davali mi konkretne otazky, podla odpovedi potom vyhodnotili situaciu. boli velmi profesionalni a ochotni.

viestta
17. sep 2022

Odstránenie žlčníka nie vždy problémy vyrieši. Nech ide na pohotovosť, keď ma zlcnikovu koliku

autor
17. sep 2022

@janetinka27 žiaľ na pohotovosti ju len odbili ani nevysetrli, tak ona tu bolesť hovorí pozná od žlčníka pod pravým rebrom ako ju bolievalo pri zachvatoch keďže nie sme ani doma tak sme nenavštívili ani spádovy urgent kde mala len dobré skúsenosti toto je núdze cnosť keďže už ju túto raz takto odbili zo záchvatom, uvidíme zajtra čo ako keď tak pôjde určite na spádovy urgent

sofiafranko
17. sep 2022

Vysetrili ju na pohotovosti? Z liekov je pomoze Febichol a od bolesti Algifen kvapky. Mozu sa jej upchavat zlcovody.

autor
17. sep 2022

@viestta boli sme ale sú tu nepríjemný lekári, ktorý ju len odbili čiže žiaľ tam nepochodila a dnes takto naproti noci sa mi už domov 200km nechce šoférovať aby sme šli na pohotovosť tam kde vždy na ňu boli milý

autor
17. sep 2022

@sofiafranko algifen čo viem jej nezaberal nikdy ani pri kolike ale ani ho nemá zo sebou aby si ho dala ale budem dúfať, že to vydrží a keď tak zajtra ráno pôjdeme domov a pôjde ku nám na pohotovosť, a nie nevysetrli aj keď sa tam pomaly plazila od bolesti povedali, že to nie je prípad pre nich a nemá zaťažovať zdravotníctvo

sofiafranko
17. sep 2022

A nie je v blizkosti iny urgent? Pacienta s bolestami su povinny vysetrit.

zara1357
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
17. sep 2022

@sofiafranko no tuto tak nefunguje tu mladých ľudí takto vždy odbijaju jej sa toto tu už stalo aj kamarátovi, ktorý mal otras mozgu a keď prišiel domov do nemocnice tam ostali zhrozený kde bol dovtedy, čiže asi tak a no do Bratislavy na Kramáre je to hodina autom čo je dosť ďaleko ale ak sa aj neulavi tak v noci pôjdeme buď tam alebo domov kde to po diaľnici som schopný dať pri porušení všetkých predpisov tiež za hodinu a pri dodržaní všetkých predpisov do tých 2 hodin tak uvidíme

autor
17. sep 2022

@zara1357 ona má veľký strach z nemocnice a všetkého čiže na záchranku fakt až v najhoršom prípade ako uvidíme ako jej bude a buď to v noci riskneme do BA alebo domov takže uvidíme ako jej bude ak jej bude lepšie tak ju nechám oddýchnuť a pošlem ju až v pondelok k obvodnému

taktotedanie
17. sep 2022

No bohuzial na modrom konikovi jej s bolestou nepomoze nikto ked jej nezaberaju lieky na bolest
Zbytocne sa tu stazujete na zdravotnictvo

simona92101
17. sep 2022

Nospa jej nezabera?mne vzdy pomohlo sa vyzvracat,dat nospu,a teply termofor.na pohotovosti mi nikdy nepomohli

hanka55
17. sep 2022

mne tiez no spa zaberie dam si aj 2tbl .....nech si da urcite pomoze

autor
17. sep 2022

@simona92101 tú neskúšala, neviem či to má a a už je aj dosť neskoro keby ju nemá, takže myslím, že už nenájdem otvorenú lekáreň, ale kamarát bol kúpiť v tescu akýsi žlčníkový čaj tak ten si dala a aktuálne spí takže myslím, že sa jej trochu uľavilo, jej pokiaľ bola u nás na pohotovosti vždy jej pomohli, ale uvidím ako jej bude zajtra alebo v noci a ale ráno jej pôjdem kúpiť tu nospu ak nemá

autor
17. sep 2022

@taktotedanie nesťažujem sa na zdravotníctvo, len som sa vyjadril, že na pohotovosti jej povedali, že nie je prípad pre nich a nemá zaťažovať zdravotníctvo, a žiaľ nie každému každý liek na bolesť zaberie a priateľke taký algifen nikdy v kvapkách nepomáhal ale v infúzií na pohotovosti jej zabral ale žiaľ ten aj tak viazaný na lekársky predpis ak sa nemýlim a ten nemáme a priateľka algifenové kvapky ma doma a nemá ich zo sebou, rôzny účinok liekov poznám na sebe kým moja mama nedá dopustiť na novalgin od bolesti hlavy tak mne vôbec nepomôže a skôr mi zaberie obyčajný panadol

autor
17. sep 2022

@hanka55 ráno pôjdem kúpiť

hanka55
17. sep 2022

urcite zaberie ja tiez nemam zlcnik a uz parkrat som mala zachvat to je horsie ako zlcnikovy ked sa upchaju zlcovody

autor
17. sep 2022

@hanka55 tak priateľkina mama, ktorá nemá žlčník 10 rokov ak sa nemýlim tak tej problém nerobí nič a nikdy sa že vraj po operácií nesťažovala na problémy a dúfam, že priateľka to bude mať podobne

macka111
17. sep 2022

@sofiafranko a ako diagnostikuju upchate zlcovody?

sofiafranko
18. sep 2022

@macka111 zvycajne USG, MRI, ERCP

macka111
18. sep 2022

@sofiafranko takže CT by to asi malo vidieť tiež, že? Pod kontrastom.... Som po operácii žlčníka skoro rok a výsledky mam že ductus choledus do 8mm neviem vraj nerozsirene zlcovody ale raz som už ERCP absolvovala. MRCP ukázalo čosi ale ERCP nenaslo nič... To bolo pred 3/4 rokom a teraz mi urobili CT s kontrastom a vraj nič tak neviem krv neukáže upchate zlcovody?

sofiafranko
18. sep 2022

@macka111 a mavate stale problemy / zachvaty?

macka111
18. sep 2022

@sofiafranko no niekedy prejde aj par mesiac a niekedy ako teraz už tretí týždeň a boli celá pravá strana od vrchu až po spodok... Akurát dole mi našli opäť cystu na vaječníku. Minulý mesiac začali tie bolesti a bola tam krvava cysta. A vraj sa vstrebala teraz opäť ovulácia opäť cysta 4,5x2,5 boli spodok ale pichá sk tam kde bol žlčník tak už neviem. Aj čreva nafuknuta som.... Proste des. Mala som bilirubin 20 ale vraj to nie je problém, bolo to po covide.... Zajtra som si zaplatila a idem opat na odbery... Lebo v nemocnici už nevedia co mi je.

sofiafranko
18. sep 2022

@macka111 dufam sa Vam polepsi a zistia pricinu. Skuste skonzultovat aj ineho lekara, endometriozu nemate?

baskustek
18. sep 2022

Tiež sa mi to stáva, žlčník nemám už 7 rokov a 3-4x do rokq ma chytia takéto ukrutné bolesti, väčšinou pri väčšom strese keď mám. Raz som tak aj skončila v nemocnici s tým. Zvyknem si dať no spa a keď sa vyvraciam už pociťujem úľavu. Chcem skúsiť aj pancreolan vraj je na to fajn.

macka111
18. sep 2022

@baskustek a kde oresne Vas to boli vyžaruje to niekde?

macka111
18. sep 2022

@sofiafranko no minulý tok laparoskopia vraj nie... Len už neviem prečo vždy sa vytvorí ta cysta a potom boli jednu krvavú už vyberali... A trochu sa bojím tých zlcovodov ale tak snáď CT by ukázalo...

baskustek
18. sep 2022

@macka111 celé brucho, kŕče a vyžaruje smerom hore, zle sa mi potom dýcha

autor
18. sep 2022

@baskustek priateľke tak isto vždy záchvat vyvolali stresy a následne ich opadnutie hlavne počas skúškového v škole ale teraz nemala žiadne také stresy čo by jej to mohli vyvolať ale už je dobre a tak ona sa chystá pozrieť pánov chirurgov do nemocnice len najskôr musí na to mať čas

baskustek
18. sep 2022

Treba mať pre každý prípad v lekárničke Pancreolan alebo No spa.