Bolesť chrbta medzi lopatkami a následne bolesť krížov

rozmarin17
26. júl 2019

Ahojte ženy, chcela som sa spýtať či niektora z vás mala podobnú bolesť chrbta ako ja. Jeden večer som si šľa ľahnuť a rozbolelo ma medzi lopatkami, nevedela som si násť polohu. Nakoniec som si našla polohu na boku. Na druhý deň ta bolesť postupne odznievala nižšie a bola miernejšia. Prešlo to. Váhala som, že pojedm ku lékárke ale prešlo totak som to nechala tak. Ob deň ma boleli kríže. A teraz je piatok večer a slaba bolesť na chrbte sa hlási. Neprechádza do končatin, jedine ramená a bolesť medzi lopatkami. Dnes mi troch aj zvonilo v ušiach, ale to asi z toho počasia. Mám malú dcerku, váži už okolo10,5 kg. Môže to byť preťaženie keď ju sem tam dvyhnem.? Čítala som tu v iných diskusiach niečo o žlčniku. Dúfam, že to nie je to. Prosím radu.

zuzi0911
27. júl 2019

Samozrejme, že moze ísť o preťaženie. Dávaj si zatiaľ dorsiflex, alebo voľno predajný quajakuran plus niečo od bolesti napr brufen. A snažiť sa nezatazovat

rozmarin17
autor
27. júl 2019

@zuzi0911 Ďakujem.

akecheta
27. júl 2019

@rozmarin17 Bolesť medzi lopatkami môže byť skôr žlčník, žlčníkové kamene...a kríže z preťaženia alebo dávaj si pozor, teraz v lete keď spíš pri otvorenom okne, aby ti neprechladli, lebo to je bolesť jak sviňa potom.

carrot_apple
27. júl 2019

@akecheta no neviem neviem,ak by to pretrvavalo tak idem k rehabilitacnemu lekárovi a nech mi dá cviky na to,po rengene budeš múdrejšia, či nemáš obrete stavce napríklad...

akecheta
27. júl 2019

@carrot_apple jasné, veď to môže byť kľudne aj skolióza..alebo krčná chrbtica, ja som vychádzala z toho, že bolesti cíti prevažne medzi lopatkami.

rozmarin17
autor
27. júl 2019

problem je že raz su to lopatky a neskôr to preskočí na kríže...pri otvorenom okne nespím

rozmarin17
autor
27. júl 2019

rengen by som nechcela, snažime sa s manželom o babo

rozmarin17
autor
27. júl 2019

v pondelok by sme mali isť s rodinou na dovolenku na jednu chatu, ale ja mám v hlave jedine svoj chrbát a obavy aby to nebol žlčnik,... počula som, že by to mala byť bolesť v pravej časti brucha a mňa to tam ani neboli len sem-tam pichne...mama tvrdí, že je to z chrbtice a že mi vystreluje bolesť z chrbta

rozmarin17
autor
27. júl 2019

tak či onak, v pondelok sa chystám ku lekárke, len mám strach

juliet86
27. júl 2019

@rozmarin17 medzi lopatkami tam kde je podprda ano je to jeden z priznakov rakoviny pankreasu ale skor verim tomu ze si jeden z 90percent pripadov ked ide o svalovy disbalanc. bolestou medzi lopatkami sa prejavuju zablokovane rebra. dobry fyzioterpeut to odstrani cez hrud. skus suche teplo. skus kapsaicinovu naplast z lekarne. skus si oar zakladnych cvikov na chrbticu. lah na zemi na podlozke a nohy vylozene na gauc v 90 stupnovom uhle. pozicia macka. ja ti radim ist k fyzioterapeutovi. velmi ti drzim palce

rozmarin17
autor
28. júl 2019

Bolesť sa mi už prochu presúva na pravú stranu a začína vystreľovať do pravej ruky..rodina ma presviedča, že nemám ísť ku dotorke, ale kludne počkať ešte týždeň ale mne sa to nezdá..čo by ste robili na mojom mieste?

rozmarin17
autor
9. aug 2019

Bola som u lekarky a tá mi odporučala na chrbát canesten gel a tabletky milgama n. Ono to aj omáhalo ale akonáhle som to trošku prestala brať a bolesť sa vrátila ale iba na pravu sranú a niekedy mi vystreľuje do pravej ruky..... A dens samozrejme je piazoka mne sa trochu ozýva mierny tlak za pravým uchom... Myslite že je to z chrbtice?

rozmarin17
autor
9. aug 2019

prepačte za preklepy