Antidepresíva a stavy úzkosti

gabilili
20. jún 2020

Ahojte prosím vás začala som brať AD... Beriem ich už 3,5 týždňa... Jasné prvé dva týždne boli také kade jaké, hlavne mi bolo na vracanie a mala som vnútorné chvenie... Ale úzkost, trpnutie - mravencenie rúk, tváre a tak celkovo zmyslo... Cítila som ze niesom uolne ôk ale bolo to určite lepšie... Teraz už piaty deň mi je zas zle... Chytajú ma staví úzkosti, to mravencenie - trpnutie mam zas, taka depka ma zas chytá... Je to ok? Môže to mať takýto priebeh že chvíľu,, ok,, potom zas zle? Beriem Brintellix 10 mg a tri kraj za deň neurol...

gabilili
autor
20. jún 2020

@gabilili mam síce aj pred menštruáciou môže to byť aj tým?

katenka2
20. jún 2020

@gabilili v tychto AD sa nevyznám, ale viem, že často predpísané lieky nezaberú a treba ich zmeniť za iné. Myslím, že by som alebo volala, alebo navštívila ambulanciu. Lekárka určite poradí, prípadne predpíše iné AD

deti95060810
20. jún 2020

Ešte počkaj....Ad zaberajú aj 3-4 týždne.... Liečbu neprerušuj. Ak bude veľmi zle zavolaj lekárovi - psych.

lucia851
20. jún 2020

@gabilili ahoj môže to byť aj menzesom, ja beriem ad už 7 rokov a keď mám mať menzes aj tak sa mi pohoršil. Brintelix som užívala ale mne osobne nepomohol.

zuzi56
20. jún 2020

Ja som mala take stavy dva mesiace, na tretí mi už bolo super.
Veľa ľuďom začnú zaberať až po 6 t.

ladybug138
20. jún 2020

Ahoj, ja uzivam 2tyzdne AD a nie je mi z nich vobec nic 🤷‍♀️ mozno ti nesadli, ja by som sa skontaktovala s lekarom, co ich predpisoval

sikea
10. júl 2021

Ahojte je tu niekto s kým by som sa mohla poradiť ?

teodor260989
19. nov 2021

@sikea ahoj.zohnala si radu čo si potrebovala?aj ja by som potrebovala niekoho čo by mi poradil.