Mali ste takúto alergickú reakciu?

sisiska
5. mar 2013

mamicky, mali vasi drobci niekedy takuto alergicku reakciu? ide mi o to, ci naozaj presne takuto...teda zliatu do cervenych nevystupenych flakov na tele...lebo vacsinou som tu nasla, ze maju vase deticky iba zihlavku...teda vystupene pupence....ale taketo ploche nevystupene cervene flaky som nikde nenasla....

xlucia
5. mar 2013

@sisiska ma to len na trupe?

sisiska
autor
5. mar 2013

@xlucia nie, aj na nozkach, ruckach...preco?

anjelicek26
5. mar 2013

@sisiska - toto byva (moze byt) reakcia na virozu... Saska to mava... teda dva razy mala... chora nebola, len v jednom raze mierna teplota (pod 38), bola taka unavenejsia, proste bolo vidno, ze na nu oba razy nieco "lezie", telo to ale poriesilo takymto vysypom, v nemecku si to najdes pod Quaddeln. Oba razy sme boli na pohotovosti, lebo to mala fakt vsade, ale oba razy nas poslali s fenistilovymi kvapkami domov... dodatocne ju alergolog presvietil odhora dole, alergicka nie je absolutne na nic.

Urcite chodte aj tak na kozne. Aj keby uz len s fotkou, ak to medzitym zmizne.

kika1111
5. mar 2013

môj ex mával toto... väčšinou na jar...a jediné čo mu pomohlo bol kúpeľ v síre (Solfatan - dá sa kúpiť v lekárni) ale vôbec neviem z čoho to mal

xlucia
5. mar 2013

@sisiska ok. a tvar? hlavne licka ma chytene tiez?

sisiska
autor
5. mar 2013

@anjelicek26
@kika1111 a za ako dlho to zmizlo? lebo nasa mala to uz raz mala a skoncili sme vtedy na dvoch davkach kortikoidovych injekcii...ale vlastne nic objasnene, len ze alergia, pichnuta kortikoidova injekcia a dost...ked prva injekcia zabrala, ale na dalsi den sa vratilo, znova pichli injekciu a bolo vybavene....ale mne to zacina vrtat hlavou...preto sa pytam, ci to naozaj moze byt reakcia na alergiu...hlavne ked je to opakovane a ani nevieme na aku potravinu ci lieky...

sisiska
autor
5. mar 2013

@xlucia nie...iba krk trochu

xlucia
5. mar 2013
kika1111
5. mar 2013

@sisiska on sa v tom okúpal 2x - s odstupom 3 dní a už to mal preč.. okúpal sa, ale nechal na sebe ten povlak, neoplachoval to zo seba.. nebola to príjemná vôňa, ale pomohlo mu to.. skús to kúpiť v lekárni, myslím, že ak urobíš taký jemný sírový kúpeľ tak to neuškodí..prípadne sa poraď s lekárničkou..

sisiska
autor
5. mar 2013

@xlucia mala to mala opakovane...takze 6. choroba to nebude

zuzanale
5. mar 2013

@sisiska my sme mali minulí rok v máji je to urtikaria- žihlavka je alergická reakcia na čokolvek u nás sme vylučovacou metodou po mesiaci diet a kadečoho došli na kyselinu benzoovu v sladenej minerálke a sirupe... kortikoidy nám vobec nezabrali stiahol nám to až xyzal sirup v kombinácii s aeriusom ak ste to mali viac krát tak testy na alergologii a dieta a postupne pridávať sledovať čo jedla ....

sisiska
autor
5. mar 2013

@zuzanale ale zihlavka je, ked su tie fliacky take vystupene, nie? a my sme to mali viac-menej hladke...proste hladke cervene fliacky, ktore sa zlievali do velkych flakov...aj vy ste to mali hladke? ci vystupene?

zuzanale
5. mar 2013

@sisiska nemusí nás dr poslala na kožné lebo si nebola istá a kožná potvrdila aj alergolog dokonca sme boli u 2ch lebo jeden bol neschopný až druhý pomohol ... to čo máš na foto vyzerá presne ako to čo sme mali my ... u dr ste neboli čo ona na to aký postup zvolila 😕

anjelicek26
5. mar 2013

@sisiska - prvy krat jeden vysyp, co zmizol po par hodinach, druhy raz 3x za 48 hodin sa to vratilo 😖 U nas definitivne ziadna alergia + fakt to mozem pripisat nejakej viroze, co na nu isla, vzdy bola taka cudna... ale neochorela, len toto proste. Len ci to bola pricina, alebo dosledok neviem... hadam sa to uz nezopakuje... posledne je vyse roka dozadu.

kaja73
5. mar 2013

@sisiska daj jej odobrat krv na zistenie protilatok na 5 chorobu-nie siestu.
tam sa vysyp moze vracat az 3 tyzdne . Existuje dost viroz co maju vysyp-podla mna to mate virozu a najskor tu patku.
Da sa to zistit tym odberom krvi.

viva02
5. mar 2013

Ja som raz mala cosi obdobne, zlievajuce sa flaky po tele, najviac na nohach, velmi to svrbelo. Na pohotovosti mi povedali nieco v tom zmysle, ze ide o reakciu na toxiny, ktore produkuje bakteria, sposobujuca anginu alebo nieco podobne (uz neviem, ci nejaky kmen streptokoka), bolo to fakt dost davno. Je pravda, ze vtedy som bola po chorobe, tusim ma hrdlo bolelo. Dostala som calciovu injekciu do zily a nejaku mast na mazanie. Preslo to. Ak si dobre pamatam, nazov to malo Toxicodermia a to druhe slovo si nepamatam. Podobne nieco moze vzniknut aj po urcitych liekoch.

sisiska
autor
5. mar 2013

@viva02 a na hrudniku si to nemala?

timotea244
5. mar 2013

@sisiska my sme mali alergickú reakciu dnes ráno,keď sa malý napapal čučoriedkový jogurt...je vysypaný po celom tele,niekde má ervené bodky inde presne také červené fľaky...okamžite som s ním utekala k našej doktorke a povedala,že to mohlo byť z toho jogurtu,aj keď aj predtým ho papal a nič...skôr som si myslela,že je to z liekov,lebo ich mal teraz viacej,keďže sme boli chorí...doktorka mu dala diétu a pichli mu dithiaden a mám mu dávať fenistil kvapky...uvidím zajtra aké to bude ☹

janinah
5. mar 2013

@sisiska mali ,na jahody konkretne jahodový nanuk,pri správnej liečbe zmizlo dosť rýchlo,len som sa riadne zľakla,keď som to zbadala na synovi,mal asi 4r.

tinkag
5. mar 2013

my sme raz mali podobné vyrážky a mali sme streptokoka. Držím palce, nech sa to rýchlo zlepší 🙂

sisiska
autor
6. mar 2013

@tinkag dakujem, a nevies, akeho streptokoka akde ste vtedy mali? a mali ste aj ine priznaky? teplotu, atd?

tinkag
6. mar 2013

@sisiska prepáč, ale neviem. Máme teraz toho veľa, najmenšej mi pricvikli prst, chodíme na chirurgiu, prostredná je chorá, najstaršia má vyrážky. A ešte do toho som si našla prácu. Ja si to inak zapisujem, čo kedy mali - také závažnejšie, tak ak budem mať čas, tak ti dám vedieť. Ak to tam budem mať napísané 😒 🙂

nikita308
6. mar 2013

@sisiska Ja som toto mala v novembri, išlo o anafylaxiu (alergický šok), mne však pri tom ešte začalo opuchať hrdlo zvnútra, takže som musela utekať k lekárovi, kde mi pichli asi 3 injekcie (presne už neviem aké, musela by som sa pozrieť do karty) a dali aj lieky... zostala som pol dňa na pozorovaní, potom ma pustili domov... chvalabohu do večera to pomaly mizlo... pred 17-timi rokmi som také šťastie nemala, to ma odvážala záchranka do nemocky, kde som bola 3 týždne a fľaky mizli polroka...

tinkag
6. mar 2013

@sisiska mali sme vtedy šarlach, mali potvrdeného streptokoka z výterov. A dokonca my sme mali už aj 5.chorobu.
A teraz ju má asi zase najstaršia. Dnes sme boli u kožnej, ale jej sa to zhoršilo zase do večera, a úplne to vyzerá ako ked to mala aj predtým (mala som fotku v zošite, kde si píšem, ktoré choroby mali)

sisiska
autor
7. mar 2013

@nikita308 a z coho si ten alergicky sok dostala...lebo aj nasej malej vtedy zacali puchnut dlane, tak sme rychlo bezali na pohotovost...a ked sa objavia taketo flaky z alergie, uz sa to berie ako alergicky sok? ja som myslela, ze pri alergickom soku su problemy s dychanim, bezvedomie, atd........takze ak nie su ine priznaky a iba taketo flaky a je to naisto z alergie, ide o anafylaxiu? dakujem za odpoved

sisiska
autor
7. mar 2013

@tinkag a kolko rokov ma najstarsia dcerka? ako tie vyrazky vyzeraju? su to flaky alebo vyrazky? budem ti moc vdacna za odpoved....

nikita308
7. mar 2013

@sisiska Pred 17-timi rokmi som ho dostala z acylpyrínu, kedy zistili, že som alergická na kyselinu acetylsalycilovú, takže lieky proti bolesti som mohla iba bez tejto kyseliny... väčšinou som od horúčky brala Panadol, po ktorom som dostala tiež tento alergický šok, doteraz mi nič nerobil... teraz zisťujú, či som alergická aj na paracetamol... ale mne začalo aj hrdlo opuchať zvnútra, takže to už je alergický šok, kamaráta však poštipla včela, začala mu opúchať neskutočne ruka a tiež to označili na pohotovosti ako alergický šok, aj keď hrdlo mu neopúchalo, nedusil sa...
Pre toto mám doma Epipen (http://www.adcc.sk/web/humanne-lieky/detail/epi...), a mala by som ho stále nosiť pri sebe...

ludka140281
24. mar 2013

mi take mame od piatku,,,každy den viac,svrbia

sisiska
autor
21. máj 2013

@ludka140281 mozem sa spytat, z coho ste mali tie fliaciky? a co vam na to dala lekarka? ako dlho vam to mizlo?

sisiska
autor
21. máj 2013

@ludka140281 a vidim dobre na tej fotke, ze sa malej vtedy u vas urobili okrem fliacikov aj akesi "navreniny" ? boli to pluzgieriky alebo vyrazky?