Aký je rozdiel medzi psychológom a psychiatrom?

20. dec 2021

Aky je rozdiel medzi psychologom a psychiatrom?potrebujem aj vymenny listok?

soldi
20. dec 2021

Psycholog je terapia - pokec, analyza. Psycholog Ta na zaklade svojej diagnostiky moze poslat za psychiatrom. Ten predpise lieky.
10 sedeni u psychologa je preplacanych poistovnou. Nepotrebujes vymenny listok.

mimka1402
20. dec 2021

Ako bolo už vyššie povedané, psychiater môže robiť aj terapie, ale pri plnosti kapacít je to skôr málokedy

nafka0483
21. dec 2021

Psychiater je lekar - ma medicinske vzdelanie, je kompetentny robit odbornu diagnostiku a liecit.

Psycholog nie je lekar, nema medicinske vzdelanie, lieky predpisovat nemoze. Venuje sa "len" slovnej terapii.

tykat
21. dec 2021

Najpodstatnejsi rozdiel ...psychiater moze predpisovat lieky.
Vymenny listok nepotrebujes, akutny stav zoberie psychiater aj hned... staci zavolat.
Psycholog = rozhovory, analyzy, hladanie priciny a rieseni.
Psychiater = tam kde nepomoze psycholog nastupuju lieky, ktore sa uzivaju dlhodobo a nesmu sa len tak vysadit a pravidelne kontroly stavu.

heln
21. dec 2021

ahoj, skusim aj ja:
psycholog: studoval vs humanitneho smeru - mgr, robi terapie, rozhovory, diagnostiku....
psychiater: zvycajne ma vystudovanu medicinu - mudr, robi diagnostiku a predpisuje lieky na psychicke ochorenia na organickom podklade.....
este je klinicky psycholog: ma vs humanitneho smeru - mgr, ale absolvoval klinicku prax niekde v psychiatrickej nemocnici alebo liecebni.

autor
21. dec 2021

Dakujem vsetkym za odpovede, cize ked mam pravdepodobne uzkostnu poruchu ku ktoremu by som mala ist skor?