Antibiotiká a hnačka

pupetko263
13. mar 2022
Používateľ pupetko263 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od pupetko263.

Ahojte máte skúsenosť užívam antibiotiká už 5 deň a vždy keď ich zjem nie hneď ale o niečo neskoršie dostanem kŕče do brucha a preženie ma niekedy aj dvakrát takú redšiu stolicu užívam aj probiotiká asi prestanem užívať antibiotiká keď mi toto robia môže to byť z antibiotík? Čítala som v pribalovom letáku že vedľajší účinok hnacka, kŕče atd

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
stanulienkat
13. mar 2022

Urcite to je po atb. Uzivaj ich vzdy po jedle. Uzivaj probiotika, napr. Biogaia 2xd 3 hod po atb. Este liecbu neukoncuj,uz mas len par dni. Probiotika pokracuj este aj 3 tyzdne. Vynechaj mliecne potraviny.

pupetko263
autor
13. mar 2022
Používateľ pupetko263 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od pupetko263.

@stanulienkat užívam antibiotiká po jedle a po hodine zjem probiotiká Biopron premium 2 tablety aj tak nič

panelacikova
13. mar 2022

@pupetko263 neviem, aké probiotiká berieš, ale ja mám za sebou 7-dňovú liečbu ATB a dala som si dvojnásobnú dávku probiotík rozdelenú na dve šupy, čiže ráno a večer. a krútilo mi síce v bruchu, ale konzistencia ok, hoci som mala celý týždeň pocit, že sa pototo... a čo sa týka probiotík, rozostup od ATB má byť 2-3 hodiny, inak ich účinok ATB "zabijú". čiže ak berieš ATB o 8:00 napríklad, tak probio medzi 10:30-11:00 ideálne.

stanulienkat
13. mar 2022

@pupetko263 presne ao pise
@panelacikova . Probiotika cca 3 hod po ATB.

janinah
13. mar 2022

pridať hylak,atb nadalej

panelacikova
13. mar 2022

@stanulienkat a čo iné som napísala akože? 🙂

stanulienkat
14. mar 2022

@panelacikova Veď ja som jej písala že presne tak ako píšeš ty.

panelacikova
14. mar 2022

@stanulienkat aha 🤣 prepáč, som si to zle prečítala