Alergia - vyrážky na rukách i nohách

30. júl 2023

Dobrý deň

Prosím vás už si neviem rady týždeň po porode som sa vyhadzala na rukách a pár vyrážok na nohách strašne to svrbelo brala som od kožnej robenu mastičku 3x inj hydrocortison a aerius týždeň som mala pokoj všetko ustúpilo no potom sa to znova objavilo už s tým momentálne bojujem 3 týždne bola som aj na Alergo tam mi povedala že je to žihlavka ale ja pupence nemám ale nic podobne to sú také akokeby fľaky trošičku vystúpené..zobrala mi krv tak čakám do utorka že čo doteraz som nebola na nic alergická no akurát na pel,tráva ,roztoče ale nebrala som nič..môže takto dlho trvať alergia ?? Pri porode mi bol podaný penicilín (pozitívny strektokop)ale iba jedna dávka ale vysypala som sa až po týždni ..ešte ma napadlo mne sa počas tehu spravili strie ktoré hneď v pôrodnici sa zapálili a strašne svrbeli až do krvi spravili sa mi v nich malé pupence po locoid mastičke to prešlo ..svrbí ma to vkuse ani aerius nezaberá veľmi
Môže byt v tele nejaký zápal alebo infekcia ?? Čakám za výsledkami od Alergo potom chcem ísť ešte za obvodným nech mi zoberie krv
Ale nechápem prečo to nemizne po tak dlhej dobe žiadne zlepšenie ..
Prikladám aj foto niekedy je pokožka takto červená inokedy menej