Z čoho sa môže tvoriť opakovaný opuch prstového kĺbu u škôlkarky?

Zodpovedané
7. nov 2022

Dobrý deň,

moja dcéra sa sťažovala na bolesť prsta a mala opuch na kĺbiku pri nechte. Myslela som, že spadla niekde v škôlke. Na druhý deň to zmizlo. Po necelom mesiaci sa opuch vrátil na to isté miesto a ten istý prst. Má to bolestivé, ale nie horúce. Prst je na tomto mieste viditeľne červenší a opuchnutý.

Čo by to mohlo byť?

Ďakujem

Dobrý deň,

treba vyšetrenie u obvodného lekára. Osobne by som chcela vylúčiť najmä juvenilnú reumatoidnú artritídu a ďalej postupovať podľa výsledkov.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas