Bolesť chrbta

22rocco
2. aug 2023

Dobrý deň viete mi nejako poradiť..mám bolesti chrbta ,,CT" ani ,,MR" neukázali nič važne naopak povedali všetko je v poriadku ..že ani platnička chytena není ani nič zacvak ute..a pod ......ale mám bolesti hlavne v noci a ráno keď vstávam ako keby som mal stiahnuté svaly...porušene spazmy...nejaky nerv zacviknuty..neviem čo to može byť ..keď ,,MR" ukázalo všetko ok.....cez deň je ako tak keď to rozchodim..ale akonáhle ostanem stáť. Či dlhšie ležať znova sa to vracia ......či nemáte niečo podobné ...ďakujem.

0silvia0
2. aug 2023

@22rocco u fyzioterapeuta si bol?

22rocco
autor
2. aug 2023

@0silvia0...... áno nič len vyše pol hodinu má ponaťahoval.....zobral 60 eur ...a nepomohlo a ani masaž

anonymnasnazilka
2. aug 2023

mozno zly matrac? alebo vankus? mne velmi pomohlo vymenit oba.

22rocco
autor
2. aug 2023

@anonymnasnazilka.... to neviem ale myslím že to by asi nepomohlo...lebo som spal aj na kvalitných madracoch a to samé ...

anonymnasnazilka
2. aug 2023

@22rocco ak mas vysetrenia v poriadku, tak to budu podla mna stuhnute svaly. nemas stres v poslednej dobe? masaz alebo fyzio nestaci raz. ano, je to drahe... preto som myslela, ze kvalitny matrac alebo vankus by mohli tiez pomoct. plus cvicenie na chrbat. drzim palce!

kacena4
2. aug 2023

zly madrac (upravi sa to po min. tyzdni na novom) , vankus a denne cvičenie ine nepomoze na stuhnutost

0silvia0
2. aug 2023

@22rocco no tak ale to treba aj cvičiť doma, jedno ponaťahovanie a jedna masáž to nespraví.

denkabemommy
2. aug 2023

@22rocco cviky od fyzio treba cvičiť pravidelne, niekedy až 3x denne, aby sa dal chrbát dokopy, nie že raz odcvičím a stane sa zázrak. Koľko rokov si chrbát zanedbával, toľko ho budeš dávať dokopy 🤷‍♀️. Ďalšia vec je kvalitný matrac, možno si za ten svoj dal aj 2tis, ale nemusí sedieť tvojmu chrbtu. Prípadne môže to byť aj nejaké reumatické ochorenie.

viestta
2. aug 2023

@22rocco uz si skusal SM system? Fyzioterapia je aj o cviceni, spravnom, pravidelnom a dlhodobom cviceni. Mozu ti ulavit aj fyziatricke procedury, tie treba aosolvovat. Ocakavat zazrak z jedneho sedenia u fýzioterapeuta je kratozrake a naivne. Ak nemas ziadne objektivne zistene patologicke zmeny, ulava od bolesti je hlavne v tvojich rukach, dobry fyzioterapeut ta len navedie na spravnu cestu.

avonladyba
2. aug 2023

Ja mám to isté 😭 začalo mi to vo februári veľmi akútnym stavom, kedy som sa nevedela pohnúť bez bolesti a boli to extrémne ostré bolesti, teraz sa mi to zlepšilo, postupne to teda odznievalo po troške. Ale stále keď zostanem ležať napríklad 5 min a chcem vstať, tak ma to bolí.

luccija
2. aug 2023

@22rocco ja to mám tiez zle držanie tela predklonena hlava..stuhnuté svaly.Mne pomáha iba masáž aj to mám miesta, ktorých sa len masérka dotkne a bolia a každodenné cvičenie uvoľňovanie...keď máš chuť nájdi si na YouTube rýchla fyzioterapia má tam cviky na každú časť tela a je výborný
To sú zle pohybove stereotypy práca v sede, na Pc, zle predklony, zle vstávanie z postele milión veci
Skrátené svaly bolia veľmi, spazmy...
Len cvičiť uvoľňovať skrátené svaly dýchacie cvičenia.Bud rad, že to je zatiaľ len takto, ale skrátené svaly ti môžu časom spraviť zle s platnickami

luccija
2. aug 2023

Áno najviac som dolamana ráno
Neurológ či ortopéd Ti môže predpísať lieky na uvoľnenie svalstva ja som dostávala infuzne a mala som blok ten povolil, ale ostatné je práca na tebe.A hlavne pomasurovat aj nohy lýtka, stehná všetko súvisí so všetkým.

aiana24
2. aug 2023

Ak nepomahaju bezni lekari skus to vziat z ineho konca: co riesis psychicky? V akej situacii si "zatuhla"? V com sa v preneseneom vyzname "nechces hybat"? Mozes aj homeopatiu skusit

luccija
2. aug 2023

@aiana24 áno, často je v tom to napätie, stres a to spôsobí, že sme stiahnutí, ale zase ruku na srdce väčšina ľudí sedí v práci, celý deň práca na PC necvicia max si dajú liek, skrátené svaly na nohách zo sedenia, mne masér povedal, že tak stuhnuté a hrckove lýtka dlho nemal a to mi ťahalo kríze.
Ani ruky som nedala na zem v predklone postupne cvičením sa to upravilo, ale stačí poľaviť a znova je to zle

sandrasstini
2. aug 2023

Nemas daky nadmerny stres? Treba cvicit doma a dlhodobo, toto je na dlhsie nie ze jedna masaz a hotovo

luccija
2. aug 2023

@22rocco keď nechceš platiť fyzioterapeuta pýtaj sa k rehabilitacnemu lekárovi a ten Ti dá rehabilitácie elektroliecbu, magnet naučia Ta cvičiť

hladamematku
2. aug 2023

TO ZE TI TEN KTO POPISOVAL nic neviel na CT alebo MR nic nznamena, zobrazovacie techniky stale nie su stopercentne, to su statistiky a aj moja viacnasobna skusenost cize uz len hladat dobreho dobornika ktory ta nema nahaku a nezvali to na psychiku