Bolesť kĺbov na prstoch rúk a nôh

bibg
26. dec 2023

Ahojte, už 3 dni cítim na prstoch rúk a nôh niečo ako opuch, bolesť. Nemám opuchnuté ruky ale skôr akoby klbiky na rukách na prstoch aj nohách na prstoch. Prstene som ani dole nedala. Čo za normálnych okolnosti mi prstene behajú hore dole po prstoch. Keď zovriem ruky v päsť úplne má bolia a tlačia tiw klbiky ako keby mi idu puknúť. Trochu zaberie keď si dám flektor. Bola som na pohotovosti kde mi nato dali len injekciu ktorá síce zabrala ale zachvilu sa to vrátilo. Často mám bolesti pd krčnej chrbtice a tiež problémy celkove s chrbticou ale toto sa mi ešte nestalo. V noci má ruky a nohy tak svrbeli že som myslela že si rozškrabam do krvi ruky. Teraz nesvrbi. Od včera behám po pohotoxstisch v jednom meste potom druhom či mi nepovedia niečo alebo má nepošlú niekam. Mam 27 rokov nechce sa mi verit že by som mala reumu alebo niečo podobne zo dňa na deň. Zajtra ráno idem určite na krv ja len už som zufala. Preklikala som cely net. Nemáte skúsenosť? Dakuejm

nikpa
26. dec 2023

@bibg a načo prosím ta beháš opakovane po pohotovostiach v rôznych mestách 🤦 potom sa nečudujem, že keď človeka sekne v krížoch alebo ma pred infarktom ani sa tma nedostane lebo ľudia tam chodia opakove, s tým co patrí k obvodnemu. Potrebuješ spraviť komplet vyšetrenie, reuma, zápalové parametre, borelioza, dna, neurologické vyšetrenie, ortopéd... Toto ti na pohotovosti nikto nespraví. Tak sa ukludni, prestaň obháňať všetky pohotovosti v kraji a zajtra chod k obvodnemu.

bibg
autor
26. dec 2023

@nikpa presne odpoved ktorú som čakala. ďakujem toto som potrebovala počuť 🙏🏽🤌

roja01
26. dec 2023

Prestan aspon na 2tyzdne jest maso a ine potraviny, ktore maju v sebe puriny.

oriesocek
26. dec 2023

Mna bolia takto pri chripke alebo teraz pri covide. Skus pockat, ci nemas len nejaku virozu. Ak to budes mat aj o par dni, tak formou vseobecneho sa objednat. On by mal doporucit kde.... Naozaj to nie je stav na pohotovost... Ci sa hnevas alebo nie...

didiana333
26. dec 2023

No mne začala reuma zo dňa na deň...v tridsiatke. Ráno som sa zobudila a nevedela som pohnuť zápästím,veľmi ma bolelo. Z krvi mi zistili reumu. Samozrejme,že to musí požiadať obvodný...na pohotovosti takéto vyšetrenia nerobia.

bibg
autor
26. dec 2023

Ťažko sa mi pri 2 deťoch funguje keď nemôžem poriadne hýbať s prstami. Preto som myslela že pojdem na pohotovosť niečo mi pichnu a bude dobre a nie že na druhý deň to je horšie a flektor zabral na 4 hodiny. Nechytím poriadne ani šálku do rúk. Nevolám si domov sanitku ale išla som si normálne odsedieť na pohotovosť ako k lekárovi, kde čakali ľudia ktorý majú chrípku a chcú antibiotiká. Nikdy sa mi nič podobne nestalo a ked mam opuchnuté prsty tak mám strach. Robili mi crp a výsledok 1,5 takze zápal to asi nebude. Preto sa pýtam či nemál niekto skúsenosť
@didiana333 ta reuma aj svrbí?

didiana333
26. dec 2023

@bibg nie,reuma štípe v klboch...taká až štípavá bolesť pri zápale klbu.

isis234
26. dec 2023

Mala som opuchnuté prsty od prievanu. V robote postupne dostali chrípku. Obvodný ma poslal na reuamtologiu. predpísal leiky. Bolo Ok.
Choroba si nevyberá.... ani roky. Zajtra obvodnému lekárovi treba ísť.

henul123
24. apr 2024

@bibg ahoj prosím ťa už si zistila čo to bolo? Mám presne tie isté príznaky...

bibg
autor
24. apr 2024

@henul123 ahoj, nezistili nič. Po týždni to začalo odpuchat a domnievajú sa že to bol príznak nejakého postcovidoveho stavu

henul123
24. apr 2024

@bibg no zaujímavé zajtra idem aj ja na krv, tak možno tiež nič nezistia v tom lepšom prípade 👍🏼dakujeeem za odpoveď 🤗

oriesocek
24. apr 2024

@henul123 ja som teraz riešila. Všetky výsledky mám ok, vyzerá to u mňa na zlý priebeh piatej choroby. Kĺby ma bolia už pár týždňov..

isis234
24. apr 2024

@bibg mám to znovu. Ráno musím rozmasírovať prsty a na noc levanduľovú masť + elastický obäz. Reumatolog predpísal Piascledine. Cez deň to povolí... ale chald a dážď robia svoje..dnes som nemohla ísť von