Bolesti krížov - aký je medzi nimi rozdiel?

mtn112233
19. júl 2021

Ahojte 🙂

Som v 33tt a chcem sa opýtať aký je rozdiel medzi bolesťami krížov ktoré sú neškodné napríklad zo zlého držania tela, váhy bábätka, alebo zlej polohy v spánku a medzi tými ktoré sú predporodne bolesti vraj ich veľa žien cíti tiež v krížoch.
Mám už cca dva týždne skrátený krčok ale vraj to nieje nič tragické zodpovedá to týždňu tehotenstva a neotváram sa len mám viac menej kľudovy režim a asi sa moc sledujem teraz.
Včera ma boleli kríže niekoľko hodín ráno a potom chvíľu zas večer keď som dlhšie sedela. Bolelo to stále na jednom mieste dolu v strede v oblasti kostí a kostrce.
Bolesti sa nestupnovali boli stále rovnaké, dnes už nič nebolí.

Ďakujem 🙂

nikpa
19. júl 2021

@mtn112233 no pokiaľ to prešlo tak pôrodné bolesti to neboli. Tehu bolesti pred pôrodom sú kŕče, behajú zo zadu z križov do brucha, dolu do rozkroku a v celej tej oblasti. Aspoň toľko moje skúsenosti.

gvenduska
20. júl 2021

@mtn112233 neviem ako by som Vám to napísala ale sú podľa mna horšie ako tie čo ste opýsala v príspevku
Ja som rodila 19.5. A deň pred som mala neskutočne bolesti až som chodiť nemohla a v noci ani nehovorím celu noc som Nespala kvôli bolesti krížov nič nezaberalo najlepšie mi bolo na wc tam som presedela celu noc až nakoniec ráno o 3tej začali silne kontrakcie a za hodinu bol maly na svete v 39tt
A na pôrodnej sále mi povedali že kontrakcie vlastne boli tie bolesti krížov
Takze moja skúsenosť je takáto

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre