Antibiotiká Lekoklar

sandyan
19. jan 2021

Dobre rano 🙂
Mozem sa opytat, mate niektora skusenost s antibiotikami LEKOKLAR 500mg, ci sa objavili nejake neziaduce ucinky ako busenie srdca,nechut do jedla, zavrate?

stanulienkat
19. jan 2021

Precitaj si príbalový leták

sandyan
autor
19. jan 2021

@stanulienkat Naozaj? Nenapadlo by ma,pribalovy letak som citala samozrejme, pytam sa ci sa niektomu objavili neziaduce ucinky.

stanulienkat
19. jan 2021

@sandyan to nebolo ironicke. V letaku mas najcastejsie vyskyty NÚ.

inga93
19. jan 2021

@sandyan moja dcera s nim nemala dobre skusenosti, bolo jej zle, mala hnusnu chut v ustach.. nepomohali ani probiotika

sandyan
autor
19. jan 2021

@inga93 a mozem sa opytat, ci tie antibiotika dcera prestala brat?alebo ich dobrala,vdaka 😊

inga93
19. jan 2021

@sandyan nie, nedobrala ich, dr jej ich vymenil... dvakrat mala takuto skusenost, teraz ma poznamku v karte, ze jej ich dr nema pisat 🙂

sandyan
autor
19. jan 2021

@inga93 vdaka 🙂

mikavo
19. jan 2021

Ano, nedobrala som ich. Jediné atb, ktoré mali tolko nežiaducich ucinkov, ze som to nedala. Bolesť hlavy, zavrate, bolesť svalstva, žalúdku, keď som volala dr.ze ako mi z nich je, tak vravel, ze ich nemôžem brat a zmenil mi ich. Pocas ich uzivania som musela brat lieky proti bolesti, ktoru mi spôsobovali

ninajakubova
19. dec 2022

@inga93 presne moja skusenost! Horko v ustach, nemozem spat, malatnost… ale dr trva na dobrati….
Mam ich prvykrat a aj posledny…

inga93
19. dec 2022

@ninajakubova mojej dcere par mesiacov nato zistili HIT, takze je mozne, ze aj preto jej nerobili dobre

ninajakubova
19. dec 2022

@inga93 ooch a ako sa jej to potom prejavovalo? Skoncila ich uzivanie po akom case? A akymi ich nahradili?

inga93
20. dec 2022

@ninajakubova ona asi trikrat bola nutena prerusit liecbu ATB, proste ich nedobrala, a to aj pri ozaj hnusnej angine... teraz, ked vie, ze pri HIT ma s nimi problemy, vyhyba sa im uplne, ani ich nezacne brat

katpav
6. feb 2024

@sandyan hladam niekoho kto mal neziaduce ucinky tiez mam histamin sibo a reflux a dostala som na helicobaktera ktory mi sposobil chronicku gastritídu lekoklar spolu s megamoxom a neprajem toto nikomu zacalo to na druhy den
úzkosť, závrat ,pocit tocenia ,piskanie v usiach, busenie srdca sucho v ustach ,stazene dýchanie ,rozmazane videnie pocit ze nie som vo svojej kozi,nocne mori myslela som ze mi preskocilo
Zmatanost,strata orientacie atd vsetko toto so nasla v pribalovom letaku
To ze som mala hnacky ,pocit na zvracanie a zle to zase by sa este dalo vydrzat je to bezny prejav atb
chcela som vediet co vy ste presne mala

zuzula507
15. mar 2024

@sandyan ja som si čítala pred prvým užitím skúsenosti s týmto liekom a teda mala som dosť obavy ale povedala som si , kým nevyskúšam nebudem vedieť či aj u mňa budú také reakcie, predsa každý môže zareagovať inač.Nasadila som si ich ráno okolo 10:00 a celý deň bol fajn, nemala som žiadne ťažkosti, normálne som fungovala.Večer zhruba o 22:00 čiže o 12 hodín od prvého podania som si ľahla k telke začala pozerať film a začala som odrazu pocitovať silnú bolest hrdla,ale len ľavú stranu,ale tak sa tá bolesť stupňovala že som mala čím dalej väčší problém vôbec prehltnút slinu, pritom ma cez deň hrdlo absolútne nebolelo ...tomu som nechápala naozaj vôbec, taký pocit akoby mi dnu spuchlo na tej strane alebo som tam niečo mala, ešte som si vravela že štastie źe len 1 strana že aspon tou druhou viem prehltať, +
do toho ma začala neskutočne bolieť hlava ale tak príšerne silno, pričom mňa nezvykne nikdy bolieť, skúsila som počkať či neprejde no neprechádzala mi + začalo mi byť zle neviem ten hnusný pocit ani poriadne opísať no nebola som schopná dopozerať film vypla ho a išla do spálne s tým že idem spať nech to čím skôr prejde, nato som dostala silny závrat, poviem vám ledva som došla do postele .Keď som si ľahla už som si želala len čìm skôr zaspať, bola som aj dosť unavená po celom dni no ako naschvál som sa len prevaľovala a nevedela zaspať na to mi silno začalo búšenie srdca..to bolo strašné.. nejako som nakoniec zaspala a na dalšì deň si prečítala nežiadúce účinky a hneď som to tam našla..problem s prehltnutím, silná bolesť hlavy, závrat, búšenie srdca ,nespavosť..presne tieto , ihneď som bola rozhodnutá nepokračovať v liečbe, išla som k zastupujúcej doktorke nahlásila jej to, povedala že v tom prípade ich určite treba vysadiť a zapíšu do aj do karty ako reakciu, náhradne mi nedala odporúčala počkat na výsledky z odberov (braných pred nasadením atb)takže za mňa takto

lukbe
15. mar 2024

Ja som ich dostala na 3 týždne, nemali presne tie, ale iné s rovnakou látkou. Nič mi nebolo. 2 hodiny po tbl vždy zobrať probiotikum.